
Натяжні стелі (120 фото) — дизайн натяжної стелі у вітальні, кухні, ванній та спальні

Оздоблення стелі – одне з найважливіших завдань у процесі виконання ремонту. В ідеалі він має виглядати бездоганно рівним і якомога довше зберігати первозданний вигляд. Цим критеріям повністю відповідає натяжна пвх-плівка, що вражає різноманітністю фактур та кольорів. Інформацію про цей матеріал, як і велику кількість фотографій із прикладами його використання, Ви знайдете у цій статті.
Що це таке? Типи стель
Натяжна конструкція є суцільним полотном, натягнутим під звичайною стелею і закріпленим по периметру спеціальним профілем з алюмінію або пластику. Найпоширенішими видами матерії, що використовується як основне покриття, є пвх-плівка або синтетичний текстиль (поліестер, просочений поліуретаном). Залежно від їхньої текстури, розрізняють матові, глянсові, сатинові, тканинні та натяжні стелі з фотодруком.
Матова натяжна стеля
Така стеля відрізняє чудово рівна поверхня, що нагадує пофарбовану штукатурку. Перевагою подібного дизайну є відсутність відблисків та заломлень світла, а також повна непомітність швів, що утворюються при спайці полотен. Високі естетичні якості роблять матові натяжні стелі незамінними у створенні елегантного класичного інтер’єру.


Глянцева (дзеркальна) натяжна стеля
Глянцева натяжна стеля — найкращий вибір, якщо потрібно візуально підняти висоту приміщення і зробити його світлішим. Незалежно від кольору, така плівка схожа на чисту водну гладь, в якій відображається кожен фотон освітлення як денного, так і штучного.

Сатинова натяжна стеля
Цей варіант можна назвати компромісом між матовою та глянсовою натяжною стелею. Його головна особливість — м’який перламутровий блиск, що надає кімнаті ніжного сяйва перлів або шовку. Відсутність різких тіней дозволяє використовувати сатинові покриття для створення затишної та комфортної для відпочинку атмосфери.

Тканинна натяжна стеля
Тканинна стеля монтується без попереднього нагрівання і найчастіше не має швів: ширина рулону може становити від 3 до 5 метрів, а цього цілком достатньо для невеликих кімнат. На відміну від пвх-плівки, текстиль стійкий до низьких температур, завдяки чому його можна застосовувати в неопалюваних приміщеннях та на дачах.

Натяжна стеля з фотодруком
Стеля з фотодруком — дивовижна можливість втілити будь-які дизайнерські ідеї, розмістивши на стелі зображення у високій якості. Це може бути небо, квіти, птахи, метелики, краєвид, мапа світу, хмарочоси, дитячі картинки або абстракції. При цьому важливо красиво поєднувати таку натяжну стелю з рештою інтер’єру, не перевантажуючи простір великими деталями.


Плюси та мінуси натяжних стель
У сучасному дизайні інтер’єрів натяжні стелі використовуються набагато частіше ніж будь-які інші типи покриттів. Причина цього – їх неперевершені естетичні якості, відносна простота монтажу, довговічність та універсальність.
Переваги
— Завдяки абсолютній вологостійкості, пвх-плівка ідеально підходить для кухні та ванної кімнати. В екстрених випадках вона навіть здатна утримати досить великий об’єм води, якщо раптом у сусідів зверху прорве водогін.
— Нерідко натяжні стелі комбінують із гіпсокартоном, створюючи цікаві багаторівневі конструкції.
— Ще однією перевагою даного оздоблення є можливість легко приховати дрібні нерівності основи, а разом із ними — сховати проводку та деякі елементи освітлення.
Недоліки
— Людям, які віддають перевагу все натуральне, може не сподобатися синтетичність пвх-полотна. Хоча воно і вважається нешкідливим, ніхто не застрахований від покупки неякісного виробу, в якому можуть бути токсичні домішки або барвники.
— Через водонепроникність натяжних стель порушується парообмін, таким чином у кімнаті буде не надто комфортно дихати, доведеться частіше провітрювати та включати кондиціонер.
— Температура, при якій дозволяється експлуатувати пвх-плівку, не повинна опускатися нижче +5°C та підніматися вище від +50°C.
— Кожні півроку глянцеві натяжні стелі необхідно мити, оскільки стають помітними плями від бризок і крапель, наприклад, у ванній або кухні.

Дизайн натяжних стель.
Плануючи доповнити свій інтер’єр натяжними стелями, не зайвим буде подивитися вже готові варіанти, реалізовані в різних приміщеннях: вітальні, кухні, спальні, дитячій, ванній кімнаті, передпокої та коридорі.
Представлена добірка фотографій допоможе візуалізувати майбутній дизайн стель, а також подарує нові цікаві ідеї щодо їх оформлення.
Натяжна стеля у залі (вітальні)
Зробити дизайн вітальні ефектним та незабутнім допоможуть складні багатоярусні стелі, оригінальний фотодрук та гарне підсвічування із застосуванням розкішних світильників.
Відтінок стелі для вітальні бажано підбирати в тон загальному оформленню. У просторих залах великі конструкції і насичені кольори стануть красивим акцентом, але в маленьких — краще обмежитися витонченою гіпсокартонною рамкою по периметру, світлою глянсовою (сатинової) плівкою або малюнком ясного неба.



















Натяжна стеля на кухні
Кухня — це приміщення, де натяжні стелі завжди будуть доречнішими за будь-які інші: на плівці не збирається конденсат, вона не втягує запахи, а у разі забруднення її можна просто акуратно протерти м’якою губкою, змоченою в легкому мильному розчині або засобі для миття вікон.
Яскравий і життєрадісний колір стелі в тон до гарнітури або гармонійний з обробкою стін створить піднятий настрій під час приготування.


















Натяжна стеля у спальні
Оскільки головне призначення спальні — відпочинок та релаксація, її інтер’єр краще оформляти в ніжних пастельних тонах, а замість дзеркальної текстури віддати перевагу сатиновій або матовій.
Якщо хочеться урізноманітнити дизайн, можна вибрати натяжну стелю з ненав’язливими кольорами, завитками або ефектом зоряного неба. Останній варіант буде незвичайно романтично виглядати у темряві, підсвічений мініатюрними діодами.
















Натяжна стеля у ванній кімнаті
ПВХ-плівка — незамінне покриття для стелі у ванній кімнаті. Коли штукатурка просочується вогкістю і обсипається вже в перший рік після ремонту, натяжне полотно може служити до десяти років, зовсім не втрачаючи своєї естетичності.
Конденсат на натяжній стелі не збирається, але щоб не було помітно слідів від бризок, краще вибрати сатинову або матову плівку замість глянцевої.















Натяжна стеля у передпокої та коридорі
Тісні та похмурі коридори є проблемою багатьох квартир і найкращий спосіб її вирішити — встановити там дзеркальну натяжну стелю. Відбиваючи світло, він зорово збільшить вертикальний простір, так що передпокій миттєво перетвориться, стане затишніше і світліше.
Для кращого ефекту в таку стелю варто вмонтувати кілька світильників.










Натяжна стеля у дитячій кімнаті
Яскраві картинки фотодруку та насичені кольори пвх-плівки дозволять влаштувати у дитячій справжню казку. Комбінуючи гіпсокартонні елементи, натяжне полотно та незвичайне підсвічування, можна створити унікальний дизайн, від якого будь-яка дитина буде в захваті.
Дивіться приклади і не забудьте залучити до творчого процесу маленьких мешканців кімнати.













Відео: Як монтують натяжну стелю

