Нове життя старої кухні – все про заміну фасадів (ФОТО)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Нове життя старої кухні – все про заміну фасадів (ФОТО)



Вам набрид старий кухонний гарнітур чи хочеться змін у найголовнішому приміщенні в будинку? А може, меблі вже давно зносилися під дією пари, жиру та води і втратили всю свою привабливість? Тоді проведіть ретельний огляд гарнітура — якщо корпуси меблів все ще здатні виконувати свої функції і не вимагають реставрації/заміни, то можна поміняти тільки фасади — це практичне і економічне рішення в більшості випадків.

Купівля нових меблів завжди пов’язана із відчутними фінансовими витратами. А ось заміна фасадів кухні дозволить оформити приміщення по-новому і залишається бюджетним рішенням. Крім того, ви можете і не зберігати колишнє стилістичне оформлення, а замінити, наприклад, гладкі глянцеві дверцята на класичні фасади з молдингами або фрезеруванням. Так дизайн вашої кухні знову стане свіжим та актуальним.

Заміна фасадів своїми руками

Як правильно вибрати матеріал для нових фасадів

Заміна кухонних фасадів найчастіше з вашого боку вимагає лише попереднього планування дизайну, матеріалу та вибір кольору (Все інше, як правило, беруть на себе фахівці). Від того, з якого матеріалу виконані дверцята, залежить довговічність, функціональність та привабливість гарнітура. Звичайно, це впливає і на витрати. Існує кілька рішень – більш менш затребуваних і бюджетних:

  1. Заміна фасадів на вироби з ДСП вважається бюджетною процедурою. Матеріал, виготовлений на основі смоли та деревної стружки, вважається досить примхливим, але все ж таки відрізняється зносостійкістю. Термін служби таких меблів – близько 10 років, але, за умови, що вироби, що купуються, мали сертифікати якості та гігієнічної безпеки. В іншому випадку чи не через рік ДСП почне здуватися або кришитися, а захисна плівка псуватися.
Заміна фасадів – ДСП
Заміна фасадів – ДСП
Приклад заміни фасадів ДСП
Приклад заміни фасадів ДСП
Приклад заміни фасадів ДСП
  1. Вирішили поміняти фасади, встановивши на меблях дверцята із МДФ? Вони прослужать близько 7 років.

Кухні зі МДФ в інтер'єрі

МДФ є штучним, досить привабливим зовні матеріалом – він набагато легший і дешевший у порівнянні з природною деревиною. Подібні конструкції стануть справжньою окрасою гарнітура – ​​адже можна замовити МДФ з фотодруком або матеріал із неперевершеним глянцевим ефектом.

Фасади із МДФ
Фасади із МДФ
Фасади із МДФ
Фасади із МДФ

У числі переваг матеріалу – і стабільність кріплень, і стійкість до багатьох зовнішніх впливів (вологи, температур, механічного зносу), і несприйнятливість до бактерій, і легкість у догляді (можна не тільки мити, а й чистити м’якими абразивними засобами).

Заміна фасадів: до та після
Заміна фасадів: до та після
  1. Заміна кухонних фасадів сучасним пластиком — теж відмінне рішення, так як це зносостійкий матеріал, який довго залишається у первозданному вигляді.

Заміна фасадів із пластику

  1. Не обов’язково фасади кухонних меблів повинні бути глухими — вони можуть бути зі скла або зі вставками зі скла. Часто для класичного гарнітура вибирають декороване скло – з тематичними малюнками, або з абстрактними візерунками, а для сучасної кухні у скандинавському стилі підійдуть прозорі або напівматові білі стекла. Скло також може бути затемненим, забарвленим, гофрованим. Серед переваг таких фасадів – стійкість до зовнішніх забруднення та хімічних засобів.

Фасади зі склом

Порада! У будинку, де є діти, можна використовувати альтернативу – оргскло. Його основні характеристики – мала вага та несприйнятливість до механічних пошкоджень.

  1. Якщо бюджет дозволяє, то чудовий варіант – фасади із масиву дерева. Якщо ж такі вироби — дуже дорогі, то їх можна замінити на шпоновані конструкції, що повністю зберігають все благородство деревної фактури.

Кухня з масиву

Фасади з масиву

Заміна фасадів кухонних меблів потребує і вибору фактури. Так, варіант із захисною глянсовою плівкою виглядатиме привабливо, але при цьому збереже бюджетність. Пофарбовані матові поверхні – це презентабельність та стиль, але вони вимагають особливого догляду, без якого їхня поверхня швидко покривається плямами.

Ідеальною прикрасою гарнітура можуть стати рамкові фасади, що дозволяють комбінувати на одній дверці два і більше матеріалу. Молдинги і фрези на фасадах меблів можуть бути різними, вам буде з чого вибрати.

Види фрезерування фасадів

Колір каркасу старої кухні не підходить до нових фасадів?

Що ж робити, якщо колір корпусу гарнітура відрізняється від кольору бажаних фасадів? Це не біда. Усередині каркас буде видно тільки при відкритті дверцят, а крім того, корпус можна перефарбувати, оновити за допомогою плівки, що самоклеїться або обшити шпоном.

Колір корпусу та нових фасадів

Колір корпусу та нових фасадів

Порада! Якщо сумніваєтеся, який колір фасадів точно підійде до каркасу, то сміливо вибирайте білий. Будьте впевнені, він підходить до будь-якого кольору корпусу. До того ж, світлі відтінки візуально збільшують простір і додають світла кухням, які розташовані в тіньовій стороні.

Етапи проведення робіт

Більшість майстрів рекомендують не проводити роботи із заміни фасадів меблів своїми руками, а на всіх етапах (від розрахунку до демонтажу та монтажу) залучати фахівців. Хоча, якщо ваша кухня стандартних розмірів, у хорошому робочому стані і не має складних доводчиків, можна оновити кухню і самостійно.

Необхідні розміри фасадів меблів прораховуються досить легко: визначення висоти від висоти шафи забирається 3 мм, а визначення ширини – 4 мм із відповідного габариту шафи.

Після цього роботи проводять у такій послідовності:

  • Дверцята шаф фрезеруються під петлі;
  • На них кріпляться ручки, Для чого виконується попередня розмітка відповідно до обраної фурнітури;
  • Підготовлені частини навішуються на корпус – для цього на стінки кріпиться лапка, що продається в комплекті з петлями;
  • Навішений на лапку елемент регулюється по вертикалі та горизонталі спеціальними гвинтами.

Як доглядати нові фасади

Щоб оновлена ​​кухня тривалий час зберігала свою привабливість, потрібно забезпечити фасадам правильний (залежно від матеріалу) догляд:

  • Фасади з ДСП, МДФ не залишають на поверхні жирних плям, а тому буде достатньо регулярного вологого прибирання;
  • Конструкції з деревного масиву варто берегти від потрапляння прямого сонця та очищати м’якою ганчіркою із засобами без хлору;
  • Для скляних застосовуються рідини, які залишають розлучень після миття, тоді як абразивні порошки, скребки чи щітки не використовуються;
  • Плями на ламінованих, лакованих дверцятах видаляються замшею або будь-якою іншою сухою м’якою тканиною.

І для будь-яких кухонних фасадів не рекомендується застосування агресивних кислот чи лугів для чищення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:32 Середня оцінка: 4,44 із 5)
Нове життя старої кухні – все про заміну фасадів (ФОТО) Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=Q5cq-LJcV_c

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *