Холодильник поруч із плитою та ін. «теплою» технікою – це можливо?  (30 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Холодильник поруч із плитою та ін. «теплою» технікою – це можливо? (30 фото)



Чи можна ставити холодильник поряд із плитою? А поряд із духовкою чи батареєю опалення? Що буде, якщо зверху поставити мікрохвильову піч? Відповідаємо відразу: всі ці комбінації небажані, але у безвихідних ситуаціях цілком можливі. Головне при цьому захистити холодильник від тепла.

  • Справа в тому, що тепло від плити змушує компресор працювати в інтенсивному режимі, в результаті підвищується витрата електроенергії, прилад швидше зношується і раніше виходить з ладу. Особливо страждають від тепла моделі холодильників, у яких контури з холодоагентом проходять саме з боків.

Як звести шкоду сусідства з плитою або іншими джерелами тепла до мінімуму? Саме про це ми розповімо далі. Щоб швидко знайти відповідь на своє запитання, натисніть відповідне посилання зі списку. Або продовжте читання по порядку.

Увага! Будь-яке недотримання умов встановлення холодильника, вказаних в інструкції конкретної моделі, може стати причиною відмови у гарантійному обслуговуванні при поломці приладу.

Плита поруч із холодильником

Плита – найнебезпечніший сусід для холодильника, особливо, якщо вона газова. В ідеалі ці два антиподи потрібно розміщувати якнайдалі один від одного. Для цього, крім основної причини (шкоди тепла), є ще кілька аргументів «проти»:

  • Холодильник інтенсивно мажеться бризками жиру під час готування;
  • Якщо плита стоїть поруч із холодильником, то на найближчі до нього конфорки не поміщаються сковорідки з ручками та великі каструлі.

Яка відстань має бути між плитою та холодильником? Ці норми правильніше дізнаватися з інструкції до конкретної моделі холодильника, так як рекомендації різних виробників трохи відрізняються. Наприклад:

  • Bosсh дозволяє ставити холодильник поруч із газовою плитою на відстані 30 см, а поруч із електричною плитою або варильною поверхнею – на відстані не менше 3 см.
  • Zanussi рекомендує ставити холодильник поруч із газовою плитою на відстані не менше 50 см. Електроплити та варильні панелі можна розміщувати на відстані 5 см.

Рекомендований варіант співіснування холодильника та плити представлений на фото нижче.

Вбудований холодильник поруч із газовою плитою на відстані 40 см

Вбудований холодильник поруч із газовою плитою на відстані 40 см

Але, як показує практика, дуже маленьких кухнях, наприклад, у «хрущовках», дотриматися правильних зазорів складно або взагалі неможливо. Тому багато квартировласників розміщують плиту і холодильник впритул один до одного. Ось кілька фотоприкладів таких кухонь.

Холодильник поряд з газовою плитою та духовкою

Холодильник поряд з газовою плитою та духовкою

Кухня з холодильником поруч із газовою плитою в хрущовці

Холодильник поруч із газовою плитою в інтер’єрі маленької кухні у хрущовці

Кухня в хрущовці з сусідніми холодильником та плитою

Вбудований холодильник поруч із газовою міні-плитою в інтер’єрі перепланованої кухні-вітальні в хрущовці

Холодильник поруч із варильною поверхнею

Холодильник поруч із варильною поверхнею

Отже, що робити, якщо кухня дуже маленька і створення навіть 3-сантиметрового проміжку здається нездійсненним? Пропонуємо наступні 6 рішень, які допоможуть вирішити проблему в комплексі чи самі по собі:

  1. Наклеїти на стінку холодильника теплоізоляційний матеріал, наприклад, Фомісол або ІЗОЛОН ППЕ. Цей спосіб найпростіший, бюджетний і при цьому ефективний – холодильник зможе сусідити навіть із газовою плитою. Все, що потрібно зробити, це: розкроїти матеріал і акуратно приклеїти (бажано, щоб матеріал був самоклеючий). Важливий нюанс: верхня частина стінки холодильника продовжить трохи нагріватися, тому що тепло має властивість підніматися нагору. Але ця проблема вирішується легко, якщо завжди користуватися витяжкою (про неї читайте далі).
Теплоізоляція холодильника поруч із плитою

Приклад теплоізоляції холодильника поруч із плитою

  1. Використати потужну витяжку. Вона захоплює більшу частину конвективних потоків від плити і цим істотно знижує нагрівання холодильника.
  2. Вбудувати холодильник у короб. Так каркас короба виконуватиме роль бар’єру і прийматиме «тепловий удар» на себе. Крім того, він захистить корпус холодильника від бризок жиру та бруду. Для найкращого результату на холодильник все ж таки варто приклеїти шар теплоізоляції.

Холодильник у коробі поруч із газовою плитою

Холодильник у коробі

  1. Поставити між холодильником та плитою перегородку або екран. Користь від цього методу все та ж – захист від бруду та створення бар’єру від нагріву. З чого можна зробити екран чи перегородку? Підійдуть панелі МДФ, фанера, гіпсокартон, загартоване скло (у поєднанні з теплоізоляцією). Ось кілька фото-прикладів.

Екран між плитою та холодильником

Екран між плитою та холодильником

  1. Замінити повнорозмірну техніку та мийку на зменшені версії. Це дозволить виграти дорогоцінні сантиметри і поставити холодильник і плиту не впритул. Ось що можна зробити:
  • Замінити стандартну плиту на міні-плиту із двома конфорками. Так у вас вдасться збільшити відстань між холодильником та плитою до 15-25 сантиметрів. Як показує практика, двох конфорок для середньої сім’ї із 4 осіб вистачає на всі 100%.

Кухня 4 кв м з холодильником та міні-плитою

  • Поставити вузький холодильник (завширшки до 55 см). Навіть пара сантиметрів, що звільнилися, покращить становище.
  • Вибрати невелике миття. Так, вона не надто зручна, але цілком життєздатна, особливо за наявності посудомийної машини. До речі, іноді викроїти невелику відстань між плитою та холодильником можна за рахунок перенесення мийки.
  1. Зрештою, холодильник можна винести у передпокій або суміжну вітальню.

Холодильник у передпокої

Холодильник поруч із духовкою

Духова шафа приносить холодильнику набагато менше шкоди, ніж газова плита чи варильна поверхня. По-перше, тому, що ми користуємося не часто, а по-друге, найчастіше він вбудований, а значить між ним і холодильником є ​​перегородка.

Холодильник поруч із духовкою в маленькій кухні у хрущовці

Звести шкоду тепла від духовки до нуля можна, якщо:

  • Купити духовку з примусовим охолодженням (у таких моделях є охолодний вентилятор) та потрійним склом у дверцятах. На щастя, багато сучасних духовок відповідають цим вимогам.
  • Наклеїти на холодильник теплоізоляційний матеріал.
  • Поставити між приладами будь-яку перегородку чи екран.

Якщо вжити цих заходів у комплексі, то духову шафу можна встановити і на холодильник, як показано на фото нижче.

Духова шафа над холодильником

Холодильник поруч із батареєю або трубами опалення

На відміну від плити або духової шафи труби та батарея опалення поруч із холодильником впливають на нього безперервно (в опалювальний сезон), зате менш інтенсивно. З цієї причини найкраще ставити холодильник на відстані не менше ніж 5 см від радіатора або труб.

Холодильник поруч із батареєю опалення

Якщо такий проміжок дотриматися не виходить, вживіть наступних заходів (у комплексі або окремо):

  • Наклейте на холодильник теплоізоляційний матеріал;
  • Закрийте труби та/або опалювальну батарею захисно-декоративним екраном з HDF, решіткою з ротанга або дерева, коробом з гіпсокартону;
  • Вбудуйте холодильник у короб;
  • Закрийте трубу опалення щільною шторою.

Холодильник поруч із трубою опалення

Холодильник поруч із іншим холодильником

Ставити холодильник поруч із іншим холодильником можна з відривом 2-3 див друг від друга. Вбудовувані моделі можна встановити впритул, адже їх так чи інакше розділятиме корпус із ДСП або МДФ. Нижче на фото ви можете побачити приклад установки двох вбудованих холодильників у шафах колонах з дверцятами. Як бачите, вийшло щось подібне до моделі Side by Side.

Мікрохвильова піч на холодильнику

В інструкціях з експлуатації виробники не повідомляють, чи можна ставити мікрохвильову піч на холодильник. Проте правила встановлення будь-якої НВЧ-печі свідчать, що зазори навколо корпусу приладу обов’язково потрібні. Адже нагріте повітря має вільно циркулювати через отвори на одній із стінок мікрохвильової печі.

  • Від стіни до задньої стінки печі потрібна відстань близько 10 см. До речі, цей зазор необхідний і для коректної роботи холодильника, адже через його верхню та задню сторону теж має проходити повітря.
  • Навколо бічних стінок потрібні зазори 5-10 див.
  • Для верхньої поверхні рекомендується зазор близько 20-30 див.

Точніші рекомендації слід шукати в інструкції з монтажу саме вашої моделі НВЧ-печі.

Що ж стосується шкоди тепла або мікрохвиль, то тут турбуватися нема про що.

  • Мікрохвилі ніяк не впливають на роботу холодильника, а нагрівання корпусу печі незначне, адже зазвичай використовуємо ми її не часто і не надто довго.

Виходить, що якщо поставити мікрохвильову піч на холодильник з рекомендованими зазорами для вентиляції (наприклад, піч можна поставити на ніжки), то проблем не виникне. Однак, якщо пекти велика і важка, то краще підвісити її на стіну (наприклад, за допомогою кронштейнів), а якщо ви часто використовуєте функцію гриля, рекомендуємо додатково захистити верхню кришку холодильника за допомогою теплоізолюючого полотна або листа фанери/МДФ/ДСП.

Ось кілька фото холодильників із мікрохвильовою піччю зверху.

Мікрохвильова піч на холодильнику

Мікрохвильова піч над холодильником

Мікрохвильова піч на холодильнику

Мікрохвильова піч на холодильнику

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:4 Середня оцінка: 5,00 із 5)
Холодильник поруч із плитою та ін. «теплою» технікою – це можливо?  (30 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *