альтанка з піччю, мангалом чи барбекю на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

альтанка з піччю, мангалом чи барбекю на фото


Ще недавно дачникам і власникам заміських або міських приватних будинків з ділянками доводилося задовольнятися переносними металевими мангалами і стандартними дерев’яними альтанками, які часто не задовольняють потреби господарів у комфортному відпочинку. У наші дні спорудження повноцінної альтанки з піччю, мангалом і барбекю – цілого комплексу для приготування їжі на вогні, не складає особливих труднощів. Багатофункціональні пічні комплекси можна використовувати як повноцінні літні кухні, що експлуатуються при цьому на свіжому повітрі та за всіма правилами пожежної безпеки.

Білий образ будівель

Легка альтанка з піччю

Види печей для альтанок, навісів чи легких павільйонів

Альтанка з піччю – споруда неймовірно практична та зручна. Багато власників дачних чи присадибних ділянок не відмовилися б від можливості не лише смажити шашлик, а й варити каші та супи, коптити продукти та гасити м’ясо – і все це на свіжому повітрі, але із захистом від негоди. З точки зору функціональності можна виділити такі види печей для альтанок та відкритих павільйонів:

1.Вбудований пічний комплекс – це цегляна споруда, що включає гриль, духовку, коптильню та плиту. Якщо ви оснащаєте альтанку таким комплексом, то отримуєте можливість приготування будь-якої страви. Але виготовлення подібної конструкції вимагатиме від вас будівельних навичок, а також правильного складання плану (цей випадок, коли звернення до фахівців – найкращий результат ситуації);

Пічний комплекс

Камінь та дерево

Масштабна конструкція

2.Піч-мангал. Відмінною особливістю такої печі є можливість приготування страв лише на шампурах або решітках, що знімаються. Це чудовий варіант для любителів шашликів. Пекти має нескладну конструкцію, її дуже часто поєднують з коптильнею, що істотно розширює її функціонал. Стаціонарні конструкції даного типу печей зазвичай зводять разом із альтанкою чи навісом. Якщо на ділянці вже є дерев’яна альтанка, то простіше встановити металеву піч-мангал. Подібні портативні конструкції зазвичай не займають багато місця і дуже зручні. У деяких випадках доцільно зробити переносний мангал стаціонарним та обкласти його цеглою;

Надійний захист від негоди

У альтанці та поза нею

Камінь скрізь

3.Піч-барбекю. За конструкцією цей тип печі схожий на мангал, тільки замість шампурів для розкладання продуктів використовується решітка. З одного боку – використовувати такий пристрій простіше, з іншого – очищати після застосування складніше. Стаціонарна піч-барбекю також зводиться з цегли, як та її аналог для приготування страв на шампурах (піч-мангал).

Компактна модель

Білі поверхні

Пекти-барбекю

Багатофункціональний комплекс

Останнім часом найбільшого поширення набув вигляд стаціонарної печі-барбекю, доповненої стільницею та раковиною. Такий комплекс найточніше відповідає потребам власників альтанок із печами для приготування різноманітних страв. Якщо ж використовує портативна піч-барбекю, то найчастіше вона встановлюється таким чином, щоб було зручно повісити над нею витяжку.

Простора альтанка

Пекти під навісом

Масштабні споруди

Під капітальним навісом

4.Переносний мангал. Це практичний, портативний пристрій, виготовлений з металу, стійкий до корозії і досить довговічний за умови правильної експлуатації. Нескладно придбати готовий мангал і встановити в альтанці, що вже є на ділянці. Якщо ви не плануєте переміщати мангал, можна обкласти конструкцію цеглою, підвищивши міцність і надійність, продовживши термін експлуатації. В цьому випадку вогонь розлучатиметься всередині короба, а продукти можна як викладати на грати, так і нанизувати на шампури.

Альтанка з піччю біля басейну

Легка дерев'яна альтанка

Альтанка з робочою зоною та сегментом для відпочинку5. Розбірні пристрої для приготування їжі на вогні. Недорогі, портативні конструкції, які у разі потреби можна розібрати та скласти у невелику скриньку, коробок. Основним мінусом подібних пристроїв вважається економія виробників на матеріалі, який досить швидко втрачає міцність і деформується при температурних перепадах.

Альтанка з піччю-мангалом

У німецькому стилі

На великій території

Альтанка для заміського житла

6.Газовий гриль — для приготування різних страв використовується жар від каміння;

Поєднання каменю та деревини

Альтанка із зоною приготування їжі

У сірих тонах

В іспанському стилі

7.Смокер-гриль — одна з новинок у сфері обладнання для приготування їжі, використовується для отримання м’яса-гриль та продуктів копчення.

Оригінальний пристрій

Альтанка з обідньою зоною

У прибудові до будинку

Під просторим навісом

8.Піч-казан. У конструкції є отвір для установки казана, призначена для приготування плову, шурпи, тушкованих овочів та м’яса.

Під легким навісом

У заміському домоволодінні

Альтанка у ландшафтному дизайні

Невелика прибудова з піччю

9.Піч-жарівня. Конструкція призначена для приготування на твердому паливі.

Оригінальний комплекс

Невелика споруда

Нержавіюча сталь усюди

Літня кухня

10.Піч-камін. Найчастіше використовується у випадку, якщо альтанку передбачається зробити всесезонною спорудою. Але й у відкритому павільйоні можна милуватися танцем вогню у вогнищі. До того ж, підомний пристрій можна використовувати як мангал або барбекю.

Мiсце для вiдпочинку в саду

Світлі поверхні

Альтанка-намет великих розмірів

З оздобленням "під камінь"

Окремо від різноманіття варіантів печей для садових альтанок та навісів хотілося б виділити таку споруду, як «російська піч». Основною перевагою даної конструкції міні-печі вважається її функціональність. У такій печі можна буде не лише шашлики смажити та овочі на грилі готувати, а й варити каші та супи, смажити млинці, гасити м’ясо та овочі. Але комплекс під назвою «міні-пекти російською» – досить складна з погляду зведення конструкція. Монтаж «російської печі» краще залишити професіоналам.

Пекти в заміському домоволодінні

Дерево на цоколі

Ландшафт із підсвічуванням

Вибір матеріалу для виготовлення альтанки, навісу чи павільйону з піччю

Альтанки з піччю, мангалом і барбекю найчастіше використовуються як літня кухня, тобто. крім пристосувань для приготування їжі вони оснащуються раковинами, стільницями, іноді там встановлюється обідня група. Залежно від того, в які сезони планується використання споруди, вибираються моделі відкритих або закритих павільйонів та будівельні матеріали для них. Більшість власників дачних та присадибних ділянок зупиняють свій вибір на відкритих альтанках, а іноді навіть звичайних навісах.

Дерев'яна альтанка

Робоча та зона відпочинку

Багатофункціональна літня кухня

Вибір матеріалу для виготовлення альтанки здійснюється, виходячи із зовнішнього вигляду та використаної будівельної та оздоблювальної сировини в основному будівлі (домовласництві) та інших будівлях двору або ділянки. Також на вибір матеріалу для виконання альтанки впливають її розміри та конфігурація.

На кам'яному цоколі

Округлої форми

Усі відтінки сірого

Дерев’яні альтанки

Важко собі уявити більш екологічний, податливий з погляду обробки матеріал, який настільки органічно виглядав у дачному і присадибному екстер’єрі, як деревина. Традиційний для виготовлення альтанок матеріал легко вписується у будь-який стиль оформлення ландшафтного дизайну. Навіть на території, де більше немає жодних будівель з дерева, альтанка чи навіс, виконані в цьому натуральному матеріалі, будуть виглядати не тільки доречно, але й привабливо, сучасно.

Біля штучної водойми

Відкрита альтанка-навіс

Невеликий навіс із деревини

Альтанки з дерева досить легкі і не вимагатимуть масивного фундаменту, але все залежить від обраної породи. Крім цього, фундамент буде необхідний для встановлення стаціонарної печі (цегли або каменю). Для виготовлення дачних альтанок, навісів та відкритих павільйонів можна використовувати:

  • брус;
  • колода;
  • дошку;
  • рейки для декоративних грат;
  • і навіть масив.

Під дерев'яним навісом

Невелика споруда

Пергола замість навісу

Дерев’яна альтанка прослужить значно довше, якщо її поверхні своєчасно обробляти спеціальними складами, що захищають вироби від вологи та роблять їх вогнестійкими.

Альтанка з каміном

Засклена альтанка

Цегляні та кам’яні споруди

Очевидні переваги цегляних та кам’яних споруд – довговічність та міцність. Якщо альтанка чи павільйон планується, що називається «на віки», то немає сенсу економити на матеріалах та послугах будівельників. До того ж, споруди з цегли та каменю пожежобезпечні, служать довгі роки та їх поверхні не потребують періодичного догляду.

Шатрова альтанка

Теплі відтінки

Комбінування матеріалів

Безумовно, цегла як будівельний матеріал для дачних альтанок або невеликих павільйонів в рамках міського приватного житла, використовується в рази частіше, ніж камінь. З очевидних економічних причин цей матеріал став фаворитом – сировина та монтаж значно дешевше.

Цегляна кладка

Цегла та деревина

Для будівництва альтанки чи навісу з цегляними колонами потрібно буде облаштувати досить потужний фундамент. Як правило, в таких спорудах і піч викладається з цегли (вогнетривкої) для створення найбільш гармонійного зовнішнього, міцного та довговічного, функціонального ансамблю.

Поверхні з нержавіючої сталі

Оригінальна конструкція

Комбіновані дачні павільйони

Використання кількох видів будівельного матеріалу для зведення дачних та присадибних альтанок – досить поширений варіант. Більшість комбінувань пов’язане з здешевленням всього проекту, але без втрати міцності та довговічності будови. Комбінувати можна:

  • дерево;
  • камінь;
  • цегла;
  • металевий профіль;
  • непридатний матеріал.

Камінь, дерево та цегла

Альянс будівельних матеріалів

З виходом до басейну

Містка альтанка

Один із найпоширеніших способів – комбінування дерева та цегли. Як правило, робочу зону оформляють за допомогою цегли, а для сегменту відпочинку або їди вибирають деревину. Такий універсальний альянс призводить до створення практичних, естетичних та сучасних будівель, готових до будь-яких природних катаклізмів та задоволення всіх ваших потреб у відпочинку на свіжому повітрі. З погляду естетики матеріали відмінно поєднуються між собою і спільно можуть стати окрасою будь-якого двору чи дачної ділянки.

Кухня та вітальня на свіжому повітрі

Масштабний павільйон

Декілька печей у альтанці

Варіант із прибудовою

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *