Нестандартні оригінальні кухні: 100+ фото [Интерьер 2019]
Кухня — вже давно не просто підсобне приміщення для приготування їжі. Застосування новаторських ідей, матеріалів, сучасних технологій дозволяє досягти неймовірного ефекту в кухонному дизайні. Остаточно переконатися в тому, що ця кімната цілком може претендувати на місце креативного приміщення в будинку, допоможе наша стаття з яскравими прикладами на фото.
Нестандартні рішення для маленької кухні
Кухня із звичним розміщенням гарнітура – далеко не єдиний варіант планування. Якщо має працювати з нестандартним компактним простором, кухнею з виступами і нішами або розташованою в прохідному приміщенні, від традиційного розміщення предметів меблів доведеться відмовитися. Але що ж вибрати натомість? Про це далі.
Кухня-комод
Приміщення кухні може бути занадто компактним — настільки, що його можна і не помітити. Для маленької квартири-студії або кімнати в комуналці дизайнери продумали найскромнішу, але оптимальну конфігурацію з усіх можливих: три шафи для продуктів та посуду, мийка та мікрохвильова піч. Весь цей функціонал накривається кришкою (при необхідності) і перетворюється на непомітний і навіть симпатичний комод, що зовсім не псує дизайн житлового простору. Звичайно, таку кухню навряд чи можна назвати повноцінною, але для студента чи холостяка чудовий варіант.
Кухня-шафа
Дана версія кухні розроблена у вигляді шафи розміром із компактний гардероб. Така конфігурація вже передбачає місце для холодильника, невеликої плити та кількох поличок зверху – для посуду, спецій та інших дрібниць. Перевага аналогічна – при закритих дверцятах міні-кухня перетворюється на звичайний предмет меблів. Мінусом є відсутність витяжки, через що доведеться постійно мити шафу.
Кухня у ніші
Якщо можна організувати кухонний гарнітур у шафі, то в непомітній ніші або в порожньому куточку – тим паче. Оформіть кухонні меблі в мінімалістичному дизайні, щоб вони не впадали у вічі – жодних надмірностей і декору, тільки один тон і прямі лінії. Це чудовий варіант для коридорів, ширина яких від 2 метрів.
Довше звичайного
Виходьте за межі стандартів! — Улюблений девіз креативних авторів інтер’єрних рішень. Якщо немає місця, чому б не продовжити кухню в коридор чи вітальню – нехай фасади продовжуються по всій стіні. На цьому фото вся суто кухонна частина належить «кухні» – варильна поверхня, плита, холодильник абсолютно не проглядаються з боку вітальні.
Мобільна кухня
У процесі організації кухні в невеликому приміщенні може не вистачити місця для будь-якого предмета, наприклад, для обіднього столу. Але й тут винахідливі дизайнери вирішили питання і вигадали стіл, що складається з модулів. У проекті на наступному фото кухня площею 3 кв. метра після переробки інтегрована у вітальню, а елементи столу можуть легко пересуватися вздовж вікон. При необхідності їх об’єднують в обідній стіл або розсувають на 3 компактних: для перекусів, кухонний, письмовий.
Феєрія квітів у створенні ефектного та стильного дизайну
Справжні майстри настільки вміло, стильно, гармонійно використовують яскраві фарби для створення «вау-ефекту» в кухонному дизайні, що навіть найзатятіший прихильник спокійного пастельного інтер’єру не залишиться байдужим. Варто лише поглянути на наступну добірку фотографій із подібними прикладами!
А ось ще один приклад простору кухні, що модулюється, з яскравим дизайном, де основним акцентом став колір фуксії, що контрастує з чорним фоном. Тут перегородки поступаються місцем містким шафам із вбудованою плитою, стільницею та системою зберігання.
Цікавою ідеєю стало створення функціонального робочого кабінету з іншого боку центрового модуля, де розташована кухня. Тут є місця для зберігання, полиці та розетки для підключення комп’ютера, принтера та іншої техніки. Це геніальне рішення, що відкриває доступ до вітальні, але при цьому приховує робочий кабінет за дверима, створюючи відчуття чистоти та порядку.
Вражаючий світловий сценарій
Дуже популярними є незвичайні рішення в організації освітлення кухонного простору. Унікальні світильники, ефектні лампи, неонові підсвічування та інші прийоми світлового сценарію можуть стати елементом, що доповнює, або основним акцентом в інтер’єрі.
Гармонійне єднання стилів: варіант еко-лофт у кухонному дизайні
Коли комусь із домочадців подобаються агресивні ноти в інтер’єрі, а комусь до душі натуральні матеріали, то і тут можна досягти єдиного консенсусу, оформивши кухню в стилі еко-лофт. Поєднання стилів вже давно активно використовується у практиці дизайнерів. Не дивно, адже найчастіше саме вмілі маніпуляції з деталями різних напрямків здатні створити справжній фурор у дизайні! Подивимося, що вдалося створити з інтер’єром цієї кухні.
Стеля виконана в еко-мотивах досить незвично. Він обклеєний шпалерами, що імітують старі дошки, фактурний акомпанемент, яким склав саморобний світильник з корабельних джутових канатів, в які вплетений дріт. Канати можна гарно зібрати в пучок або розподілити по всій кімнаті для створення різного світлового сценарію.
Щоб освіжити інтер’єр, в загальну композицію додані середземноморські акценти у вигляді плитки і синьої палітри, а замість верхніх шаф над робочою зоною передбачений куб з масиву з підсвічуванням, що зачаровує.
Оригінальним рішенням став своєрідний «парячий сад» біля вікна, де господарі можуть вирощувати ароматні трави та свіжозірваними додавати їх у страви.
Ефектно завершує ансамбль панно з діагональних дощок, яке прикрашає розсип розписаних тарілок вручну. Деякі з них повторюють орнамент плитки для підлоги. Стильний штрих в інтер’єрі – штори з деніму, які гармонійно поєднують синю палітру та еко-мотиви.
Більше ідей незвичайного дизайну кухонного простору представлено у наступній фотопідбірці.