найкращі ідеї для невеликої кімнати
Особливість інтер’єру маленької спальні будується на її обмеженому просторі та вашому безмежному бажанні мати в ній все, що є у великій спальні. Тільки і всього. Але, на жаль, вище за голову не стрибнеш, і велике в маленьке не втиснеш. Це можливо лише у віртуальному просторі, на уявленнях ілюзіоніста Еміля Кіо, або за рахунок певних дизайнерських прийомів візуального розширення. Але ви живете у реальному просторі і навіть не є родичем відомого ілюзіоніста. Тому, мабуть, почнемо з візуального збільшенняя вашої маленької спальні, щоб потім вирішувати решту питань щодо оформлення її інтер’єру.
Збільшуємо простір. . . візуально
Існує безліч прийомів з зорового збільшення невеликих приміщень. Основним і найпоширенішим і ефектним є використання світлих тонів у обробці поверхонь. Тому облицювання стін та стелі виконуємо в нейтральних тонах.
Якщо ви таки сумніваєтеся, що виконання інтер’єру в темних тонах зробить вашу маленьку спальню ще менше (зорово), то можете в цьому переконатися, порівнявши це фото з наведеними вище. Крім цього, якесь гнітюче почуття викликає воно. Така ситуація не дуже сприяє відпочинку душею і тілом. Хоча, звичайно, це справа смаку.
Однак надмірно захоплюватися світлими тонами не варто. Надто одноманітно виглядає «пейзаж» такої спальні, навіть у спокійних тонах. А одноманітність дуже скоро викличе у вас роздратування, що ні в якому разі неприпустимо в спальні за її статусом. Тому фахівці рекомендують застерігатися достатку світлих тонів. Все має бути в розумних межах, і в колірній гамі спальні повинні бути присутніми інші фарби, хоча б як акценти.
Дорогою, але дуже ефективною у питанні візуального розширення кімнати є дзеркальна стіна. Можливо, це і не найкращий прийом для більшості людей. Тому що людина, здатна дозволити собі таку стіну, навряд чи може дозволити собі мати таку маленьку спальню. Але все ж таки, знати про цей варіант не завадить, тому що облицювання дзеркалами невеликої поверхні не така вже й витратна справа. Зате ефект вражаючий.
З метою візуального збільшення простору рекомендується використовувати низькі меблі (ліжко, тумбочки). Разом з довгими, майже від стелі, шторами, цей прийом дозволить візуально збільшити висоту вашої спальні.
У цьому розділі статті ми розглянемо освітлення спальні як один із прийомів візуального збільшення простору. Суть цього прийому полягає в тому, що освітлення спальні здійснюється прихованими джерелами світла, вбудованими в меблі або стелю, і спрямованими нагору.
Планування. Підбираємо та розставляємо меблі
Тепер, закінчивши з «розширенням» вашої спальні, займемося більш приземленою справою, а саме, підбором та розміщенням меблів. Тут слід враховувати багато чинників. Навіть тип дверей з її відкриття відіграє значну роль у майбутньому інтер’єрі вашої спальні-малюшки. Докладніше за види та критерії вибору дверей читайте тут.
Спальня спочатку призначена для відпочинку, тому ця кімната має бути відокремлена від решти квартири. Найкращим варіантом буде встановлення розсувних дверей, який допоможе вам максимально зберегти дорогоцінний простір. Але і звичайні, розстібні двері при правильному плануванні не будуть вам великою перешкодою для розміщення меблів.
Меблі в нашому випадку відіграють вирішальну роль, особливо ліжко. Вона є головним предметом інтер’єру спальні, особливо маленької. Перш ніж купувати ліжко в маленьку спальню, слід подумати про її розміри і місце встановлення. Звичайно, велике ліжко виглядає привабливіше, але воно «вкраде» солідну частину площі. У цьому випадку шанс почуватися у вільному просторі для вас буде досить примарним.
Використання ж, наприклад, односпального ліжка дозволить вам додатково отримати деякий вільний простір, реальний, а не зоровий. Адже це і є вашим головним завданням в оформленні інтер’єру маленького приміщення. Звісно, для молодої сім’ї це дуже не підходить. Але що підходить, а що ні – вирішувати. Завданням цієї статті є ознайомлення зацікавлених читачів з варіантами інтер’єру маленької спальні, не упускаючи при цьому дрібниць.
Є дуже оригінальне вирішення питання встановлення ліжка навіть в умовах найжорстокішого дефіциту площі у квартирі. До речі, ця ідея не є новою. З давніх-давен на Русі місцем відпочинку було простір над російською піччю, чорне горище. Роки йдуть, часи змінюються. Але сама ідея залишилася і до цього дня, щоправда, дещо інакше.
Гострий дефіцит простору породжує проблему зберігання білизни. Але сучасна меблева промисловість знайшла вихід із неї у вигляді вбудованих у стіну або в ліжко ящиків, шафок, тумбочок. В результаті виходить цілком сучасна спальня — мінімум меблів та максимум простору.
Для маленької спальні вбудована шафа з дверима з матового скла буде справжньою знахідкою. Завдяки йому, ви не тільки заощадите площу, а й збільшите простір. Матове скло створить деяку розмитість інтер’єру, тим самим збільшуючи візуально кімнату.
Чудовим місцем для зберігання речей можуть бути високі від підлоги до стелі шафи. Доречною виявиться і модульна мебліяка виконана відповідно до розмірів вашої спальні. Поруч із зберіганням речей, може використовуватися як робочого місця. Меблі подвійного значення дуже вітаються у маленькій кімнаті.
Дуже часто власники маленьких спалень забувають про простір над тумбочками. А дарма, його можна чудово використовувати для всіляких поличок. Також, для економії площі, як тумбочки, прекрасно підійде настінна поличка.
Насамкінець хотілося довести до вас думки фахівців, що ж не рекомендується в маленькій спальні:
- використовувати замість ліжка розкладні дивани. У цьому випадку ви виграєте у площі, але програєте у просторі. Висока спинка дивана візуально зменшує висоту. І знову вибір за вами, бо це лише рекомендації спеціалістів-дизайнерів.
- робити стелю по-різному рівневим. Дане планування стелі зведе нанівець усі ваші зусилля щодо збільшення простору.
- бездарно витрачати і без того мізерний простір, захаращуючи його непотрібними предметами та меблями. У такій спальні ви мимоволі почуватимете себе таким собі слоном у лавці.
- використовувати низько висять люстри і світильники. Інакше всі ваші спроби збільшити простір кімнати будуть зведені на «ні». В принципі, в маленькій спальні цілком достатньо світильників на тумбочках. Стельове освітлення можна організувати у разі відсутності у спальні вікон, тобто природного освітлення. Цілком логічна рекомендація фахівців.
- встановлювати великі дзеркальні поверхні збоку ліжка. Це вже рекомендації психологів, які стурбовані можливими психологічними травмами у вас або членів вашої родини. Оптимальним варіантом буде встановлення таких поверхонь біля ліжка.
Сподіваємось, що ця стаття зруйнувала вашу думку, що маленька спальня – це вирок. Головне, шукати і знаходити вихід навіть із, здавалося б, безвихідних ситуацій. У цій статті ми навели лише малу дещицю тих прийомів, яка обов’язково допоможе вам зробити диво зі своєю «маляткою». А далі, сподіваємося, ми допоможемо вам «розібратися» з більш просторою спальнею. Але це вже буде інша тема та інші тонкощі. Удачі вам!