Нестача освітлення в інтер’єрі: способи вирішення проблеми.
Напевно, ви помічали, що в осінньо-зимовий період, як правило, у багатьох частіше проявляється поганий настрій, знижується імунітет, з’являється млявість, втома і сонливість. Дуже часто така реакція буває викликана недоліком сонячного світла і вітаміну D, що міститься в ньому, який необхідний для нормального функціонування всіх обмінних процесів в організмі, а також роботи центральної нервової системи. У статті наведено кілька порад, як уникнути нестачі природного освітлення, тим самим підвищуючи бадьорість тіла та духу.
Здавна у будинках використовується природне (природне) та штучне освітлення. Природне освітлення змінюється в залежності від часу доби, сезону та погодних умов. Багато що залежить також від місцевості проживання.
У Росії її існують певні нормативи, призначені освітлення приміщень. Але на практиці часто ми можемо спостерігати затемнені ділянки у квартирі через особливості конструктивних рішень.
Крім недоліків планування великий вплив на рівень освітленості мають зовнішні фактори: будівлі, збудовані поряд з вашим будинком, дерева, що розрослися, і чагарники часто заважають проникненню сонячного світла у вікна квартири.
Як же вчинити за таких умов? Збільшити потужність ламп та використовувати цілодобово тільки електричне світло? Це не вдалий вихід — навіть найпотужніший світильник не виконає всі корисні функції природних сонячних променів.
Пропонуємо розглянути такі варіанти вирішення проблеми:
- Спробуйте використати приховані можливості планування квартири. Для того щоб візуально збільшити простір і наповнити його природним світлом, можна знести деякі перегородки, що тільки не несуть стіни. Можливі варіанти об’єднання кухні зі їдальнею, коридору з вітальнею, вітальнею з кухнею тощо. Один з головних плюсів квартири-студії – у такій кімнаті об’ємний простір насичений природним світлом, так необхідним людині. Якщо ж вам розмежування простору є обов’язковим, то можлива установка перегородок, що не сягають стелі, або напівпрозорих пластикових або скляних перегородок, які пропускають сонячні промені. Можна зробити в перегородці наскрізний отвір (проріз), який зазвичай або залишають відкритим, декорувавши межі, або закривають склом, варіантів якого знову ж таки маса: гладке, рельєфне, прозоре, матове, з малюнком або однотонне. У моду увійшли великі акваріуми – їх часто застосовують дизайнери як скляної перегородки. Це відмінний варіант для інтер’єру бару, ресторану чи дизайну готелю, але не завжди підходить для квартири, адже для того, щоб така перегородка виглядала доречною, площа квартири має відповідати.
- Дайте дорогу сонячним променям. Кожному ясно, що сонячне світло потрапляє у квартиру через балконні та віконні отвори. Тому, якщо у вас в квартирі відчутна нестача природного освітлення, у жодному разі не використовуйте тоновані стекла для скління. Намагайтеся максимально звільнити підвіконня, не змушуйте їх квітковими горщиками, вазами та іншими декоративними предметами. Порт’єри слід вибирати з повітряних, летючих, легких та світлих тканин.
- Використовуйте світловідбиття поверхонь. Чим світлішим буде внутрішнє оздоблення в квартирі, тим більшим вона матиме світловідбиття. Якщо вам необхідно підвищити рівень природного освітлення, використовуйте теплі світлі тони в обробці інтер’єру. Те саме стосується і вибору кольору меблів. Багато світлих тонів легко можна компенсувати наявністю декоративних або будь-яких інших елементів темного кольору. Наприклад, візьміть меблі, виготовлені з чорного дерева, але зі світлою оббивкою. Вдало виглядатимуть поліровані та скляні поверхні меблів, вони добре відображають сонячне світло. Для підлоги відповідним покриттям буде ламінат або керамічна плитка.
Немаловажне значення має і текстиль, як правило, рясно застосовуваний у дизайні інтер’єру квартир. Світлі тони покривал, штор, подушок та різних декоративних об’єктів допоможуть наповнити приміщення сонячною енергією та подарують гарний настрій навіть у найхмарніший похмурий день.
І насамкінець, величезне значення в інтер’єрі мають дзеркала. З їхньою допомогою можна не тільки відобразити природне світло, але й вибрати для нього потрібний напрямок.