Огляд видів та механізмів розсувних перегородок для ремонту в будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Огляд видів та механізмів розсувних перегородок для ремонту в будинку


Розсувні перегородки – ефектна та корисна знахідка для дизайнера. За допомогою перегородок можна вільно моделювати місце: зробити ізольовані приміщення або тимчасово приховати кухню або спальню.

Розсувні перегородки

Завдяки різноманітності матеріалів та декоративного оформлення перегородки відмінно реалізують будь-яке, найсміливіше дизайнерське та архітектурне рішення в різних стилях: від ганьби-тек до розкішної класики.

Перегородки та ремонт

Термін виготовлення виробів провідних закордонних виробників є досить тривалим, тому іноді перегородки замовляють на самому початку ремонту. Такий підхід є невірним, оскільки розміри приміщення в результаті чорнових робіт можуть змінитися і перегородка просто «не впишеться».

Перегородки в холі

Справа в тому, що існують жорсткі норми під час підготовки дверних прорізів перед монтажем міжкімнатних перегородок. Відхилення по вертикалі та горизонталі не повинні перевищувати 3 мм.

Саме тому ми рекомендуємо запрошувати замірника після закінчення чорнових робіт, а проводити установку – після закінчення оздоблювальних робіт.

Відмінність перегородок від розсувних міжкімнатних дверей:

 • великі габарити полотен перегородок: ширина понад 1800 мм, висота понад 2300 мм.
 • перегородка розробляється індивідуально і повністю комплектується на заводі на відміну від дверей, які достатньо забезпечити роликовим механізмом, доопрацювавши після придбання.

Цілі використання перегородок:

 • закривають широкий отвір
 • ділять просторе приміщення на кілька частин, граючи роль мобільних стін
 • створюють ізольовані кімнати

Перегородки можна встановлювати у вже відремонтованій квартирі. Погодження з житловою інспекцією та внесення змін до плану БТІ не потрібне.

Розсувні перегородки у вітальні

Перегородки виготовляють лише на замовлення. На сайті виробника або в друкованому каталозі ви можете попередньо ознайомитися з асортиментом і вибрати модель, що сподобалася. Далі проводяться індивідуальні виміри за місцем встановлення, за якими перегородки будуть виконані спеціально для вас.

Диктують моду серед перегородок італійські компанії, такі як ItalON, Union та деякі інші.

Механізм переміщення перегородок

Хоча механізм прихований від очей у ніші або за декоративним екраном, він дуже важливий для конструкції загалом, забезпечуючи м’якість ходу та довговічність. Розберемо дві основні системи: «гармошка» та роликовий підвіс.

 • Система з роликовим підвісом

Складається з роликового механізму та пеналу. У роликів достатньо діаметр і підшипники кочення, завдяки чому конструкція має легкий хід і здатна витримати важке навантаження. Різні лінійки роликів розраховані на різне навантаження, відповідно їх потрібно підбирати в залежності від матеріалу та тяжкості полотна, інакше механізм вийде з ладу.

Недоліком цієї системи є розгойдування незакріпленої нижньої частини перегородки. Для усунення цього недоліку використовують такі пристрої: прапорці, встановлені в нижньому торці полотна; скоби, що охоплюють низ стулки; пружні ролики для кращого зчеплення зі підлогою; синхронізатор для одночасного пересування полотен.

 • Система «гармошка»

Являє собою поєднання розстібної та розсувної систем відкривання. Стулки з’єднані між собою і зі стінним одвірком за допомогою петель. У верхній частині притолоки кріплять напрямні, якими перегородка рухається за допомогою роликів.

Недоліком цієї системи є недостатня звукоізоляція, яка виправляється високою якістю виготовлення з використанням шумопоглинаючих накладок та щіткових ущільнювачів.

Схеми руху перегородок

Для того щоб рух полотен перегородок вироблялося плавно, без ривків, необхідно правильно вибрати співвідношення розміру сторін: висоти і ширини. Занадто вузька та висока стулка втрачає стійкість.

Перегородка у спальні

Широка стулка також має обмеження. Так, наприклад, вітчизняні виробники здатні виготовити полотно із габаритами до 2700 х 1200 мм, європейські – 3500 х 2500 мм.

При виборі схеми руху перегородок слід врахувати такі питання: розміщення меблів, ступінь освітленості, необхідність звукоізоляції, ергономічність.

Розглянемо можливі схеми руху

 • У отворі. Напрямні кріплять до нижньої поверхні притолоки. В цьому випадку зручно мобільні стулки скомбінувати зі стаціонарними.
 • Уздовж стіни. Напрямні кріплять до стелі або стіни. Необхідно, щоб уздовж стіни по ходу руху стулки був вільний простір.
 • У стіну. В даному випадку монтують пенал під стулку в отворі або до стінки. Конструкцію обшивають і обробляють також як і стіну.

Дизайн перегородок

Полотно перегородок, як правило, складається з рами та листового матеріалу.

Подвійні розсувні перегородки

Для рами використовуються такі матеріали: сталь, алюміній (анодований або забарвлений, наприклад, під дерево), дерево цінних порід (дуб, бук).

Для заповнення використовують такі матеріали: ДСП (ламіновані або фанеровані шпоном), скло (тоноване, декоративне, з фотодруком), дзеркало. Дизайнерам є, з чого вибрати, велика різноманітність фактур дозволяє використовувати перегородки у різних стилях.

Класика – рами з багатошарової деревини або алюмінієвих профілів, які майстерно імітують структуру дерева. Для заповнення – ДСП чи візерункове скло, оброблене за допомогою лазерного гравіювання.

Ар-деко – переважно використовується скло сміливих відтінків у поєднанні з технікою вітража та прийомів фотодруку.

Етнічний стиль – рама із натурального дерева. Заповнення – ротангове плетіння чи благородні тканини.

Мінімалізм – прості або тоновані скляні полотна без рами, позбавлені вибагливого нав’язливого декору.

Розсувні перегородки

Монтаж перегородок

 • верхні напрямні кріплять до стіни або стелі за допомогою кронштейнів або за допомогою монтажного бруса (алюмінієвого профілю)
 • полотно оснащують каретками з регулювальними гвинтами
 • деякі великогабаритні перегородки збирають на місці
 • полотна навішують і регулюють, вирівнюючи по вертикалі та горизонталі.
 • встановлюють стопори та прапорці, перевіряють хід механізму.

*****

Будівельна компанія «ТопДом» надасть вам професійну допомогу в установці міжкімнатних перегородок будь-якої складності, як у процесі ремонту вашої квартири, і після його закінчення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *