Ландшафтний дизайн саду  Красиві ідеї для заміського інтер'єру.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ландшафтний дизайн саду Красиві ідеї для заміського інтер’єру.


Сад – це острівець природи, створений людиною за своїм задумом з його ділянці землі. Незалежно від того, яку площу можна використовувати для цих цілей, кожен садівник прагне зробити так, щоб саме на цьому острівці він почував себе максимально комфортно.

Паркан у саду
Гарний сад

Комфорту в саду можна досягти різними способами, тим більше, що для кожної людини цей стан має певні параметри. Для когось це гармонійність саду, для когось – місце для відпочинку в саду. Хтось прагне розпланувати простір, створити композицію на папері, а потім переносить усе це на земельну ділянку. Хтось встановлює в порожньому саду альтанку для відпочинку, а потім облагороджує простір видами рослин, що сподобалися. Нерідко трапляється так, що люди поєднують місце для відпочинку та гармонійний сад.

Міні-сад

Які рослини вибрати для саду?

Рослини для саду необхідно вибирати в залежності від рівня освітленості простором сонцем, виділеного для ландшафтного дизайну. Саме цей фактор впливає на буяння фарб при цвітінні багатьох культур.

Доріжка у саду

Дуже актуальними рослинами для оформлення саду стали багаторічники. Ці рослини не дуже вибагливі у догляді та не вимагають щорічної висадки у ґрунт. За рік рік такі рослини розростаються.

Хвіртка в саду

Серед сонцелюбних багаторічників можна зустріти такі як адоніс, айстра, гвоздика сиза, геленіум, геліопсис, дельфініум, кніфофія, дзвіночок, кореопсис, котівник, червоноден, лілійник, лілії, люпин, мальва, монарда, нар , різуха, рудбекія, рябчик, скабіозу, стенактис, деревій, тюльпан, флокси, хризантеми, шавлія лучна.

Сад із фонтаном

Існують також і тенелюбні багаторічники, такі як аквілегія, аронник, астильба, астранція, аюга, бадан, барвінок, лихоліття, білоцвітник, бубончики, бузульник, буквиця, валеріана, вальдштейнія, василист, вітрянка, волжанка, воронец герань, гортензія, дармера, дволистник, дицентра, доронікум, бій, живучка, зеленчук, зигаденус, зуб’янка, калюжниця, камасія, каменяломка, кандик, кіренгешома, клопогон, копитник, короткокістник, хрестовник, купальниця, лаба , манжетка, медуниця, морозник, недостигла, незабудка, незабудочник, норичник, проліск, примула, проліск, роджерсія, рододендрон, саза, синакалія, синейлезис, скополія, снить, телекія, телліма, тиарелла, толціїс, траміль , фізостегія, фуксія, хакветія, хелона, хлорант, епімедіум

Квіти в саду

З квітів та декоративнолистих рослин можна формувати клумби та квітучі галявини.

Чагарник у саду

Серед чагарників мають попит такі види як ацена, гортензія, самшит, спірея. З самшиту можна формувати живоплот, а також будь-які фігури для саду, будь то куля, куб або інша задумка.

Прекрасно переносять затінені ділянки саду папоротеві види, такі як адіантум, гроздовник, дерб’янка.

Якщо ж на ділянці планується наявність ставка або струмка, то чудово підійдуть такі культури як водний подорожник, бульба очерету, верба.

Ставок у саду

Багато власників садів захоплюються ліаноподібними культурами, за допомогою яких можна озеленити фасад будинку або каркас альтанки. Такий хід сприяє створенню додатково затіненого місця. Найбільш популярні серед них такі види як деревогубець, кірказон, луносемянник, плющ, триптеригіум.

Пишний чагарник

А для того, щоб сад радував не лише в теплу пору року, використовуються хвойні чагарники та дерева, які дозволять бути саду зеленим на протязі всього року. Найбільш популярними для облагороджування садів стали такі види як ялина колюча «Глаука Глобоза», ялина звичайна, ялина звичайна «Нідіформіс», ялина сиза «Коніка», кипарисовик Лавсона, нутканський кипарисовик «Варієгата», ялиця кораль », сосна гірська «Гном», тис ягідний, тсуга канадська, туя східна «Ауреа Нана», туя західна «Брабант», туя західна «Голден Глоб», туя західна «Даніка», туя західна «Літл Гіант», туя західна Санкіст».

Красиві клумби

Мiсце для вiдпочинку в саду

Мiсце для вiдпочинку в саду

Альтанці в саду приділяється чимало уваги, оскільки це місця для відпочинку та споглядання прекрасного. Від того, яке функціональне навантаження нестиме альтанка, залежать її форма, розміри та дизайн. Якщо необхідна альтанка, в якій, усамітнившись, можна почитати або просто подихати свіжим повітрям, то цілком підійде альтанка на 1-2 людини. Якщо ж альтанку планується використовувати для прийому гостей або для вечірніх чаювання, то буде потрібно простора альтанка з великою кількістю місць і столиком.

Затишна альтанка

При встановленні альтанки потрібно врахувати одне правило: людина, яка сидить у ній, повинна почуватися захищеною з боку спини, а це означає, що альтанка повинна встановлюватися біля стіни або живоплоту.

Столик у саду

Яруси у саду

Двері в сад

Найчастіше, рельєф місцевості, де планується зведення саду буває нерівним. Як же впоратися із цим завданням?

Два яруси

Можна запросити спеціалістів із спецтехнікою, які швидко допоможуть нерівний рельєф зробити рівним.

Яруси-хвилі

А можна ці нерівності зробити родзинкою саду, спорудивши клумби в кілька ярусів.

Родзинка саду

Сад на даху

Сад на даху

Багато садівників, яким буває недостатньо місця для втілення ідей, освоюють дахи. Таке рішення допомагає розширити спектр творчості садівника. Вибираючи рослини для саду на даху, перевагу слід віддавати карликовим культурам, коренева система яких також має невеликі розміри, отже, вимагатиме менше ґрунту для висадки.

З якого матеріалу зробити клумбу?

Бетонна клумба

Вибираючи матеріал для виготовлення клумб, необхідно врахувати усі нюанси їхньої експлуатації. Для багаторічних рослин, які «зимують» у ґрунті не варто робити бетонних клумб, оскільки в них ґрунт схильний до більшого промерзання, ніж у клумбах з інших матеріалів.

Клумба для огірків

Найкращим варіантом можуть стати дерев’яні клумби. Екологічно чистий природний матеріал допоможе рослинам перенести зиму.

Дерев'яна клумба

Створюючи клумби з дерева, їх необхідно обробити антисептиком, який запобігатиме псуванню клумби.

Залізна клумба

Застосування заліза для створення клумб обгрунтоване тим, що цей матеріал дозволяє виготовити різні форми, що є важливим при створенні авторського ландшафтного дизайну.

Клумба-хвиля

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *