90 ідей для інтер'єру (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

90 ідей для інтер’єру (фото)

З якими квітами поєднується сірий: 90 ідей

Сірий колір у сучасному дизайні інтер’єрів набирає великої популярності. Він властивий оформленню багатьох стильових напрямків, які все частіше з’являються у наших будинках. Сірий здатний зіграти в інтер’єрі головну роль, застосовуючись як обробка вертикальних і горизонтальних поверхонь, або стати непомітним доповненням, що підкреслює яскравість меблів і декору. Важливим моментом є правильний підбір фарб-компаньйонів, які зможуть компенсувати похмурість палітурки і підкреслити її переваги.

Особливості сірого кольору

Здаваний сам цілком звичайним, сірий колір насправді дуже багатогранний. Основу його складають білий і чорний, проте є ще безліч домішок синіх, зелених, жовтих та інших відтінків, які кардинально розширюють спектр палітри. Найбільш популярними відтінками можна назвати сталевий, олов’яний, колір мокрого асфальту, антрацитовий та ін. Попеляста палітра може створювати різний настрій обстановки – вносити ділові нотки або теплу атмосферу домашнього вогнища. Використовується колір в інтер’єрах по-різному. Оформлення стін в сірих тонах, фактурні шпалери або фарбування — часте рішення сучасного дизайну. Особливо гарний такий прийом у стилях мінімалізм, хай-тек та лофт, де стіни із сірої цегли або оформлені «під бетон» стають родзинкою.

Стримано та елегантно виглядають меблі в попелястих тонах, причому не тільки м’які крісла та дивани, а й дерев’яні предмети. До того ж, якщо нанести шар сірої фарби, можна створити своїми руками ефект старіння, який актуальний у багатьох напрямках. Виразним елементом обстановки може стати поєднання різних тонів сірого у незвичайній формі.

Цікавий той факт, що пофарбована в темно-сірий колір стеля здаватиметься візуально вище і просторіше, немов розчиняючись у висоті. Декоративні елементи можуть бути представлені візерунчастими подушечками, шторами, килимками, стильними статуетками, вазами і т.д.

З якими квітами поєднується сірий - Особливості
З якими квітами поєднується сірий - Особливості

Поєднання з іншими кольорами

Існує безліч варіантів поєднання сірого з іншими фарбами. Він чудово гармонує практично з усіма райдужними тонами, підкреслюючи їхню виразність і пом’якшуючи агресивність.

Білий із сірим

Біле доповнення до сірого здатне значно «розвеселити» обстановку, зробити її більш просторою, придатною для зорового сприйняття. Тут потрібно врахувати, що білий відноситься до холодних тонів, тому якщо кімната виходить вікнами на північ і має погану освітленість, краще використовувати такі тони, як молочний, кремовий, світло-бежевий. Не завадять в інтер’єрі кольорові вкраплення у вигляді декоративних елементів.

Білий із сірим - З якими квітами поєднується сірий
Білий із сірим - З якими квітами поєднується сірий

Чорний із сірим

Оскільки сірий є проміжним між чорною та білою палітрою, поєднання цих кольорів можна назвати найбільш вдалими. Такі інтер’єри сповнені лаконізму та грації. Якщо присутні інші кольори, попелястий і сизий сприятимуть зняттю агресії та яскравості. Чорні відтінки інтер’єру завжди виглядають респектабельно, наголошуючи на достатку власника. Сірі виступають основними фарбами, на тлі яких помітно виділяються чорні акцентні елементи меблів, декорацій. Примітно, що завдяки єдності палітри дані кольору можуть плавно перетікати один в інший, не створюючи різких переходів.

Чорний із сірим - З якими квітами поєднується сірий
Чорний із сірим - З якими квітами поєднується сірий

Червоний із сірим

Найбільш яскрава пара виходить у союзі з червоною палітрою, де попеляста палітра відводиться роль кольору, що заспокоює агресію червоного. Допускається застосування різних відтінків, навіть темних, таких, наприклад, як вугільний. При цьому червоний присутній в інтер’єрі в мінімальній кількості, створюючи акценти: червоний килим та подушки в спальні, м’які крісла у вітальні, настінний декор тощо. Оскільки дует червоного з сірим може візуально стиснути простір, до нього нерідко додають білий, щоб розрядити обстановку.

Червоний із сірим - З якими квітами поєднується сірий
Червоний із сірим - З якими квітами поєднується сірий

Синій із сірим

Комбінуючи відтінки сірого та синього (блакитного), можна створити будь-який стиль інтер’єру з нотками вінтажності та елегантності класики. Щоб інтер’єр набув більш строгий, прохолодний вигляд і, в той же час, комфортний, необхідно підібрати насичені тони. Таке оформлення властиве для віталень та подружніх спалень, де пануватиме спокій та порядок. Часто подібні інтер’єри наповнюють візерунками та орнаментами, які вносять розвагу, що веселить.

Синій із сірим - З якими квітами поєднується сірий
Синій із сірим - З якими квітами поєднується сірий

Зелений із сірим

Рідше можна зустріти поєднання сірого та зеленого в інтер’єрі, хоча виглядає воно досить затишно та ненав’язливо, незалежно від того, які є відтінки. Попільне оформлення залишається тлом, що вигідно підкреслює зелені елементи. Хорошим способом надати обстановці більше тепла стане додавання жовтих ноток, наприклад, за допомогою м’якого світла освітлювальних приладів.

Зелений із сірим - З якими квітами поєднується сірий
Зелений із сірим - З якими квітами поєднується сірий

Жовтий із сірим

Сонячно-жовта і помаранчева палітра чудово доповнюють сірість як акценти. Це можуть бути м’які меблі, освітлювальні прилади, текстиль. Одна зі стін, залита жовтою фарбою, зможе візуально розширити простір. Такі прийоми сприяють створенню певної приємної оку хаотичної обстановки, яка, водночас, виглядає досить гармонійно та різноманітно. Повністю заливати стіни жовтою або помаранчевою фарбою не рекомендується, оскільки інтер’єр з часом викликатиме роздратування.

Жовтий із сірим - З якими квітами поєднується сірий
Жовтий із сірим - З якими квітами поєднується сірий

Сірий колір в інтер’єрі

Кожне приміщення у квартирі має своє функціональне навантаження і, відповідно, потребує індивідуального підходу до оформлення. Десь прийнятні різнокольорові мотиви, а десь стриманий дизайн. Далі ми розглянемо найкращі ідеї, як можна «поселити» сірий колір у тому чи іншому інтер’єрі.

Вітальня

У гостьових кімнатах сірий, як правило, використовується як базовий — ним заливають стіни, стелю або використовують покриття для підлоги попелястого відтінку. Оформивши таки чином коробку, можна приступати до застосування яскравіших фарб, ніби відображаючи на полотні свої переваги в облаштуванні житла. Достойно на такому фоні у вітальні будуть виглядати яскраво сині, червоні, жовті деталі, що можуть виділятися, які можуть зустрічатися в меблів, текстилі. Тут ефектно виглядатимуть різні візерунки, орнаменти, що підкреслюють легкість та оригінальність дизайну. Якщо оформити поверхню під світле дерево, а стелі залишити в білому кольорі, можна значно розширити кімнату візуально.

З якими квітами поєднується сірий - Дизайн вітальні
З якими квітами поєднується сірий - Дизайн вітальні

Спальня

Вважається, що сіра палітра має заспокійливу дію на психічний стан людини, а тому в приміщення кімнати для відпочинку вона стане грамотним рішенням. Особливо колір підходить активним людям, яким часто важко розслабитися та заснути після напруженого дня. Хорошими супутниками тут стануть жовті, сині та зелені фарби, а також пастельні відтінки, які внесуть умиротворення та гармонію. Щоб інтер’єр не вийшов пустельним і нудним, можна урізноманітнити його візерунчастими шпалерами, оригінальним настінним панно або фотогалереєю. Білі меблі та текстиль зроблять приміщення більш повітряним та світлим.

З якими квітами поєднується сірий - Дизайн спальні
З якими квітами поєднується сірий - Дизайн спальні

Дитяча кімната

Сірий чудово виглядатиме в інтер’єрі кімнати дитини в сукупності з контрастними квітами і візерунковими поверхнями. Причому колір однаково гідно підходить як для дівочих покоїв, так і хлоп’ячих жител. Придбання яскравих меблів, штор, різнокольорових іграшок дозволить прикрасити інтер’єр, зробити його більш виразним.

З якими квітами поєднується сірий - Дизайн дитячої кімнати
З якими квітами поєднується сірий - Дизайн дитячої кімнати

Кухня

Для простору кухні, що швидко забруднюється, сірий колір може стати кращим рішенням. Він не привертає уваги і стає чудовим тлом для яскравих фасадів кухонного гарнітуру. Чудово виглядає перетікання білої поверхні стелі в сріблястий декор стін, який поєднується з теплою плиткою для підлоги графітових відтінків. Такий прийом сприяє збільшенню зорового простору і є гарною основою для розміщення білого кухонного гарнітура. Чудово виглядає оформлення кухонного фартуха сірою мозаїчною плиткою. Доповнити обстановку допоможе кольорове начиння, зелені живі вазони та інші елементи декору.

З якими квітами поєднується сірий - Дизайн кухні
З якими квітами поєднується сірий - Дизайн кухні

Передпокій

Сіра обробка стін передпокою підходить прихильникам раціонального використання простору. Для невеликого приміщення світло-сірі тони стануть правильним рішенням, яке впорядковує обстановку. Щоб зробити інтер’єр більш цікавим та різноманітним, можна використовувати колоритні елементи декору, меблі з фактурним малюнком, живі вазони та великі дзеркала, які до того ж допоможуть візуально розширити простір. Тут краще зупинитися на контрастних покриттях підлоги пісочних або коричневих тонів.

З якими квітами поєднується сірий?
З якими квітами поєднується сірий?

Ванна кімната

Оптимальним рішенням для оздоблення стін ванної кімнати у сірих тонах стане керамічна плитка, яка є найбільш практичним варіантом. Її блискуча поверхня, виконана під камінь, метал або мармур, не тільки стане окрасою інтер’єру, а й створить ефект віддзеркалення. Відповідними кольорами-компаньйонами стануть зелені та коричневі тони, як найбільш природні. Золотиста палітра здатна надати абсолютно чарівного вигляду.

З якими квітами поєднується сірий - Дизайн ванної кімнати
З якими квітами поєднується сірий - Дизайн ванної кімнати
З якими квітами поєднується сірий - Дизайн ванної кімнати

Поєднання з сірим кольором.

Підбиваючи підсумки, можна з упевненістю сказати, що сірий колір ідеально вписується в сучасні інтер’єри. Залишаючись непомітним, він наділяє простір необхідним світлом, легкістю, поєднуючись при цьому найрізноманітнішими палітрами. Щоб краще дізнатися про переваги попелястих відтінків в оформленні житлових приміщень, пропонуємо відвідати фотогалерею, де зібрані найкращі знімки готових дизайнерських рішень. Приємного перегляду!

З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото
З якими квітами поєднується сірий - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *