Як спланувати освітлення на кухні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як спланувати освітлення на кухні


Система освітлення – одне з ключових завдань при плануванні інтер’єру, про яке приміщення ми не говорили. Справді, ні вдале планування, ні красива колірна палітра, ні меблі, ні фурнітура не можуть повною мірою виявити свою привабливість, якщо світло в кімнаті погане або недостатнє.

Що вже говорити про кухню – простір, який включає стільки різних функцій. Тут ми готуємо їжу, проводимо сімейні вечері та снідаємо на бігу, тому світло дуже важливе як для підвищення комфорту в процесі приготування, так і для створення затишної атмосфери.

Image001.jpg

Говорити про необхідність правильного світла можна довго, але якщо ви все ще сумніваєтеся в важливості завдання, просто уявіть собі кухню, де є лише одне джерело світла у вигляді люстри в центрі кімнати. Зона приготування їжі залишається темною, простір у глибині шаф також бідно освітлений, а під час вечері немає особливої ​​домашньої атмосфери. Виглядає така кухня просто некрасиво. Ось чому так важливе багаторівневе світло.

Image002.jpg

Перше правило звучить так: плануйте систему освітлення якомога раніше, в ідеалі ще на етапі розробки проекту. Якщо ви вже встановили кухонний гарнітур, завершили монтаж підвісної стелі та пофарбували стіни, і лише після цього зрозуміли, що світло потрібно переробляти, неминуче дуже відчутне збільшення бюджету на ремонт. Прийдеться щось заново монтувати, переклеювати та перефарбовувати, що, звичайно, крім грошей забере ще й час. Тому одразу продумайте, де і які світильники ви помістите.

Image003.jpg

Друге правило полягає в тому, що світло однозначно має бути багатошаровим. Це загальний принцип, який однаково підходить як для спальні, так і для ванної або кухні. Багатошаровість дає гру світла, які правильно падають тіні і можливість акцентуватися на тих чи інших зонах. Якщо ми говоримо про кухню, то тут має бути спільне світло, хороше підсвічування робочої зони, тобто столу, де ви готуєте продукти, і плити, а також точкове світло, яке виділяє якісь декоративні акценти.

Image004.jpg

Отже, розглянемо докладніше кожен із видів світла на кухні. В даному випадку одна з найважливіших зон – місце, де ви готуєте їжу. Тут потрібне локальне світло, воно має бути досить яскравим і без тіней, адже крім зручності, це ще й питання безпеки. Дуже добре зарекомендували себе LED світильники, які саме для цієї зони підходять за всіма параметрами. Тонка смужка лампи, яка може бути встановлена ​​в кутку під верхнім рядом кухонного гарнітура, буквально по всій його довжині — відмінний спосіб підсвітити стіл, раковину, плиту.

Image005.jpg

Також у будь-якій кухні необхідне спільне світло. Як правило, в цьому приміщенні загальне світло роблять неяскравим, теплим, ніби обволікаючим. Це може бути як один підвісний світильник, розташований над столом, так і кілька штук по периметру або навіть безліч точкових світильників, які відмінно розосереджують весь об’єм світла і роблять його м’яким та приємним для ока.

Image006.jpg

Підсвічування деяких зон, які ви хочете акцентувати, – ще одна складова ідеального інтер’єру. Як такий об’єкт може виступати все, що завгодно: від красивого кухонного фартуха до картини на стіні. Нерідко подібне підсвічування роблять і в шафах-буфетах, де зберігаються столові сервізи або кришталь.

Image007.jpg

Велику увагу варто приділити і дизайну самих світильників, адже вони є частиною інтер’єру, а отже, повинні ідеально з ним гармоніювати. Звичайно, стиль, в якому виконана люстра або настінні світильники, зазвичай підбирається під загальну концепцію інтер’єру, але іноді можна відійти від цього правила і зробити ключовим елементом декору люстру. Особливо важливо продумати цей нюанс у тому випадку, коли при відкритому плануванні кухня переходить у вітальню: тут стилістика має бути єдиною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *