чохли на стільці зі спинкою на фото
Коли дизайнери говорять «пограти з текстилем», найчастіше мають на увазі заміну штор чи декоративних подушок на диван. Все інше вважається складним, кропітким та довгим у реалізації. Але якщо ви «на ти» зі швейною машинкою, чому б вам не спробувати переодягнути і стільці? Наприклад, придумати їм цікавий фасон чохлів.
Функції чохлів
Чохли на стільці вирішують кілька завдань: функціональну, захисну, естетичну. Вони можуть бути для свят та урочистих випадків, повсякденними та навіть сезонними. Більше того, чохли на меблі сьогодні знову модні. Накидки часто використовують у вітальні, їдальні, дитячих кімнатах. Це відмінний спосіб захисту нових меблів від забруднень і пошкоджень (наприклад, від подряпин домашніх тварин), а якщо стільці втратили свою колишню естетичність, їх легко одягнути в красиві чохли.
Стиль інтер’єру та текстиль для чохлів: створюємо гармонійну композицію
Щоб пошити чохол своїми руками, знадобиться близько двох метрів тканини. Погодьтеся, це набагато дешевше, ніж купувати нові меблі, тим більше, що таким чином можна вигідно підкреслити стиль інтер’єру. Так, чохли з бавовняного матеріалу доречні в інтер’єрах кантрі чи прованс.
В англійському стилі органічно виглядають накидки з гудзиками або смужкою.
Чохли з грубої мішковини – чудовий варіант для екостилю.
А для надання інтер’єру сучасної нотки підійде джинсова тканина та з деревом вона відмінно гармонує.
В оформленні класичних інтер’єрів краще використовувати благородні урочисті чохли. Вони надають доречний стилю аристократичний акцент. Тут потрібно вибирати тканину спокійного відтінку.
Родзинкою оформлення тематичних заходів та свят стануть чохли відповідного дизайну.
На замітку: віддавайте перевагу щільним і міцним тканинам, які зможуть витримувати постійне прання та навантаження. Особливо це актуально для стільців на кухні та в їдальні.
Різновиди моделей чохлів на стільці
- чохли, які щільно сидять на стільцях;
- чохли-накидки;
- вільні чохли.
Перший вид більш складний у виконанні, порівняно з рештою. Тут потрібен професійний підхід до пошиття за строго виміряними лекалами.
Для весільних або святкових чохлів відмінно підійдуть два інші типи, особливо, якщо стільці різних форм. Як декор можна також використовувати банти, брошки, органзу, стрічки. Тут широке поле фантазії. Можна сказати, що вільні чохли та чохли-накидки є універсальними.
Вибираємо тканину
Не будь-який текстиль підійде для чохлів. Він має бути досить щільним і вишукано виглядати. Найбільш популярні:
- креп-сатин – чудовий варіант для створення складок, складання та ефектного вигляду;
- біфлекс або лайкра – щільна, еластична тканина, що добре тягнеться у всіх напрямках;
- габардин — не дивлячись на те, що тканина досить тонка, вона має відмінну пружність і щільність.
Майте на увазі, для створення гармонійного інтер’єру чохли на стільцях повинні поєднуватися за стилем та кольором зі скатертиною та фіранками.
Як пошити чохли на стільці своїми руками?
Звичайно, з цим завданням можна звернутися до майстра, але якщо ви вирішили пошити чохол самостійно, прислухайтеся до наших порад і рекомендацій.
Не обов’язково використовувати дорогий текстиль. Прекрасно підійдуть старі фіранки або скатертина. Найважливіше – правильно зробити форму. Для цього потрібно зняти точні мірки – визначити найширші та вузькі ділянки, накреслити схему та позначити їх на малюнку. Дуже важливо врахувати варіант на усадку тканини та залишити близько 3 мм для припусків на шви.
Необхідно виміряти довжину, ширину стільця, глибину сидіння, а також ширину сидіння та спинки. Існують різні варіанти чохлів, тому перш ніж почати слід визначити, який з них найбільше вам підійде. Чохли бувають на:
- сидіння і спинку (роздільні та цілісні);
- тільки на спинку;
- тільки на сидінку.
Що стосується дизайну та декору, то тут потрібно виходити від стилістичного напрямку інтер’єру, а також для яких цілей будуть використовуватися чохли – тільки у свята або на кожен день.
Прикрашаємо стільці у сукні: оригінальний майстер-клас
Чохли з пишними спідницями додадуть звичній їдальні або вітальні спеціальний флер. Пропонуємо пошити їх своїми руками. Отже, приготуйте:
- швейну машинку;
- основну тканину світлого відтінку (бавовна, гобелен або льон);
- додаткову тканину для сидіння майбутнього чохла (у нашому прикладі – гобелен синього кольору);
- ножиці, нитки;
- блокнот для замальовок;
- лінійку чи сантиметр.
Крок 1. Виміри та ескіз.
Важливо враховувати форму та розміри сидіння, ширину та висоту спинки, довжину чохла від сидіння до підлоги, висоту ніжок.
Крок 2. Пошиття сидіння.
З урахуванням вимірів викроюємо фрагмент контуру, залишивши по 2 запасні сантиметри з кожної сторони.
Крок 3. Пошиття спідниці
З тканини вирізаємо довгу смугу, ширина якої дорівнюватиме відстані від сидіння до підлоги, а довжина — складати три ширина стільця, щоб ця смужка могла закрити повністю низ стільця спереду. Це основа спідниці.
До основи пришиваємо оборки із двох смужок тканини. Кожна з них становить 2/3 основи. Щоб отримати рівномірну або фігурну складку, можна посадити тканину на шторну стрічку і лише потягнути за ниточки.
Крок 4. Пошиття спинки чохла
На першому фото чітко видно конструкцію спинки: по суті, форма складається з 3-х частин, які потрібно прошити, не забуваючи про припуски. Викроюємо задню та передню частину спинки, а також оборку – своєрідний шлейф, пошиття якого відбувається за аналогією з оборками на передній спідниці.
Шлейф можна зробити оборкою в один ярус, а можна витримати точну лінію і зробити двоярусним.
Крок 5. З’єднуємо спинку та сидіння
Поєднуємо передню частину спинки з передньою частиною сидіння та зістрочуємо. Деталі спідниці також витрачаємо.
Порада: щоб створити естетику шебі-шику, краще залишити краї оборок необробленими, ще більше розпушивши їх.
Вуаля – витончений чохол готовий. Зшийте ще пару таких, щоб скласти «парадний ансамбль» і прикрасити вітальню для званої вечері.