Ексклюзивний дизайн проект зони відпочинку у дворі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ексклюзивний дизайн проект зони відпочинку у дворі


Будь-якого власника приватного будинку з ділянкою рано чи пізно відвідує думка про облаштування зони відпочинку на свіжому повітрі. Навіть на невеликій прибудинковій території можна організувати затишне патіо, розбити клумби та облаштувати вуличний камін або місце для барбекю. Ну а якщо місця достатньо, то й обмежувати себе в комфорті немає сенсу, можна організувати розкішну зону відпочинку з усіма супутніми атрибутами. Саме такий приклад облаштування сегменту відпочинку у приватному дворі ми хотіли б вам продемонструвати. Нетривіальний підхід до традиційних елементів ландшафтного дизайну, індустріальні мотиви у виконанні конструкцій та споруд, органічний мікс будівельних та оздоблювальних матеріалів, багато зелені та комфортних місць для відпочинку – так коротко можна описати наступну фото-добірку облаштування одного приватного двору.

Ландшафтний дизайн приватного двору

М’яка зона відпочинку під навісом розташовується в низині по відношенню до дерев’яного помосту, на який потрапляють господарі будинку, виходячи із задніх дверей домоволодіння. Практично весь простір поглиблення по периметру заповнений м’якими диванами зі спинками, що знімаються, і сидіннями. Це дуже практичний підхід в організації м’якої зони на вулиці, адже, незважаючи на наявність даху над диванами, їх оббивка брудниться інтенсивніше, ніж аналогічні предмети меблів, що знаходяться в будинку.

Дерев'яний поміст із навісом

Висока цегляна огорожа є огорожею для зони відпочинку з одного боку. Іншу частину огорожі спорудили з бетонних плит, вона приховує димар вуличного каміна і служить тлом для проектора. На ці вертикальні площини спирається непроста конструкція навісу, яка виконана частково з металу, дерева і накрита прозорим полікарбонатом.

Цегла, бетон, метал та полікарбонат як будівельні матеріали

Через те, що покриття навісу практично повністю прозоре, місце для відпочинку на свіжому повітрі наповнене сонячним світлом і вдень не потребує підсвічування, незважаючи на високі стіни, що захищають зону відпочинку і створюють тінь у спекотні дні.

Конструкція навісу

Для вечірнього та нічного часу масштабне патіо обладнане системою підсвічування різної модифікації. Декілька невеликих прожекторів закріплено на балках перекриття навісу, в зоні каміна вбудована система підсвічування для локального освітлення.

Система підсвічування в патіо

Закріплені на металевому швелери прожектори можуть бути розгорнуті в різні боки, залежно від розташування освітлювальних приладів, можна створити потрібну атмосферу зони відпочинку, підсвітити стіб або м’який сегмент для відпочинку.

Облаштування навісу

Уся система освітлення управляється вимикачами, розташованими на вході до зони патіо. Тут знаходиться розетка для підключення проектора або будь-якої іншої техніки, побутових приладів.

Управління системою освітлення

Великий екран та проектор створюють можливість організації домашнього кінотеатру на свіжому повітрі. У такій великій зоні відпочинку з м’якими диванами можна і великою родиною розміститися, і приймати гостей.

Домашній кінотеатр на вулиці

Високий журнальний столик, складений із трьох будівельних палетів, можна використовувати й окремо, залежно від кількості людей, які відпочивають під навісом та ситуації – вечірки чи простої сімейної вечері.

Журнальний столик із піддонів

Для того, щоб пом’якшити індустріальний дух облаштування зони відпочинку під навісом, біля цегляного паркану висаджені зелені рослини різних сортів і розмірів. Серед безлічі бетонних, металевих і скляних поверхонь зелена клумба виглядає як оазис, ковток свіжості в «індустріальній пустелі».

Прозорий дах навісу

Зелена клумба біля стіни

Потрапити в зону відпочинку з м’якими диванами та вуличним каміном можна не тільки з дому, але й піднявшись дерев’яними сходами на поміст із дворика. Тут же знаходиться вхід у підвальне приміщення, розташоване під помостом.

Дерев'яні сходи до настилу

З метою безпеки пересування біля будинку у темну пору доби під дерев’яним настилом вбудована система підсвічування, що створює необхідний рівень освітлення газонної доріжки, що веде у двір від зони відпочинку під навісом.

Утилітарна система підсвічування

Запорука успіху у питанні озеленення приватного двору – використання рослин різної висоти, багаторічні види та вічнозелені рослини, які створять потрібну атмосферу присадибної ділянки у будь-яку пору року. Комбінування зелених насаджень та кам’яних насипів допоможе не тільки внести різноманітність у образ прибудинкової території, а й створити гармонійний, збалансований ландшафтний дизайн приватного двору.

Декоративне підсвічування

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *