100 фото ідей сучасного дизайну
Зміст:
Невелика кухня в окремій кімнаті або відкриті вітальні може стати проблемою в дизайні інтер’єру. Нелегко поєднувати функціональність кухні з естетикою, коли дизайн має невелику площу. Маленька кухня не повинна обмежувати вашу уяву. Подивіться, як добре облаштувати інтер’єр невеликої кімнати в будинку? Яке розташування кухні буде працювати і які меблі, кольори та аксесуари вибрати?
Дизайн інтер’єру маленької кухні
Маленька кухня потребує гарного дизайну. Функціональність це те, що має значення тут. Хороший спосіб збільшити інтер’єр невеликої кімнати для приготування їжі – з’єднати її із вітальнею. Дизайн кухні варто починати з планування. У маленьку кухню слід підібрати меблі, які мають кілька функцій. Острів відмінно впорається з облаштуванням кімнати. Доведено, що він є чудовим рішенням для невеликих площ. Дозволяє максимально використати поверхню невеликої кімнати, займаючи мало місця, тому ви можете зручно приготувати їжу та з’їсти її разом. У свою чергу, простір під півостровом буде корисним для зберігання кухонних дрібничок та монтажу розетки.
Інтер’єр маленької кухні у хрущовці: спосіб збільшити корисну площу
Маленька кухня не здаватиметься тісною, якщо ви виберете світлі фасади. За принципом дизайну кухні невелику площу варто осяяти. Для меблів вибирайте гладкі, світлі стільниці, які відображатимуть світло. Пам’ятайте, що остаточний вигляд маленької кухні визначається приладдям та аксесуарами, а також добре спланованим освітленням. Полиці, розташовані в кілька рядів (вони не повинні бути глибокими), добре підходять для освітлення (наприклад, за допомогою люмінесцентних ламп). Це рішення надзвичайно ефективно створює ілюзію глибини на маленькій кухні. При облаштуванні невеликої кімнати варто експериментувати з настінними розписами, оскільки сьогодні вони є дуже модним рішенням. Масштабні об’єкти або рослини, а також фотографії, що представляють краєвиди в перспективі, оптично збільшуватимуть навіть найбільш обмежений інтер’єр і створюватимуть враження тривимірності на міні-кухні.
Затишна кухня — основні форми та елементи
Зручна кухня дуже важлива, щоб приготування їжі було справжнім задоволенням. Почніть із кухонної стійки. Тут ви повинні вирішити, який тип гарнітури вибрати. Залежно від особистих переваг можна вибрати гарнітур зі стільницею форми U або L. Тут варто звернутися за порадою до фахівця. Ще важливішим є так званий робочий трикутник, тобто поєднання холодильника, раковини та плити. Саме вони відповідають за комбінацію дій, які слід робити під час приготування їжі. Важливо, щоб ці три елементи кухонної техніки розташовувалися не дуже далеко один від одного. Загальна довжина такого робочого трикутника має перевищувати 7 метрів.
Який колір потрібно вибрати для інтер’єру маленької кухні?
Ви можете поекспериментувати із кольором стін на кухні. Їх простіше перефарбувати, ніж замінити меблі. Таким чином, можна швидко та дешево змінити інтер’єр кухні. Наприклад, достатньо кількох мазків кисті, щоб зробити його мінімалістичним, затишним та радісним. Звичайно, колір стін повинен відповідати забарвленню кухонних меблів. Темна палітра додасть світлим меблям ще більше блиску, створивши елегантний контраст. У свою чергу світлі кольори висвітлять кухню, нададуть їй свічення. Подумайте про те, який ефект вам найважливіше. Кухня не завжди має бути яскравою, світлою чи білою. Як щодо темних елементів на невеликій площі?
Біла кухня проти чорної
Білі кухні – справжня класика. Звичайно, вони можуть бути різними: від білого до світло-сірого або бежевого. Багато користувачів віддають перевагу білому, тому що він відображає світло, якого ніколи не буває достатньо при приготуванні їжі. Особливо це знають власники невеликих кухонь. Якщо у вас виявиться більше вільного місця, яке також добре освітлене, можете дозволити собі модну феєрію — кухню чорного кольору. Це сміливий крок, але добре продуманий, він може дати приголомшливий ефект, особливо у поєднанні з деревом з текстурою, що інтригує.
Ідеї для інтер’єру маленької кухні
Якщо у вас є невеликий простір для кухні, то можна розглянути два варіанти.
- По-перше, ви можете вибрати невелику модульну кухню з прозорим дизайном, де меблі, стіни та підлога будуть одного кольору. Тут, однак, слід враховувати, що в один ряд шафи з вбудованим обладнанням можуть перевантажувати невелику кухню.
- По-друге, міні-кухня. Дизайнери в даний час пропонують багатофункціональні меблі з дивовижними рішеннями, створеними для того, щоб вигадати додатковий простір. Маленька кухня має бути функціональною. Подумайте про розсувні двері, які дозволять не займати корисний простір кімнати. Поставте меблі на ніжки чи колеса. Відразу вид перевантаженості оптично зникне навіть якщо шафи будуть розташовані в ряд.
Ящики як невід’ємний елемент в інтер’єрі маленької кухні
Перевага ящиків у тому, що у вас є швидкий і зручний доступ до речей, що зберігаються в них. Не потрібно переміщати перше, щоб перейти до наступного. В даний час вже є багато сучасних висувних скриньок, які можуть витримати до 30 кг. Все залежить від матеріалу та системи їх кріплення. Сталеві ящики найдовговічніші. Що стосується розмірів кухонних ящиків, то можете знайти на ринку конструкції з мінімальною висотою одного ящика до 30 см. У свою чергу, ви можете вибрати ящики вантажного типу, максимальна висота яких може досягати 2,20 м. Що стосується ширини, то обмежень практично немає .
Маленька кухня: стилі інтер’єру
Кухня це сімейний центр, і важливо, щоб атмосфера на ній була ідеальною, а обраний стиль відповідав. Які стилі найчастіше вибирають для кухні?
Сільська кухня
Клітчасті штори, кремові тони, мідні горщики та різьблені дошки – це сільські кухонні прикраси. Стиль кантрі характеризується насамперед комфортом та, звичайно ж, щедрим використанням дерева. Важлива кожна деталь, наприклад, варто вибрати дерев’яні стільці з серцями, що вирізають на спині, і ви відразу ж створите затишну і домашню атмосферу.
Сучасна кухня
Очікування щодо сучасної кухні відрізняються від тих, які можуть спостерігатися у наших бабусь та дідусів. Образ цієї кімнати розвивався роками, допоки не став справжнім серцем будинку. В даний час сучасна кухня — це відкриті простори з островом, які так популярні останніми роками. Завдяки їм одна людина може готувати, а інша спостерігає. Сучасна кухня характеризується збереженням в обробці найпростіших форм меблів. Коли доходить до побутової техніки, нові технології є основою.
Еклектична кухня
Якщо ви належите до людей, які люблять яскравість, можете вибрати кухню в стилі еклектики. Єдиними обмеженнями в облаштуванні такої кімнати будуть межі вашої уяви. Надайте кухні буйство фарб, фактур, матеріалів та мотивів. Пам’ятайте, колір стін легше змінювати, ніж фасади меблів для зберігання, тому, можливо, вам варто подумати про них у майбутньому при виборі. Чим яскравіше, тим краще. Єдине правило: ви повинні дійсно насолоджуватися створеним інтер’єром.
Скандинавська кухня
Скандинавський стиль характеризується білим у поєднанні із широким спектром сірого. Геометричний дизайн домінує часто з використанням натурального дерева. Тут ви не знайдете сміливих поєднань кольорів, але можете привнести делікатні акценти, використовуючи світлові завіси або невеликі декоративні елементи.
Інтер’єр маленької кухні досить різноманітний. Розгляньте фотогалерею, яка обов’язково вас надихне на гарний дизайн у своїй квартирі.