Фарбування стін та стелі під час ремонту квартири чи будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фарбування стін та стелі під час ремонту квартири чи будинку


В результаті ремонту квартири або вдома інтер’єр невпізнанно зміниться. Тільки від вашого смаку залежить — виберете фламандське буйство фарб або шляхетний мінімалізм.

Не тільки картини або ліпнина можуть бути декоративними, — стіни і стеля теж мають свою естетику. Європейські дизайнери за допомогою фарбування цих поверхонь домагаються потрібної тональності. дизайну інтер’єру, чи то лаконізм чи панство, умиротворення чи драматизм.

Однак залишимо естетичну складову фарбування вашим дизайнерам і перейдемо до практичних питань: що фарби є, які мають характеристики і як правильно їх використовувати.

Інтер'єр спальні з пофарбованими стінами

Які бувають фарби

Фарби, а точніше, лакофарбові матеріали, служать не тільки для надання поверхонь естетичного вигляду, але і є захистом від зовнішніх пошкоджень. Більше того, крім механічних впливів, деякі склади захищають стіни від грибків та плісняви.

Фарби поділяються на водорозчинні і органорозчинні. Перші, безперечно, у пріоритеті: екологічні, без запаху, негорючі, технологічно більш функціональні. Останні ж, навпаки, залишають ринок через наявність у складі шкідливих речовин.

Інший поділ стосується галузі використання: для зовнішніх та внутрішніх робіт.

Фасадні матеріали, як правило, стійкі до атмосферних опадів, що довго зберігають колір. Екологічність є визначальною на користь довговічності.

Інтер’єрні фарби, насамперед, мають бути екологічними, виконаними на водній основі.

Інтер'єр вітальні із застосуванням фарбування стін та стелі

Важливі терміни

Адгезія відповідає за прилипання фарби до основи. Чим вона вища — тим краще буде триматися фарба на стінах і стелі.

Витрата матеріалу. Помноживши кількість шарів цей показник, отримаємо необхідну кількість матеріалу за квадратний метр.

Стійкість до вологого стирання визначає, чи можна мити покриття. За стандартом DINEN 13300 найстійкіший – перший клас, менш стійкі – четвертий та п’ятий.

Тиксотропність — Здатність фарби зберігати свою густоту. Це означає, що фарба не стікатиме з кистей і валиків. Потіки на стінах виключені.

Покривистість — Здатність фарби повністю приховувати початковий колір основи. Якісні склади зафарбовують вихідний колір у два шари, економічніші – у три-чотири шари.

фарбування стін в інтер'єрі кабінету?

Як підібрати фарбу для різних житлових зон

Спальні, вітальні, холи – стеля

Для стель непринципова стійкість до миття. Набагато важливіше – білий колір та тиксотропність. Щоб забезпечити рівномірне нанесення провідні виробники додають до фарби рожевий пігмент, що зникає після повного висихання.

Наприклад, ми рекомендуємо Dulux Magic White Matt, Великобританія.

Спальні, вітальні, холи – стіни

Стіни, на відміну від стелі, потребують догляду. Для них функція чищення та миття більш популярна. Відповідно, фарби повинні бути більш стійкими до вологого стирання.

Наприклад, ми рекомендуємо Tikkurila Euro 7, Фінляндія.

Дитячі кімнати

У дитячій необхідне регулярне вологе прибирання із застосуванням миючих засобів. Це стосується стін. Фарби повинні витримувати часте миття, оскільки сліди від олівців, фломастерів та інших забруднень видаляються лише хімічними очисниками. Використовуйте спеціалізовані фарби.

Наприклад, ми рекомендуємо Benetton Color for kids, Італія.

Кухні та ванні кімнати

У вологих приміщеннях, що вимагають регулярного прибирання із застосуванням хімічних засобів, повинні використовуватися фарби, стійкі до частого миття і протигрибкові комплекси.

Наприклад, ми рекомендуємо Dulux Realife Kitchen & Bathroom, Великобританія.

Фарбування стін у ванній кімнаті

Колєрівка

Перший варіант – використовувати матеріали, тоновані у заводських умовах. Наприклад, колекція Color від Benetton складається з двадцяти відтінків як яскравих, так і пастельних.
Вибір лакофарбових засобів із заводським відтінком великий, ви можете вибрати як алкідні, так і водно-дисперсійні матеріали.

Другий варіант — ручне колеровка. Для самостійного змішування використовують колоранти та пасти, які фарбують білу основу. Недоліками цього є складність отримати необхідний колір і неможливість двічі повторити отриманий результат. Тому якщо ви використовуєте цей спосіб — забарвлюйте відразу необхідну кількість матеріалу.

Третій варіант — машинна колеровка. Оператор задає потрібний відтінок за допомогою комп’ютера. Пігменти близько 15 штук автоматично подаються в ємність і змішуються. Результат – завжди ідеальний та передбачуваний. Кольори можна вибрати за каталогом. Дивіться таблиці колеровки у різних виробників та підбирайте найбільш підходящі.

Фарбування стіни валиком

Порядок роботи

Провідні виробники рекомендують для досягнення найкращого результату не тільки набувати високоякісних матеріалів, а й дотримуватися певної системи.

  • Поверхня, що фарбується, повинна бути підготовлена.
  • Необхідно використовувати рекомендовану шпаклівку.
  • Необхідно використовувати рекомендовану ґрунтовку.
  • Необхідно використовувати відповідну фарбу.

Тільки за дотримання всіх умов ви залишитеся задоволені фарбуванням в цілому.

Попередня підготовка

Підстава, що підлягає фарбуванню, ретельно очищають та миють у разі потреби. Старе покриття, якщо воно відшаровується – видаляють. Глянцеве покриття перед фарбуванням шкірять до матовості.

Заражені пліснявою або грибком стіни потрібно вилікувати спеціальним складом. Наприклад, ми рекомендуємо засоби фірми Pufas. Для вологих приміщень підійде препарат «Комета», для житлових – AMSS без запаху, щадний.

У приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у ванних кімнатах, виконують гідроізоляцію, наносять вологостійку грунтовку та шпаклівку.

Загальні рекомендації виробників лакофарбових матеріалів такі: нанести шар ґрунтовки, зашпаклювати, нанести ще один шар ґрунтовки, після чого фарбувати.

У складних випадках, коли стіни не ідеально рівні, рекомендується наносити два або три шари шпаклівки: спочатку більших фракцій, а потім фінішну.

Не забувайте, що тонка плівка фарби не приховає вад стіни. Глянцева поверхня в цьому плані особливо примхлива, тому основа під неї має бути бездоганною.

Фарбування стелі

Фарбування

Фарбування стелі роблять від вікна. Перший шар фарби наносять перпендикулярно напрямку променів світла, що проникають в кімнату. Другий шар фарби наносять також від вікна, лише у напрямку, паралельному напрямку променів світла.

Фарбування стінок також роблять, починаючи від вікна.

Фарба наноситься у кілька етапів тонким шаром. Після висихання першого шару наносять наступний. Це ефективніше, ніж покриття одним товстим шаром.

Розтушовування нанесеної фарби можна робити кількома способами. Наприклад, нанесення фарби щодо товстим шаром та розтушовування її в одному напрямку до тонкого.

Іншим способом є нанесення фарби в одному напрямку, а розтушовування – у протилежному. Цей спосіб дозволяє досягти більш рівного фарбування.

Стіни під фарбування в дизайні спальні

***

На початку цієї статті ми говорили про те, що від вашого смаку залежить вибір інтер’єрного стилю. А ось якість виконаних ремонтних робіт повністю залежить від професіоналізму майстрів.

Не варто ризикувати – довірте свій ремонт будівельної компанії ТопДім. Перевірені фахівці виконають оздоблювальні та інші роботи на рівні європейського класу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *