100 фото гарних прикладів дизайну
Зміст:
Арт-деко – надзвичайно послідовний стиль. Його було створено після періоду модерну. Це своєрідна відповідь на відсутність просторової дисципліни, що панує в модерністських інтер’єрах. У стилі арт-деко варто прикрасити весь будинок чи квартиру, якщо ви шанувальник блокбастера фільму «Великий Гетсбі» з Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Грайлива і гламурна розкіш наповнюватиме кожну кімнату. Хоча облаштування вітальні або спальні є відносно простою справою, проектування кухні в цьому напрямку може виявитися складним завданням. Ця стаття допоможе вам зрозуміти, як це здійснити.
Виникнення стилю арт-деко
Декоратори інтер’єру без розуму від ефектних аранжувань на кшталт тих, які представлені у фільмі «Великий Гетсбі». Інкрустовані паркетні підлоги, мармурове оздоблення та вітражні лампи є однією з відмінних рис декоративного стилю, що народився у 1920-х роках під назвою арт-деко. І хоча його історія налічує майже сто років, це все ще тенденція, до якої стилісти повертаються із задоволенням, обираючи, наприклад, для облаштування кухні.
Течія включає у собі як мистецтво облаштування простору, а й архітектуру, графіку і живопис. Арт-деко зародилося у Франції та швидко завоювало популярність в інших європейських країнах, досягнувши Америки. Хоча це дуже вишуканий та цікавий стиль, він цінує геометричні форми та ергономіку. Цікаво, що класичні форми доповнюються етнічним орнаментом, оскільки тут багато африканських, ацтекських, єгипетських чи грецьких акцентів. Арт-деко зухвалий та інтригуючий. Він любить колірні контрасти, повторюваність візерунків, ефектний глянець та ексклюзивні матеріали. Тому кухня має бути послідовною, але з родзинкою.
Особливості дизайну кухні в стилі арт-деко: кольори та аксесуари
Кухня в стилі арт-деко має бути вишуканою до найдрібніших деталей. Підлога найкраще виглядатиме з блискучим лакованим паркетом, з елегантною мармуровою плиткою або з чорно-білою мозаїкою. Буде оцінено підлогові малюнки у вигляді діамантів, зірок або характерного символу, що нагадує схід сонця. Стіни, тканини та аксесуари повинні бути пофарбовані в такі кольори, як:
Звичайно, ви можете розбавити цю приглушену палітру кольорів, ввівши в інтер’єр, наприклад, елементи в темно-червоному кольорі. Облаштування кухні в стилі арт-деко включає стильні аксесуари:
- букет екзотичних квітів у сферичній вазі;
- вітражний настінний світильник;
- репродукція вишуканих картин.
Стиль арт-деко в інтер’єрі кухні — використання тільки найкращих матеріалів
Стиль арт-деко ненавидить компроміси. Натхненний дизайн інтер’єру повинен містити тільки кращі матеріали. У минулому меблі в стилі арт-деко робилися з найблагородніших порід дерева:
- дуба;
- волоського горіха;
- червоного дерева;
- рожевого дерева;
- чорного дерева.
Шпоновані меблі були також дуже популярні. Обладнання, витримане у класичному тренді арт-деко, не мало опуклих орнаментів. Найбільшою їхньою окрасою стали лаковані поверхні з ефектним контуром зернистості. Вони часто доповнювалися обробкою зі слонової кістки чи перламутром. Крісла та стільці були обтягнуті шкірою, нерідко дуже екзотичною, наприклад, змії чи крокодила.
Кухні в стилі арт-деко: фото відповідних меблів
Кухня в стилі арт-деко не може обійтися без важких кубічних меблів, оброблених до блиску. Найкращими є ті, які мають округлу форму, чітко оголюючи поверхню із фанери. Ви можете купити буфет з червоного дерева з лініями, що обтікають, круглий стіл з рожевого дерева і набір чорних стільців з арочними ніжками.
Любителі стильних аксесуарів можуть вибрати стільці з хромованого металу, оброблені благородною шкірою. Кухня в стилі арт-деко — це не тільки елегантність, а й насамперед функціональність, домовленості 1920-х і 1930-х років засновані на ідеї простих містких шаф, розташованих поруч і вкритих стільницею. Варто підкреслити їх кубістичні форми та ретельне оздоблення.
Кухня-вітальня у стилі арт-деко
Стиль арт-деко гармонійний, але, як не парадоксально, у ньому багато контрастів. Він любить чорно-біле поєднання, цінує благородно оброблені меблі з прямими лініями. Розумно поєднує функціональність із витонченою елегантністю. Тому кухня-вітальня у стилі арт-деко – чудове оформлення. Однією з особливостей є прихильність до геометрії, особливо овальної, напівкруглої форми. Кухня-вітальня ідеально вписується в цю естетику, використовуючи округлення, щоб надати інтер’єру унікального візуального характеру. Особливо кухонний острів впадає у вічі, радуючи своєю незвичайною формою. Не тільки округлі форми, а й орнаментація фасадів шаф, також елегантні класичні кольори відносяться до безпосередності арт-деко.
Геометрія та орнамент
У кухні-вітальні часто можна спостерігати геометричні фігури, настільки характерні для арт-деко, яким було надано сучасний характер. Модульні шафи у формі кубів розташовані цікаво один до одного, створюючи геометричні тіла. Візерунки на підлозі надзвичайно цікаві.
Гра контрастів
Використання чорного та білого кольорів також визначає стиль арт-деко. Ця колірна пара поєднується з глибиною та інтенсивністю коричневого дерева, що дало фантастичний ефект. Тут грають із різними поверхнями: від блискуче білих шаф, через чорний, гладкий фрагмент у середині, до плиток на стіні, що імітують мармур. Кухня, влаштована таким чином, виглядає елегантно та вишукано.
Кухня-вітальня в модних кольорах
Арт-деко також є специфічним стилем, в якому прикраси застосовуються в міру, проте створюють стильне враження. У кімнаті можна розмістити численні декоративні елементи. Особливо корпусні вітрини витрачають витончену елегантність завдяки своїм оригінальним кольорам та декоративним ручкам.
Кухня зі їдальнею в стилі арт-деко
Ще більш вражаючою є кухня у стилі арт-деко у поєднанні зі їдальнею. У такий простір можна ввести більше елементів, які відносяться до цього напрямку. Декоративні меблі для їдальні, такі як стіл з химерно вирізаними ніжками та стільці з оригінальною спинкою, чудово поєднуються з кухонним гарнітуром. Не забувайте про екстравагантну підлогу з натурального каменю.
Стиль арт-деко у мистецтві та дизайні, який почав розвиватися у міжвоєнний період, досі має широке коло шанувальників. Його основною метою на той час було протиставити традиції, він став символом багатства та вишуканості, характеризуючись глибокими кольорами, геометричними формами та декоративними орнаментами. Організуйте шикарну кухню у своєму будинку у стилі арт-деко сьогодні, скориставшись ідеями з фотогалереї.