Наливна підлога, що самовирівнюється, на кухні – вибір і монтаж (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Наливна підлога, що самовирівнюється, на кухні – вибір і монтаж (фото)Що потрібно знати, якщо ви ще сумніваєтеся

Що таке наливна підлога і чому її ще називають самовирівнюється?

Що таке наливна підлога

З чого складається наливна підлога

Наливна підлога в інтер'єрі кухні - з малюнком і без

Наливна підлога на кухні має цілу низку переваг перед більш звичними покриттями (лінолеумом, керамічною плиткою і так далі). Серед них – такі характеристики:

 • Стійкість до вологи;
 • Підвищена міцність, тривалий експлуатаційний період, стійкість при стиранні;
 • Безшовність;
 • Несприйнятливість до ультрафіолету;
 • Екологічність – після заливання не виділяють у повітря шкідливих речовин, на них не поселяються бактерії та мікроби;
 • Пожежностійкість та стабільність при високотемпературному впливі;
 • Несприйнятливість до хімікатів – отже, для миття можна використовувати будь-які засоби;
 • Висока швидкість монтажу – не потрібно попередньо вирівнювати основу, а при бажанні залити підлогу своїми руками не важко навіть для новачка;
 • Широкий дизайнерський ряд — від одноколірних поверхонь до 3D зображень, від матових до глянсових фактур. За рахунок декоративного шару або акрилових чіпсів під епоксидним/поліуретановим шаром наливної підлоги можна створити покриття для підлоги під мармур або камінь.

Наливна підлога під мармур на кухні

Недоліки:

 • Термін служби дуже довгий — це і плюс, і мінус, так як підлога, що самовирівнюється (особливо підлоги з яскравим і складним дизайном, наприклад з 3D ефектом) може швидко набриднути;
 • Полімерна підлога має високу міцність, що теж з одного боку добре, а з іншого — демонтаж буде складним;
 • Деякі види згодом жовтіють під впливом ультрафіолету від сонця;
 • Потрібно уважно контролювати вологість основи у процесі роботи;
 • Наливна підлога – це штучний матеріал, що не всім подобається.
 • Полімерна підлога холодніша ніж ламінат або лінолеум, але не холодніша за плитку.

Вибираємо дизайн – фото наливної підлоги в інтер’єрі кухні

Наливну підлогу можна вписати в будь-який інтер’єр, але найбільше вона підходить для оздоблення кухні в сучасному стилі — скандинавському, модерні, хай-теку, мінімалізм і, звичайно ж, в лофті та індустріальному.

Але для класичної кухні більше підходять матові однотонні, або що імітують камінь або дерево покриття.

Матова та глянсова наливна підлога - порівняння

Для обробки кухні в стилі мінімалізм та хай-тек безшовна наливна підлога — найкраще рішення. Він має бути обов’язково однотонним глянсовим або матовим.

Наливна підлога на кухні в стилі хай-тек

В скандинавському стилі дизайн підлоги на кухні повинен бути також не хитромудрим, найкращий колір — білий, але можна вибрати більш яскраві або контрастні кольори. Або залишити підлогу у вигляді чорнової стяжки.

Наливна підлога в інтер'єрі кухні у скандинавському стилі

Темна наливна підлога в інтер'єрі кухні у скандинавському стилі

Наливна підлога в інтер’єрі кухні в стилі лофт та індастріал не повинен бути декоративним. Стяжка без глянцю в такому оформленні буде більш доречною.

Наливна підлога в інтер'єрі кухні в стилі лофт та індастріал

В сучасному модерні найбільше доречний глянець. Глянцева наливна підлога має бути однотонною нейтральних кольорів.

Глянцева наливна підлога в інтер'єрі кухні

Нейтральні, універсальні та безпрограшні наливні підлоги – матові поверхні білого, молочного, сірого (бетонного) та коричневого (деревного) кольору. Майте на увазі, що білий колір не найпрактичніший, але саме він візуально зробить кухню світлішою та просторішою, а також стане чудовим тлом як для яскравого, так і для строгого оформлення кухні.

Універсальні кольори наливної підлоги для кухні

Зі складним дизайном підлог з малюнками і, особливо з ефектом 3D, потрібно бути дуже обережним. Такі ошатні підлоги створюють відчуття безладу, візуально роблять кухню менше, зобов’язують до стриманого оформлення решти оздоблення кухні і найголовніше — вони швидко набридають.

Дизайн наливної підлоги на кухні

Дизайн наливної підлоги на кухні - 3D та білий матовий

Вибір зроблено – починаємо роботу своїми руками

Наливна підлога на кухні своїми руками - що потрібно для роботи

Крім того, перед процесом створення суміші та її заливкою потрібно обов’язково підготувати:

 1. Маяки — напрямні, за якими заливатиметься підлога. Вони вказують рівень заливки, а також забезпечують рівність поверхні. Крім того, вони забезпечують необхідний зазор між підлогою та стінами. Найчастіше як маячки вибирають дерев’яні планки.
 2. Для роботи буде потрібно запас води. Адже приготовлена ​​суміш застигає дуже швидко.

Заливаючи самостійно підлогу, наберіть більше води у ванну. Так ви будете застраховані від непередбачених перебоїв у водопостачанні.

 1. Професійне взуття з насадками-шипами, так звані кішки. Насадки із шипами із сталі дозволяють людині переміщатися по свіжозалитій підлозі без слідів.
Наливна підлога на кухні своїми руками - підготовка основи

Роботи з самостійного заливання наливної підлоги найкраще проводити з напарником. Адже приготовлена ​​суміш висихає дуже швидко, а вдвох можна проводити в прискореному темпі.

Правильно готуємо та ґрунтуємо основу

Як зробити наливну підлогу самостійно? Першим етапом є підготовка основи. Його можна не вирівнювати «в площину», але обов’язково потрібно очистити від масляних та клейових плям, сміття, пилу. Інакше наливне покриття не зможе зчепитися з основою повністю та залишаться повітряні бульбашки.

В обов’язковому порядку крупним планом тріщини і несплошності в старому покритті. Особливо це стосується дерев’яних підлог. Якщо цього не зробити, то склад весь «втече» через тріщини.

Варто врахувати, що наливна підлога володіє прекрасними властивостями, що самовирівнюються, але все ж істотних перепадів висот не приховає. Тому в ряді випадків все ж таки знадобиться виконання стяжки. Також важливо заміряти вологість основи.

Наливна підлога на кухні своїми руками - визначаємо вологість та рівність основи

Після того, як основа буде очищена, його потрібно загрунтувати, причому особливо уважно наносять суміш для грунтування в кутах приміщення. Яка ґрунтовка підійде? Вибирайте універсальну плівкоутворювальну грунтовку або грунтовку глибокого проникнення, якщо основа вологовбируюча. Визначити це можна налив трохи води на поверхню — якщо вода швидко вбереться, то краще підійде грунтовка глибокого проникнення. Якщо сумніваєтеся – беріть універсальну.

Наливна підлога на кухні своїми руками - вибір грунтовки

Надалі це дозволить уникнути недоробок. Ґрунтовка залишається висихати протягом 24 годин – після цього можна розпочинати роботу.

Готуємо суміш і заливаємо підлогу

Отже, як зробити наливну підлогу своїми руками? Як було зазначено раніше, самовирівнюються суміші розрізняються за складом, і в кожній з них – свої характеристики та правила приготування. Тому розводять склад, що складається з двох взаємодіючих компонентів, точно відповідно до інструкції, представленої на упаковці.

Важливо:

 • Суміш потрібно перемішувати дуже ретельно, особливу увагу звертаючи на кути ємності, щоб там не залишилося елементів, які не вступили в реакцію;
 • Потрібно засипати суміш у воду, а не навпаки. Інакше у суміші будуть грудочки.

В результаті повинна вийти однорідна в’язка маса. Тепер у вас є 20-30 хвилин, щоб приступити до роботи.

Наливна підлога на кухні своїми руками - приготування суміші та заливка

Суміш виливають на чисту поверхню і розподіляють на основі за допомогою ракелі або шпателя. Розподілену суміш кілька разів прокочують голчастим валиком, ретельно усуваючи повітряні бульбашки.

Наливна підлога на кухні своїми руками - розподіл суміші та прокатка голчастим валиком

Прокатку слід припинити у той момент, коли ви помітите збільшення в’язкості суміші.

Заливку суміші роблять відразу по всій площі кухні. Тому і потрібен напарник — один наноситиме суміш, а другий — готувати новий склад.

Для отримання якісного кухонного покриття рекомендується проводити заливку у два етапи. Таким чином, загальні характеристики покриття покращуються. Спочатку формують базовий шар та залишають його висихати на кілька днів. Після цього виробляють заливку фінішного шару.

Базовий шар приховує всі основні похибки основи, тому виконується збільшеної товщини. Фінішний шар, на відміну від базового, має товщину лише кілька міліметрів. І тільки після того, як верхній шар повністю просохне, зверху наносять ще захисний шар. Важливо наносити лак без прогалин, на всю поверхню повністю. Адже фінішний верхній шар не має нічого спільного із захистом, і якщо не нанести лак, то на підлозі дуже швидко з’являться некрасиві подряпини.

Що стосується часу висихання покриття, воно вказано на упаковці – рекомендації виробника слід витримувати повністю. До моменту висихання покриття слід уникати будь-яких суттєвих впливів на нього — і прямих сонячних променів, і суттєвих температурних перепадів, і підвищеної вологості, і спрямованих механічних впливів.

Як можна декорувати наливні кухонні підлоги

Оскільки наливні підлоги на кухні наносяться в два шари, між ними можна помістити зображення на спеціальному папері або декорувати базовий шар акриловими або полімерними фарбами (в техніці аерографії). Між двома шарами наливної підлоги можна поміщати і камінці, пісок або спеціальні акрилові чіпси.

Ось як формується декоративна наливна підлога з малюнком.

Декоративна наливна підлога

А ось так виглядає влаштування полімерної підлоги з підкладкою з акрилових чіпсів.

Наливна підлога з акриловими чіпсами

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:12 Середня оцінка: 4,83 із 5)
Наливна підлога, що самовирівнюється, на кухні – вибір і монтаж (фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *