альтанка з піччю, мангалом чи барбекю на фото
Ще недавно дачникам і власникам заміських або міських приватних будинків з ділянками доводилося задовольнятися переносними металевими мангалами і стандартними дерев’яними альтанками, які часто не задовольняють потреби господарів у комфортному відпочинку. У наші дні спорудження повноцінної альтанки з піччю, мангалом і барбекю – цілого комплексу для приготування їжі на вогні, не складає особливих труднощів. Багатофункціональні пічні комплекси можна використовувати як повноцінні літні кухні, що експлуатуються при цьому на свіжому повітрі та за всіма правилами пожежної безпеки.
Види печей для альтанок, навісів чи легких павільйонів
Альтанка з піччю – споруда неймовірно практична та зручна. Багато власників дачних чи присадибних ділянок не відмовилися б від можливості не лише смажити шашлик, а й варити каші та супи, коптити продукти та гасити м’ясо – і все це на свіжому повітрі, але із захистом від негоди. З точки зору функціональності можна виділити такі види печей для альтанок та відкритих павільйонів:
1.Вбудований пічний комплекс – це цегляна споруда, що включає гриль, духовку, коптильню та плиту. Якщо ви оснащаєте альтанку таким комплексом, то отримуєте можливість приготування будь-якої страви. Але виготовлення подібної конструкції вимагатиме від вас будівельних навичок, а також правильного складання плану (цей випадок, коли звернення до фахівців – найкращий результат ситуації);
2.Піч-мангал. Відмінною особливістю такої печі є можливість приготування страв лише на шампурах або решітках, що знімаються. Це чудовий варіант для любителів шашликів. Пекти має нескладну конструкцію, її дуже часто поєднують з коптильнею, що істотно розширює її функціонал. Стаціонарні конструкції даного типу печей зазвичай зводять разом із альтанкою чи навісом. Якщо на ділянці вже є дерев’яна альтанка, то простіше встановити металеву піч-мангал. Подібні портативні конструкції зазвичай не займають багато місця і дуже зручні. У деяких випадках доцільно зробити переносний мангал стаціонарним та обкласти його цеглою;
3.Піч-барбекю. За конструкцією цей тип печі схожий на мангал, тільки замість шампурів для розкладання продуктів використовується решітка. З одного боку – використовувати такий пристрій простіше, з іншого – очищати після застосування складніше. Стаціонарна піч-барбекю також зводиться з цегли, як та її аналог для приготування страв на шампурах (піч-мангал).
Останнім часом найбільшого поширення набув вигляд стаціонарної печі-барбекю, доповненої стільницею та раковиною. Такий комплекс найточніше відповідає потребам власників альтанок із печами для приготування різноманітних страв. Якщо ж використовує портативна піч-барбекю, то найчастіше вона встановлюється таким чином, щоб було зручно повісити над нею витяжку.
4.Переносний мангал. Це практичний, портативний пристрій, виготовлений з металу, стійкий до корозії і досить довговічний за умови правильної експлуатації. Нескладно придбати готовий мангал і встановити в альтанці, що вже є на ділянці. Якщо ви не плануєте переміщати мангал, можна обкласти конструкцію цеглою, підвищивши міцність і надійність, продовживши термін експлуатації. В цьому випадку вогонь розлучатиметься всередині короба, а продукти можна як викладати на грати, так і нанизувати на шампури.
5. Розбірні пристрої для приготування їжі на вогні. Недорогі, портативні конструкції, які у разі потреби можна розібрати та скласти у невелику скриньку, коробок. Основним мінусом подібних пристроїв вважається економія виробників на матеріалі, який досить швидко втрачає міцність і деформується при температурних перепадах.
6.Газовий гриль — для приготування різних страв використовується жар від каміння;
7.Смокер-гриль — одна з новинок у сфері обладнання для приготування їжі, використовується для отримання м’яса-гриль та продуктів копчення.
8.Піч-казан. У конструкції є отвір для установки казана, призначена для приготування плову, шурпи, тушкованих овочів та м’яса.
9.Піч-жарівня. Конструкція призначена для приготування на твердому паливі.
10.Піч-камін. Найчастіше використовується у випадку, якщо альтанку передбачається зробити всесезонною спорудою. Але й у відкритому павільйоні можна милуватися танцем вогню у вогнищі. До того ж, підомний пристрій можна використовувати як мангал або барбекю.
Окремо від різноманіття варіантів печей для садових альтанок та навісів хотілося б виділити таку споруду, як «російська піч». Основною перевагою даної конструкції міні-печі вважається її функціональність. У такій печі можна буде не лише шашлики смажити та овочі на грилі готувати, а й варити каші та супи, смажити млинці, гасити м’ясо та овочі. Але комплекс під назвою «міні-пекти російською» – досить складна з погляду зведення конструкція. Монтаж «російської печі» краще залишити професіоналам.
Вибір матеріалу для виготовлення альтанки, навісу чи павільйону з піччю
Альтанки з піччю, мангалом і барбекю найчастіше використовуються як літня кухня, тобто. крім пристосувань для приготування їжі вони оснащуються раковинами, стільницями, іноді там встановлюється обідня група. Залежно від того, в які сезони планується використання споруди, вибираються моделі відкритих або закритих павільйонів та будівельні матеріали для них. Більшість власників дачних та присадибних ділянок зупиняють свій вибір на відкритих альтанках, а іноді навіть звичайних навісах.
Вибір матеріалу для виготовлення альтанки здійснюється, виходячи із зовнішнього вигляду та використаної будівельної та оздоблювальної сировини в основному будівлі (домовласництві) та інших будівлях двору або ділянки. Також на вибір матеріалу для виконання альтанки впливають її розміри та конфігурація.
Дерев’яні альтанки
Важко собі уявити більш екологічний, податливий з погляду обробки матеріал, який настільки органічно виглядав у дачному і присадибному екстер’єрі, як деревина. Традиційний для виготовлення альтанок матеріал легко вписується у будь-який стиль оформлення ландшафтного дизайну. Навіть на території, де більше немає жодних будівель з дерева, альтанка чи навіс, виконані в цьому натуральному матеріалі, будуть виглядати не тільки доречно, але й привабливо, сучасно.
Альтанки з дерева досить легкі і не вимагатимуть масивного фундаменту, але все залежить від обраної породи. Крім цього, фундамент буде необхідний для встановлення стаціонарної печі (цегли або каменю). Для виготовлення дачних альтанок, навісів та відкритих павільйонів можна використовувати:
- брус;
- колода;
- дошку;
- рейки для декоративних грат;
- і навіть масив.
Дерев’яна альтанка прослужить значно довше, якщо її поверхні своєчасно обробляти спеціальними складами, що захищають вироби від вологи та роблять їх вогнестійкими.
Цегляні та кам’яні споруди
Очевидні переваги цегляних та кам’яних споруд – довговічність та міцність. Якщо альтанка чи павільйон планується, що називається «на віки», то немає сенсу економити на матеріалах та послугах будівельників. До того ж, споруди з цегли та каменю пожежобезпечні, служать довгі роки та їх поверхні не потребують періодичного догляду.
Безумовно, цегла як будівельний матеріал для дачних альтанок або невеликих павільйонів в рамках міського приватного житла, використовується в рази частіше, ніж камінь. З очевидних економічних причин цей матеріал став фаворитом – сировина та монтаж значно дешевше.
Для будівництва альтанки чи навісу з цегляними колонами потрібно буде облаштувати досить потужний фундамент. Як правило, в таких спорудах і піч викладається з цегли (вогнетривкої) для створення найбільш гармонійного зовнішнього, міцного та довговічного, функціонального ансамблю.
Комбіновані дачні павільйони
Використання кількох видів будівельного матеріалу для зведення дачних та присадибних альтанок – досить поширений варіант. Більшість комбінувань пов’язане з здешевленням всього проекту, але без втрати міцності та довговічності будови. Комбінувати можна:
- дерево;
- камінь;
- цегла;
- металевий профіль;
- непридатний матеріал.
Один із найпоширеніших способів – комбінування дерева та цегли. Як правило, робочу зону оформляють за допомогою цегли, а для сегменту відпочинку або їди вибирають деревину. Такий універсальний альянс призводить до створення практичних, естетичних та сучасних будівель, готових до будь-яких природних катаклізмів та задоволення всіх ваших потреб у відпочинку на свіжому повітрі. З погляду естетики матеріали відмінно поєднуються між собою і спільно можуть стати окрасою будь-якого двору чи дачної ділянки.