Натяжна стеля на кухні – гід на вибір та 30 фото в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Натяжна стеля на кухні – гід на вибір та 30 фото в інтер’єрі



Чи підходять натяжні стелі для кухні? І якщо так, то які краще вибрати: матові чи глянцеві, тканинні чи вінілові? Як вибрати виробника матеріалу та на що звернути увагу при замовленні? У цій статті ми відповімо на ці та інші питання, а також покажемо вибірку реальних фото натяжних стель в інтер’єрі кухні.

Плюси та мінуси натяжних стель (загальні)

Отже, натяжна стеля – це тканинне або ПВХ-полотно, натягнуте на стельовий багет із металевого профілю.

  • Вінілова натяжна стеля виготовляється з полівінілхлориду та більше схожий на плівку. Установка натяжної стелі із ПВХ проводиться за допомогою теплової гармати.
Глянцева стеля на кухні

Глянцева стеля на кухні

Матова вінілова натяжна стеля на кухні

Матова вінілова натяжна стеля на кухні

  • Тканинна натяжна стеля являє собою тонку, але міцну як брезент тканину з поліестеру, просочену поліуретаном. Його монтаж передбачає натяг на каркас без використання гармати.
Тканинна стеля на кухні

Тканинна стеля на кухні

Характеристики натяжних стель ми розділили на плюси та мінуси у наступній таблиці.

ПлюсиМінуси
Доступна ціна (ПВХ-плівки).
Утримують воду у разі затоплення. Вінілові стелі можуть утримати на собі до 100 л води на 1 кв. м. Злив води, як правило, здійснюється через отвір для світильника. Після потопу вінілова плівка повертається у вихідний стан за допомогою теплової гармати/потужного фена або шляхом природного висихання за кілька днів. А ось тканинні полотна такою перевагою не мають і можуть утримувати воду лише до 2 діб.Втрата висоти стін. Мінімальна втрата висоти складе 4 см. Якщо в натяжну стелю потрібно вмонтувати світильники, його висота знижується на 5-7 см.
Є можливість сховати комунікації та проводку. Так, наприклад, при встановленні натяжної стелі можна оснастити кухню точковими світильниками і повісити люстру над столом.Наявність швів на вінілових стелях (при великій площі кухні). По-перше, шви, хоч і малопомітні (їх товщина становить менше 1 мм), але можуть бути помітні при пильному розгляді. По-друге, шви є слабким місцем вінілових стель. При неякісному зварюванні або через надмірне натягнення при установці полотно може порватися саме по шву (таке відбувається не часто).
Монтаж натяжної стелі займає 1-4 години майже без бруду.Повітронепроникність ПВХ-стелі разом із підвищеною вологістю можуть стати причиною появи цвілі. Конденсат на трубах, затоплення і будь-які протікання зроблять герметичний стельовий простір сприятливим середовищем для розвитку грибка та цвілі. Крім того, через натяжну стелю вчасно помітити і усунути проблему не вдасться. Що робити, щоб захистити стелю від цвілі, читайте у другій половині статті.
Довговічність. Термін служби може становити понад 50 років, гарантійний термін найчастіше становить 10-15 років.По периметру ПВХ-стелі встановлюється невеликий кант. (найчастіше пластиковий). В ідеалі його потрібно закривати стельовим плінтусом.
Завжди охайний вигляд, ідеально рівна поверхня.Неприємний запах спочатку. Цим часто грішать як тканинні, і вінілові стелі.
Варіативність дизайну. Натяжні стелі з ПВХ можуть бути матовими, глянсовими, сатиновими (з атласним блиском). Також можливий будь-який фотодрук, комбінація з гіпсокартонними рівневими стелями. Тканинні натяжні стелі, як правило, матові та продаються в 20 відтінках на вибір.Тканинна стеля не врятує від затоплення, зате вона набагато міцніша за ПВХ-плівку. Теоретично вінілове полотно можна пошкодити гострим предметом (наприклад, шпателем при поклейці шпалер) або пробкою, що вилетіла від шампанського. Іноді пошкодження ПВХ-плівки відбуваються через неякісний матеріал або неправильну установку. Локальний ремонт натяжних стель (і тканинних, і вінілових) можливий лише у деяких випадках.
Легкий догляд. Вінілові стелі потрібно мити кожні 1-2 місяці за допомогою мильного розчину, ганчірки з мікрофібри та швабри. Тканинні стелі потрібно чистити лише сухим методом (вологий спосіб у крайніх випадках), окремі забруднення можна легко видалити вологою серветкою без будь-яких розлучень.
Пожежна безпека. Натяжні стелі не підтримують горіння, у вогні вони згортаються трубочкою та плавляться, не виділяючи токсичних випарів.
Немає необхідності вирівнювати стелю. Це заощаджує багато часу та сил.
Натяжні стелі стійкі до перепадів температур, підвищеної вологості.

На цьому фото ви можете побачити кант по периметру натяжної стелі та те, як плівка обходить труби (навколо труб встановлюється пластикова декоративна заглушка).

Натяжна стеля на кухні в хрущовці

Ось так виглядає натяжна стеля під час затоплення.

Натяжна стеля під час затоплення

Яку натяжну стелю краще вибрати для кухні — тканинна або з ПВХ?

Однозначно відповісти на питання, яка натяжна стеля краща — тканинна або з ПВХ-плівки — складно. Вибір упирається в особисті переваги покупця, бюджет та вихідні дані приміщення. Деякі відмінності тканинних та вінілових стель ми вже вказали у таблиці вище. Тепер розглянемо їх докладніше.

  • Головна перевага тканинних стель полягає в тому, що вони дихають, а значить не дають утворитися вогкості та цвілі в стельовому просторі. Другий важливий плюс – безшовність великих полотен.

Є у тканинних стель та інші переваги: вони в 15 разів міцніше, легше у догляді (не притягують пил), сумісні з усіма світильниками, забезпечують кращу тепло- та звукоізоляцію, швидше монтуються і відмінно переносять холод (тканинні стелі можна встановлювати на дачах, літніх кухнях).

  • Головний мінус тканинних стель – водопроникність. Але є й хороша новина. Поліестерова тканина завдяки просочення поліуретаном зберігає водонепроникність протягом двох діб. Після закінчення цього часу поліуретан розчиняється, і вода починає протікати. Виходить, що на порятунок натяжної стелі тканини від затоплення є 2 доби. Погодьтеся, це краще ніж нічого. Щоправда, захисне просочення після тривалого контакту з водою вже не відновиться, а полотно швидше за все вимагатиме фарбування.

Ще одна неприємна особливість: протягом 2-3 років експлуатації через неякісний монтаж тканина може всести, а потім випасти з багета або відігнути багет від стіни, утворивши між ними щілину. Третій недолік тканинних полотен — Вища ціна за 1 кв. м (на 200-250 рублів більше вартості ПВХ). І, нарешті, четвертий аргумент «проти»: тканинні стелі продаються лише у 20 відтінках і лише з матовим фінішом.

Тканинні стелі від різних виробників

До речі, плетіння тканин у різних виробників відрізняються

  • Тоді як ПВХ-стелі можуть бути матовими, глянсовими, сатиновими, з ефектом перламутру, металіку або зоряного неба. Вибір кольорів також різноманітний і навіть фотодрук на ПВХ-плівку лягає яскравіше.

Глянцева натяжна стеля на кухні в хрущовці

Отже, з перевагами ПВХ-стелі зрозуміло: водонепроникність, варіативність дизайну, найнижча ціна. А ось кілька недоліків ПВХ-стелі, Про які ми не згадали в таблиці:

  • Через свою тяжкість вінілове полотно може дати невелике провисання після установки (близько 1-2 см).
  • ПВХ-стеля сумісна не з усіма світильниками та лампами. Потужність галогенових ламп має становити не більше 35 Вт, ламп розжарювання – 60 Вт. Якщо світло люстри спрямоване вгору, її лампи повинні знаходитися на відстані не менше 40-50 см від поверхні натяжної стелі. Якщо ці правила нехтувати, біля світильників можуть з’явитися жовті плями або складки.

Тканинне полотно переважно у випадку, якщо стеля на кухні в минулому вже була вражена цвіллю. Також ми рекомендуємо цей тип стелі великих кухонь і кухонь-віталеньколи хочеться уникнути наявності швів. ПВХ-стелі хороші при обмеженому бюджеті, якщо кухня не дуже велика і її часто затоплюють сусіди, а також, якщо ви хочете реалізувати незвичайну дизайн-ідею.

Яка натяжна стеля краще — матова чи глянсова?

Якщо ви не можете вирішити, яку натяжну стелю вибрати для кухні — матовий або глянсовий, то ми рекомендуємо зупинити свій вибір на самому безпрограшному варіанті — матовому полотні. Ось кілька аргументів «ЗА» них:

  • Матові стелі зовні практично не відрізняються від ідеально рівної штукатурки. Виглядає така обробка благородно і не привертає увагу до себе.
  • Матові стелі є універсальними, підходять для будь-яких інтер’єрів. Тоді як глянцеві стелі впишуться лише в ультрасучасну кухню.
Матова натяжна стеля на кухні в стилі кантрі

Матові натяжні стелі – ідеальний вибір для класичних та «селячих» кухонь.

  • Якщо кухня маленька і невисока, То глянсова стеля їй протипоказана. Справа в тому, що відблиски та відображення предметів на полотні дроблять простір, створюють відчуття зайвої строкатості та безладдя. В результаті маленька кухня з глянсовою стелею здається ще меншою і захаращеною.
Маленька кухня з матовими натяжними стелями

Попри всі міфи, матові стелі більше підходять для маленьких кухонь, ніж глянцеві.

  • Якщо вам дуже подобається блискуча обробка стелі, то рекомендуємо звернути увагу на сатинові полотна. Вони мають легкий блиск, приємно відбивають світло і можуть привнести до інтер’єру міні-кухні відчуття легкості.
  • Матові натяжні стелі коштують дешевше за глянцеві і сатинові на 10-15%.
  • На матових ПВХ-стелях менше помітні шви (якщо вони є).
  • Глянцеві стелі на кухні трохи складніше у догляді, ніж матові. На них більше видно розлучення, жирний наліт та пил.

Звичайно, глянцеві стелі теж заслуговують на увагу, але вибирати їх потрібно обережно. Далі представлені кілька фотографій глянсових стель в інтер’єрі.

Глянцева стеля в інтер'єрі класичної кухні

Гіпсокартонна та натяжна стеля

Глянцева стеля на кухні в хрущовці

5 головних порад щодо вибору та монтажу натяжних стель для кухні

  1. Для профілактики утворення цвілі натяжну стелю краще купувати з вбудованими вентиляційними решітками діаметром 58 мм.

Також перед монтажем полотна необхідно обробити основу антигрибковою ґрунтовкою або іншими антигрибковими засобами на основі хлору або вапна.

  1. Бажано, щоб умови гарантійного договору входило безкоштовне обслуговування натяжної стелі при затопленні. Інакше ця послуга коштуватиме від 4000 рублів.
  2. Вибираючи натяжну стелю для кухні, уточніть його клас пожежної безпеки. Не варто купувати матеріал з класом вище КМ-4 і без вогнетривкого просочення. Чим нижче клас, тим ПВХ-стеля важче спалахує, гірше підтримує горіння, менше утворює дим і не виділяє токсичних речовин у разі спалаху.
  3. Перед встановленням натяжних стель добре продумайте схему розміщення світильників, особливо якщо ви хочете заощадити. Адже чим більше освітлювальних приладів, тим дорожче буде коштувати послуга монтажу і тим більше часу він займе (1 світильник = близько 20 хвилин додаткової роботи).
  4. Головна порада: замовляти натяжну стелю потрібно тільки в компаніях із відмінною репутацією. І, звісно, ​​важливо вибрати полотно відомого бренду. Ось список найбільш затребуваних виробників:
  • Pongs (Німеччина). Бренд випускає тканинні стелі під торговою маркою Descor, а також вінілові стелі.
  • Clipso (Франція). Виробник виготовляє стелі з найбільш високим класом пожежної безпеки (КМ-1).
  • Cerutti ST. Особливість тканинних стель цієї марки полягає у повній водонепроникності за рахунок подвійного шару лаку та захисного просочення.
  • Renolit (Німеччина). Виробляє вінілові полотна підвищеної міцності завтовшки 0,2-0,3 мм. Така плівка може витримати до 150 літрів води на 1 кв. метр замість стандартних 100 л.
  • Polyplast Trading & Manufacturing Company, PTMC (Бельгія). Компанія пропонує найбільший вибір відтінків та фактур натяжних стель, а також полотна з 3Д-фотодруком.
  • MSD (Китай). Дешеві вінілові стелі хорошої якості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:37 Середня оцінка: 4,35 із 5)
Натяжна стеля на кухні – гід на вибір та 30 фото в інтер'єрі Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *