Ворота та хвіртки з профнастилу
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ворота та хвіртки з профнастилу

Ворота та хвіртки з профнастилу: 70 фото та ідей

Проїжджаючи територіями приватних будівель, нерідко можна побачити паркани, ворота та хвіртки з профнастилу, виконаного в різних колірних рішеннях. Вони мають досить привабливий вигляд, особливо якщо скомбіновані з іншими матеріалами. Але не лише зовнішня естетичність є їхньою гідністю. Такі конструкції мають ряд позитивних технічних характеристик. Яких саме? Про це ми розповімо у нашій статті, а також розглянемо найкращі ідеї оформлення гарних огорож з профнастилу.

Чому вибирають профнастил

Щоб зрозуміти, чому ворота і хвіртки з профнастилу набули великої популярності, варто розглянути властивості цього матеріалу, з яких витікають всі переваги виробів. Насамперед, уточнимо, що ж є сировиною. Профнастил виробляють із сталевих листів, які проходять прокат через табір і набувають відповідної форми. Однак у такому вигляді сталевий лист не придатний для розміщення на відкритих територіях, тому його додатково покривають різними полімерами, які забезпечують його міцність та антикорозійні властивості.

Обробленому матеріалу не страшні вологі опади, ультрафіолетові промені — він не зазнає корозії і не вицвіте. Звідси можна зробити висновки про основні переваги воріт та хвірток з профнастилу, а саме:

— Довгий термін служби — оскільки матеріал не схильний до зовнішніх природних впливів, прослужать ворота і хвіртки досить довго (не менше 50 років);
— Несхильність до горіння;
— Простота установки;
— Невисока вартість.

Окремо слід зазначити естетичні функції профнастилу. Матеріал може бути представлений у різних колірних інтерпретаціях. Він чудово поєднується з каменем, деревом, цеглою, що дозволяє споруджувати красиві вхідні композиції.

Ворота та хвіртки з профнастилу - Чому вибирають профнастил
Ворота та хвіртки з профнастилу - Чому вибирають профнастил

Які бувають ворота: конструктивні особливості

Вигляд майбутньої будови, а також зручність користування залежить від конструктивних особливостей. Ворота можуть бути розстібними, розсувними, відкатними або гаражними. Сучасні конструкції часто наділені автоматичними приводами, підйомними механізмами. Найчастіше ворота виготовляють завширшки 3-4 м, щоб забезпечити проїзд як легковому, так і вантажному автомобілю. Кожен із видів має свої переваги, і вибір конструкції залежить від особистих переваг господарів та наявності вільного простору.

Орні

Цей варіант зі стулками, що відкриваються на кшталт дверей, всім відомий вже давно і не втратив своїх шанувальників. Вони легкі в монтажі та подальшій експлуатації. Сучасні конструкції оснащують автоматикою, яка забезпечує самостійне відкривання та закривання воріт. Недоліком таких конструкцій є необхідність досить великої вільної ділянки, яка дозволить безперешкодно відкриватися стулкам. Найчастіше такі ворота роблять двостулковими, тому що на одну панель припадатиме велике навантаження, та й відкривати їх незручно.

Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу.
Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу - Орні

Відкатні

Цей тип нагадує розсувні кімнатні двері. Ворота являють собою одну панель із роликовою основою, яка переміщається вздовж паркану. Такий тип відкривання є вигідним тим, що не вимагає додаткового простору. Оскільки стулка пересувається, не стикаючись із землею, вона не вимагатиме прибирання снігу в зимовий час. Ворота оснащуються автоматикою, яка здатна витримувати 30 градусний мороз.

Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу.
Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу.

Підйомні

Це один із сучасних варіантів, коли ворота мають одну стулку, яка не відсувається убік, а піднімається вгору. Механізм відкриття може бути ручним або автоматичним. У відкритому положенні конструкція не займає зайвої площі, хоча сантиметрів на 20 вкраде висоту отвору.

Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу.
Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу.

Розкладні ворота-гармошки

Цей вид зустрічається набагато рідше. Найчастіше такі конструкції виготовляють домашні умільці для невеликих ділянок, де є суттєве обмеження у просторі. Ворота складаються з кількох панелей профнастилу, поєднаних між собою петлями. Між стулками прокладають шар гуми, який забезпечуватиме герметизацію, захист від вітру.

Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу - Розкладні ворота-гармошки
Конструктивні особливості воріт та хвірток з профнастилу - Розкладні ворота-гармошки

Якими бувають хвіртки

Якщо ворота служать в основному для проїзду автомобіля, то хвіртка необхідна для організації проходу. Іноді від неї відмовляються, але, як показує практика, таке рішення є нераціональним. Щоб впустити або випустити будь-кого з території, необхідно постійно відкривати і закривати великі воріт, що вкрай незручно.

Хвіртки можуть бути двох видів – вбудовані у ворота та окремі (розміщені протягом паркану). Останній варіант має велику популярність, хоча економічно більш витратний, до того ж він дозволяє заощадити полотно паркану, якщо територія невелика.

Розташовані окремо, мають свої переваги – її можна встановити будь-якої висоти та ширини, не завдаючи шкоди практичності воріт. Такі конструкції забезпечують врізними замками, що гарантує зручність експлуатації та більший рівень безпеки. Хвіртки встановлюють невеликих розмірів, оснащують дзвінком або відеофоном, скринькою для пошти, хоча останній у наш час виконує скоріше декоративну функцію.

Ворота та хвіртки з профнастилу - Якими бувають хвіртки
Ворота та хвіртки з профнастилу - Якими бувають хвіртки

Декоративні ворота та хвіртки

Звичайно ж, кожному господареві хочеться мати ворота та хвіртки не тільки зручні та міцні, але ще й красиві. Як театр починається з вішалки, так і загальний вигляд вхідних воріт створює перше враження про всю споруду і господарів будинку, їх матеріальний достаток і смакові уподобання. Тому, вибравши найбільш відповідну конструкцію, слід продумати її дизайн, приділивши увагу кольору, комбінаціям матеріалів та іншим декоративним деталям.

Колір

Вибираючи колір воріт та хвіртки, варто відштовхуватися від загального дизайну будинку – його колірного рішення та стилю. При цьому особливу увагу варто звернути на дах та оздоблення фасаду, які мають становити єдиний колірний ансамбль із загородженням. Гарно виглядає поєднання темного даху та воріт зі світлим фасадом будинку.

Стиль відіграє важливу роль, наприклад, якщо будинок оформлений у сільському напрямку, з ним краще гармоніюватиме паркан з воротами та хвірткою коричневих, пастельних тонів. Для будинку, схожого по архітектурі на замок, можна вибрати теплі тони червоного кольору і т. д. Також важливу роль відіграють огорожі з воротами сусідніх ділянок.

Кожна палітра має індивідуальні властивості, які можуть так чи інакше вплинути на зорове сприйняття. Наприклад, зверніть увагу на білі ворота з профнастилу, які здатні своєю легкістю візуально розширити простір, створити відчуття чистоти та порядку. Такий колір ідеально поєднується з будь-яким іншим: яскравою зеленню прибудинкової території, цегляною кладкою, а ковані елементи надають особливої ​​легкості.

Коричневі ворота – універсальні. Вони ідеально поєднуються з будь-якими фасадами, зеленими насадженнями та сусідніми будівлями.

Зелений колір має велику популярність – він приємний для очей і привносить якийсь затишок в обстановку. Така палітра повністю зливається з навколишніми зеленими насадженнями, якщо не зупинитися на варіанті, коли ворота виступають акцентом, як, наприклад, чудова зелена відкатна конструкція з профнастилу з яскраво-жовтими стовпами. Таке оформлення виглядає по-своєму несподівано та оригінально.

Рідше можна зустріти ворота жовтого кольору. Хоча палітра і асоціюється з теплими променями сонця, вона досить контрастна і з часом може викликати роздратування. Все ж таки у кольору є свої шанувальники, а якщо застосувати поєднання з чорними кованими елементами, може вийти досить елегантна конструкція.

Синій чудово відтіняє зелену палітру прибудинкової ділянки. Такі ворота нерідко одягають у білу, сіру або чорну ковану оболонку з витіюватими елементами, що виглядає дуже красиво та стильно.

Яскрава і багата червона палітра має безліч відтінків, кожен із яких чудово поєднується з фасадами будинку з цегли або каменю. Такий варіант можна назвати одним із найрозкішніших.

Декоративні ворота та хвіртки з профнастилу.
Декоративні ворота та хвіртки з профнастилу.
Декоративні ворота та хвіртки з профнастилу.

Комбінації матеріалів

На початку статті ми вже говорили про те, що профнастил чудово поєднується з іншими матеріалами, дозволяючи створювати найстильніші композиції. Особливою витонченістю та неповторною естетикою наділяють ворота ковані елементи, які використовувалися ще за старих часів для прикраси входів у будинок. Це можуть бути окремі вставки або цілі композиційні накладки, що несуть частинку душі майстрів сучасності. До того ж, поєднання кування з профільованим сталевим листом досить практично, тому що ці матеріали не бояться кліматичних капризів і є довговічними конструкціями.

Ворота з куванням умовно поділяють на класичні, мають стриманий дизайн, і декоративні, доповнені безліччю витончених витків, візерунків з пишними рослинними орнаментами. Нерідко ковані конструкції роблять за індивідуальними ескізами, щоб підібрати візерунки, що найбільш підходять до стилю будівництва та ландшафтного дизайну.

Можливо, не таким витонченим, але не менш привабливим є поєднання полотна профнастилу з цегляною кладкою, з якої формують опорні стовпчики. Цегла забезпечує надійність конструкції, а її різноманіття колірних рішень дозволяє експериментувати із загальним оформленням входу.

Опорні конструкції воріт, виконані з каменю, заслуговують на особливу увагу. Тут є багато варіантів, так як сам матеріал рясніє різноманітністю, та й способи укладання можуть бути незвичайними. Тут широко застосовуються такі матеріали, як схожий з мармуром доломіт, вапняк, камінь, черепашник та ін. При цьому кладка з каменів неправильної форми, хоч і більш трудомістка, виглядає набагато привабливіше і своєрідніше. За довговічністю камінь немає аналогів.

Ще одна цікава ідея оформлення – вибір для воріт та хвіртки профнастилу з поверхнею, що імітує камінь чи деревину. Така конструкція виглядатиме багато, привабливо, а коштуватиме – набагато дешевше, ніж вона виглядає.

Декоративні ворота та хвіртки з профнастилу - Комбінації матеріалів
Декоративні ворота та хвіртки з профнастилу - Комбінації матеріалів

Ворота та хвіртки з профнастилу.

Подальший огляд різноманітних способів оформлення воріт та хвірток з профнастилу пропонуємо продовжити у нашій галереї, де ми постаралися зібрати найкращі фото-приклади. Приємного перегляду!

Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.
Ворота та хвіртки з профнастилу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *