Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото


Зміст:

  1. Ландшафтний дизайн – особливості
  2. Основи планування
  3. Зонування та озеленення
  4. Ландшафтний дизайн: види декору

Дуже багатьом людям подобається облагороджувати все навколо себе, чи то сад, город чи присадибну ділянку. Однак не завжди подібне захоплення ґрунтується хоча б на початкових знаннях ландшафтного дизайну. Тому найчастіше неповторні пейзажі дістаються своїм власникам шляхом проб, помилок та множинних переробок. Це, безумовно, похвально, що людина усвідомлює свої недогляди та вдосконалить навички щодо облаштування території, але, погодьтеся, мінімальні пізнання у цьому напрямку змогли б помітно полегшити завдання. При цьому зовсім не обов’язково проходити спеціальні курси, особливо якщо ви працюєте, а коханим хобі займаєтесь, наприклад, на вихідні. Ознайомитись з теорією ландшафтного дизайну можна самостійно. Що ж до практики, то цьому випадку відпрацьовувати ті чи інші ідеї ви якраз і будете на власній ділянці. Головне – мати бажання і трохи вільного часу.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Ландшафтний дизайн – особливості

При грамотному підході до процесу облаштування навіть на крихітній ділянці можна створити цілу художню композицію. Головне визначитися зі стильовим рішенням ландшафту та позначити цільове призначення території. Таким чином, якщо у ваші плани входить використання землі для комфортного відпочинку, то оформлення має ґрунтуватися на наявності газону та багаторічних рослин.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Для естетичної насолоди, на кожній ділянці слід розташовувати квіти та різноманітний декор. Якщо ж у плани господаря входить вирощування овочів та різних плодово-ягідних культур, то обов’язково необхідно передбачити місце для грядок. Запорукою успіху в цьому випадку є необхідність створення єдиної, логічної композиції, в якій архітектура, рослини, декор, а також форми, кольори та фактури повинні об’єднуватись в одне ціле.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Щоб загальна картина дизайну не виглядала одноманітно, у ландшафті повинні одночасно бути присутніми і площинні та об’ємні предмети. Наприклад, лінійні доріжки, клумби та газони чудово справляються з роллю площинних фрагментів, а крони дерев та пишні чагарники створять об’єм. При цьому дизайнери не рекомендують допускати при оформленні змішування кількох видів геометричних форм. Якщо клумби або верхівки дерев мають округлу форму, то декоративні прикраси з гострими кутами тут виглядатимуть трохи недоречно.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Також важливо на самому початку всіх маніпуляцій з благоустрою ділянки визначитися з так званим «центральним» елементом, від якого ви надалі відштовхуватиметеся і будуватимете плани. Цю роль на себе чудово візьме фонтан, альтанка, об’ємна скульптура, містка клумба та будь-яка інша конструкція, яка здатна сфокусувати на собі увагу.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Ще однією важливою деталлю є колірне та фактурне поєднання деталей ландшафтного дизайну. Дерев’яний паркан, наприклад, не варто прикрашати металевими деталями, а всі квіти, рослини та декор повинні гармонійно поєднуватись один з одним. При цьому не слід забувати про період цвітіння тих чи інших насаджень. Квіти відцвіли, і палітра кольорів природно змінилася.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Основи планування

Перед тим, як приступити до створення ландшафтного дизайну, слід обов’язково скласти план або проект майбутнього шедевра, і дуже бажано використовувати в процесі макет ділянки. Спочатку за допомогою простого олівця на аркуші паперу робиться простий малюнок, на якому згодом промальовуються, додаються або видаляються деталі. Однак варто пам’ятати, що не всі замальовки можуть відразу втілити в реальність. Деякі види рослин і дерев, наприклад, потрібен час для розростання і на це може піти не один рік.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Основні предмети, зображені на плані – це всі існуючі будівлі, будови та загородження, навколо яких ви власне і «творитимете». Потім до ескізу додаються водоймища, якщо вони входять у плани, і продумується розташування доріжок, цільове призначення яких забезпечує доступ до всіх куточків ділянки. Крім того, вони дозволять розділити території на зони.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Далі передбачаємо місце для розташування газону та квітників. Залишається визначитися з клумбами та декором. Зрештою зображення плану ландшафтного дизайну має містити всі стежки, сходи, зелені насадження, квітники, огорожі та зону відпочинку. Це рішення дозволить, як би подивитися на майбутній дизайн з боку, і внести коригування, не вдаючись до переробок у реальності. До того ж, завдяки попередньому аналізу, ви зможете приблизно розрахувати суму грошей на передбачувані покупки елементів декору, насіння або, наприклад, саджанців.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Зонування та озеленення

У процес облаштування присадибної ділянки входить обов’язковий поділ площі на зони, що дозволяє раціонально розподілити функціональне призначення території. Зонування має відбуватися з урахуванням освітленості ділянки, оскільки деякі види огорож можуть створювати тінь і заважати рослинам.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Як правило, у ландшафтному дизайні до основних зон, на які прийнято розділяти територію ділянки відносяться зона відпочинку та ігрова зона, область з фонтаном, альтанкою або іншими конструкціями, зона з клумбами та зона для грядок. При цьому дуже важливо дотримуватися правильності геометричних форм або використовувати спосіб поділу по секторах.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Для втілення в реальність поділу ділянки на зони, як правило, використовують огорожі та різні огорожі у вигляді невеликих перегородок. Не менш цікавим варіантом можна назвати розділ території за допомогою доріжок та стежок. Також з цим завданням чудово впораються споруди у вигляді містків, водойм, альпійських гірок або штучні огорожі.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Що стосується питання озеленення, то для цих цілей прийнято використовувати плодові та декоративні чагарники та дерева, трав’янисті насадження, газони та клумби. Причому останню позицію можна розділити на кілька видів. Клумби в стилі «міксбордер» являють собою поєднання рослин, що не поєднуються між собою, і квітів, які висаджують, групуючи за якоюсь певною ознакою. Для «бордюру» характерне висаджування квітів уздовж доріжок та стежок. Клумба під оригінальною назвою «рабатка» має вигляд смуги та у більшості варіацій використовується для обрамлення газону. Одним словом, є десь розгулятися фантазії.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Ландшафтний дизайн: види декору

Незмінною складовою будь-якого оформлення ландшафтного дизайну є різноманітний декор, який робить кожен стиль оформлення особливим. Найбільш поширеним і простим варіантом у цьому випадку можна назвати використання у проекті різних доріжок з керамічної плитки, каміння, черепашок та інших матеріалів. Також до цієї категорії належать ставки, водоспади, струмки та фонтани, прикрашені містками, дерев’яними млинами або спорудами з каменів різних за формою та величиною.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Не менш оригінальною можна назвати ідею оформлення дизайну за допомогою величезного каміння-бруківки, по сусідству з якими прийнято розташовувати композиції з клумб та інших природних матеріалів. Ще одним цікавим різновидом декору вважаються різні вироби з автомобільних покришок у вигляді багатоярусних клумб і кумедних тварин, а також симпатичні архітектурні споруди типу печей, альтанок, незвичайних на вигляд лавок і різні предмети освітлення, наприклад, ліхтарі або підвісні гірлянди.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Гармонія з природою, власні відчуття та сприйняття прекрасного є результатом будь-якої діяльності, спрямованої на облаштування або облаштування території, тому створення красивого та незвичайного дизайну в тому чи іншому куточку присадибної ділянки під силу не лише професіоналам, а й любителям.

Маючи бажання, будь-які ідеї ландшафтного дизайну можна втілити у реальність своїми руками.

Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фотоЛандшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фотоЛандшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото Ландшафтний дизайн своїми руками: 100 фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *