100 фото-ідей та 11 порад з облаштування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото-ідей та 11 порад з облаштуванняПланування Г-подібної кухні — найуніверсальніша і майже завжди безпрограшна. Вона хороша тим, що задіює відразу дві стіни та кут, а значить забезпечує містку обробну зону та систему зберігання. При цьому вона залишає достатньо місця для облаштування їдальні. А ще кутова кухня дозволяє розставити холодильник, мийку та плиту за принципом ергономічного трикутника та зробити робочий простір максимально зручним.

Особливо актуальна кухня Г-подібної форми для маленьких та прямокутних приміщень.

У цьому матеріалі ми представили 11 порад щодо облаштування кутової кухні, а також 100 фото-ідей для вашого натхнення.

11 порад для ідеальної Г-подібної кухні

Порада 1. Задійте кут на 100%

Часто кут у Г-подібній кухні використовується не надто ефективно. Так, наприклад, у задній частині кутової тумби через важкодоступність можуть утворюватися «мертві зони», в яких накопичується або пил, або просто мотлох. Щоб використовувати всі резерви своєї кухні, оснастіть кутові модулі (як навісні, так і підлогові) функціональною фурнітурою, скажімо, багатоповерховою каруселлю, етажеркою або кошиком.

Якщо в кутку не встановлена ​​мийка або плита, це місце можна використовувати для декору або побутової техніки.

Кут кухні

Г-подібна маленька кухня

Порада 2. Щоб облаштувати в кутку мийку або плиту, бажано підібрати кутову тумбу трапецієподібної форми

Для розміщення в кутку мийки, плити або просто обробної зони найкраще підійде тумба-трапеція. Вона займе більше місця, але буде зручніше для кухонних робіт і зберігання речей під раковиною.

Миття для тумби-трапеції найкраще підібрати таку ж трапецієподібну і з крилами-сушарками, при цьому важливо врізати мийку не глибоко, щоб вам не доводилося горбитися. Верхня кутова шафа, куди складатиметься вимитий посуд, варто оснастити фасадом, що відкривається вгору (фурнітура має бути якісною!).

Кутова кухня з трапецією

Порада 3. Щоб заощадити простір, одну боковину варто завузити

Кутовий гарнітур для маленької кухні варто скомпонувати компактно — так, щоб одна боковина була уа стандартних 60-сантиметрових шаф. Особливо актуально це рішення при вибудовуванні гарнітура по стіні з виступами (див. фото нижче) або в тому випадку, якщо прохід на кухні недостатньо широкий.

Порада 4. Щоб зробити прохід на кухню вільніше, найближчу до дверного отвору тумбу зробіть скошеною.

Якщо кухня дуже маленька або вузька, то бічна частина гарнітура може бути не тільки вузькою, а й скошеною. Приклади скошених боковин кутових кухонь подаємо нижче.

Кутова кухня 6 кв.  м

Кутова кухня зі скошеною тумбою

Порада 5. Для комфортного проходу та акуратного вигляду кухні, тумба біля дверного отвору може бути закругленою або трапецієподібною.

Тумби такої конфігурації не розширять прохід на кухню, але точно убезпечать вас від випадкових ударів об гострі кути. До того ж, вони чудово виглядають в інтер’єрі. Нижче у фото-слайдері представлений інтер’єр Г-подібної кухні із закругленою боковиною.

Порада 6. Гарнітур здаватиметься менш громіздким, якщо відмовитися від навісних шафок повністю або частково

Щоб полегшити інтер’єр невеликої кухні, навісні шафи можна прибрати по одній або двох стінах або замінити їх відкритими полицями. Компенсувати місця зберігання, допоможуть такі рішення:

  • Оснащення кутових шаф висувними, викочування та багатоярусними системами;
  • Вбудовування в цоколь ящиків для зберігання дрібниць;
  • Облаштування однієї зі стін блоком із шаф-пеналів;
  • Вибудування гарнітури до стелі.

Г-подібний гарнітур до стелі

У цій добірці фото представлені приклади кутових кухонь частково/повністю без навісних шаф або з відкритими полицями.

Біла кутова кухня без навісних шаф

Кутова кухня в класичному стилі без навісних шаф

Порада 7. Якщо кімната дуже маленька, на Г-подібну кухню можна вбудувати підвіконня

Ставши частиною літери Р, підвіконня допоможе заощадити місце та принесе багато користі. Адже йому вдасться врізати мийку або оснастити простір під стільницею шафками.

Г-подібна кухня з вбудованим підвіконням

Маленька кутова кухня у хрущовці, перепланованій у студію

Кутова кухня у хрущовці-студії

Маленька кутова кухня у хрущовці, перепланованій у студію

А ще підвіконня можна переробити на барну стійку.

Підвіконня-барна стійка

Кутова кухня з барною стійкою на основі підвіконня

Для того щоб вбудувати підвіконня в Г-подібну кухню, потрібно зрівняти його рівень з рівнем нижнього ярусу гарнітура (швидше за все, доведеться опустити або підняти віконний отвір), потім з’єднати їх загальною стільницею. Дуже бажано передбачити у стільниці вентиляційні отвори для проходження тепла від радіатора до вікна. Якщо цього не зробити, велика ймовірність, що скло запотіватиме і віконна ніша почне «цвісти». Детальніше читайте у матеріалі: Підвіконня та його варіації – стільниця, барна стійка, стіл.

Порада 8. Щоб робочий простір був зручним, розставте плиту, мийку та холодильник так, щоб вони утворювали собою трикутник.

При цьому робочі точки повинні розташовуватися не надто далеко, але й не дуже близько одна до одної. В ідеалі з рівним інтервалом або так, щоб холодильник був ближчим до миття.

Кухня в хрущовці з Г-подібним плануванням

Г-подібна кухня

  • Якщо ж плиту, мийку і холодильник вибудувати по одній стіні, то доведеться готувати, здійснюючи багато зайвих переміщень по кухні, витрачаючи на це дорогоцінний час і сили.

Порада 9. Для максимальної місткості одну боковину кутового гарнітура можна оснастити блоком з високих шаф-пеналів.

Якщо ви хочете організувати якнайбільше місць зберігання, подумайте про оснащення боковини гарнітура блоком із високих шаф-пеналів із вбудованою технікою (скажімо, холодильником, духовкою та мікрохвильовкою). До речі, такий блок хороший тим, що не надто захаращує простір, тому що він здається просто частиною стіни, особливо якщо стіни та фасади мають один тон.

Біла маленька кухня у хрущовці

Дизайн маленької кутової кухні з блоком із шаф-пеналів

Порада 10. На великій кухні кутовий гарнітур бажано доповнити столом-островом

Найчастіше на просторій кухні зручність великого кутового гарнітура губиться, адже відстані між робочими точками (холодильником, плитою та мийкою) стає занадто великими. Виправити цей недолік можна доповнивши гарнітур багатофункціональним або найпростішим столом-островом.

Порада 11. На кухні-вітальні, кухні-прихожій або в квартирі студії кутовий гарнітур варто розмістити не вздовж перпендикулярних стін, а у формі «півострова»

Таким чином простір розділиться півостровом на зони – кухонну та вітальню або кухню та передпокій (див. фото нижче). Сам півострів може виконувати роль як столу і шафи для зберігання, так і роль барної стійки.

Фотогалерея

У цій фотогалереї ми зібрали приклади дизайну кутових кухонь як маленького, так і великого розміру як сучасних інтер’єрів, так і класичних. Клацніть, щоб розглянути ближче.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:50 Середня оцінка: 4,50 із 5)
100 фото-ідей та 11 порад з облаштування Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=h33y_irQQEM

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *