
Ландшафтний дизайн заднього дворика японського будинку
Відсутність великої присадибної ділянки чи двору приватного будинку – не привід відмовитись від своєї мрії щодо облаштування місця для відпочинку та зеленого куточка біля свого житла. Фото-екскурсія невеликим заднім двориком одного японського домоволодіння – приклад того, що навіть на одній сотні землі можна облаштувати цілий комплекс з організації відпочинку на свіжому повітрі. Лише на кількох метрах можна розташувати м’яку зону відпочинку, наситити задній дворик зеленню і навіть розмістити традиційний для східного дизайну сад каміння, не забувши при цьому про забезпечення прибудинкової території безпечним та декоративним освітленням.
Існує чимало варіант садових меблів, які здатні стати не тільки практичними, але й неймовірно зручними, комфортним джерелом для облаштування зони відпочинку на свіжому повітрі. Господарі японських апартаментів зупинили свій вибір на модульній модифікації дивана з металевим каркасом та м’якими подушками, які легко піддаються очищенню. Яскраві дивані подушки та легкий столик із прозорого пластику, ефектно завершили образ зони відпочинку на задньому дворі.
Поєднання каменів та зелених рослин завжди створює неймовірно ефектне враження, чи то використання природного каменю в його природному вигляді, чи застосування натурального матеріалу для облицювання садових доріжок та майданчиків для патіо. Великі зазори меду кам’яними плитами, заповнені рослинами виглядають дуже виграшно, створюючи ефект зависання наземного покриття над зеленим килимом оригінального газону.
Запорука успішної організації ландшафтного дизайну будь-якої ділянки – розумне та гармонійне поєднання однорічних та багаторічних рослин з каменем та водоймами. У хід йдуть усі можливі варіанти організації місць для висадки рослин – насипні клумби, мобільні газони, садові гірки та діжки із ґрунтом.
Якщо піднятися кам’яними сходами, можна потрапити в справжній японський сад, організований лише на декількох квадратних метрах. Оригінальної форми дерева, невисокі чагарники та різні види моху у поєднанні з необробленим каменем та виробами з природного матеріалу, що пройшов підготовку.
Використання різних рівнів за висотою навіть невеликої ділянки дозволяє створити ефект присутності у зеленому куточку, створеному самою природою. Для цього необов’язково влаштовувати альпійські гірки або вибудовувати каскади з каміння з водоспадами – невеликі перепади за рівнем ґрунту створять атмосферу, близьку до природної.
Який східний сад без такого популярного в Японії елемента не тільки ландшафтного дизайну, а й декорування внутрішніх приміщень, як бонсай? Оригінальний зовнішній вигляд різних дерев має свої стилістичні варіанти виконання та розміщення в рамках оформлюваної території. Безумовно, подібний твір ландшафтного мистецтва потребує індивідуального підсвічування.
Взагалі підсвічування прибудинкової території виступає одним із головних учасників в організації ландшафтної композиції. Не тільки безпека переміщення ділянкою, але й ефектне декорування найзначніших місць, рослин та елементів ландшафтного дизайну за допомогою підсвічування можна організувати на задньому дворі приватного домоволодіння.

