кухня вітальня 20 кв.м на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

кухня вітальня 20 кв.м на фото


Все більше набирають популярності квартири-студії, стіни яких практично відсутні. Вся квартира представляє велику багатофункціональну кімнату, що досить модно та цікаво останнім часом. Найчастіше люди наважуються поєднувати кухню з вітальнею. У квартирі-студії цей варіант передбачено. У звичайній потрібно буде зносити стіну, а значить буде потрібно дозвіл відповідних органів. Ретельно продумавши інтер’єр, можна створити оригінальний дизайн, що зможе вразити як господарів, так і гостей.

kuhnya_gostinaya_20_kv_m_0441345678біла кухня-вітальня вітальня в сучасному стилі вітальня та кухня у блакитних тонах

Особливості поєднання

Якщо говорити про звичайну квартиру, то вітальня та кухня становлять дві різні кімнати, які необхідно об’єднати. Це можна зробити лише у випадку, коли стіна не є несучою, а знесення не завдасть шкоди конструкції житлового будинку. Для демонтажу необхідно отримати дозвіл у державної організації, самовільну зміну конструкції заборонено. Даний демонтаж не залишиться непоміченим, тому хитрувати буде безглуздо, адже в такому разі будуть накладені штрафні санкції, а стіну доведеться повернути у вихідне становище за власний кошт.

При знесенні стіни кухня залишається на тому самому місці, тому що всі комунікації розташовуються на тому місці і переносити їх не варто, оскільки це не має практичного сенсу. Більше того, переміщення комунікаційних систем спричинить додаткові фінансові витрати. Ретельно продумавши інтер’єр, можна зробити його стильним, оригінальним і гармонійним, а 20 квадратів достатньо, щоб створити дві функціональні зони.

дизайн кухні-вітальні площею 20 квадратів дизайн кухні-вітальні з зеленим диваном дизайн невеликої кухні-вітальнізонування диваном зонування за допомогою двох синіх диваном цікавий дизайн кухні-вітальнікласичний дизайн

Достоїнства і недоліки

До перепланування необхідно підходити дуже відповідально, перш ніж зайнятися роботами потрібно переглянути готові варіанти, визначитися зі стильовим напрямом та врахувати всі переваги та недоліки такої витівки.

Переваги об’єднання:

  • Розширення простору, поява вільних зон та простору для того, щоб втілити в життя дизайнерські задуми.
  • Зміна освітлення за рахунок того, що в такій кімнаті буде більше вікон, ніж окремо.
  • Можна легко та зручно спілкуватися з гостями, перебуваючи при цьому на кухні.
  • Використовуючи квартиру-студію можна створити стильний та нетрадиційний дизайн, здатний приємно радувати щодня.
  • Будучи на кухні, можна контролювати дії маленької дитини, що знаходиться у вітальні.
  • Можна влаштовувати великі застілля та сімейні вечері.
  • Можна заощадити на техніці, адже тепер не потрібні два телевізори, достатньо однієї великої «плазми».

2017-12-25_17-50-02 2017-12-25_17-51-56 2017-12-25_17-53-05 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_005

Незважаючи на низку переваг, недоліки не менш істотні:

  • Аромат їжі. Для того, щоб цього уникнути, необхідно купувати дуже потужну витяжку, але не факт, що і вона впорається на 100%.
  • Дратівливі вночі звуки техніки: холодильника, мікрохвильової печі та інших.
  • Швидке забруднення кімнати, потрібні постійні прибирання.

кухня з вітальнею розділені диваномкухня-вітальня 20 квадратів з перегородкоюкухня-вітальня у білих тонахкухня-вітальня з барною стійкоюkuhnya_gostinaya_20_kv_m_009 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_015 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_021 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_023

Правила планування

Більшість дизайнерів радить виділяти на кухню лише п’яту частину від загальної площі кімнати, все інше віддати під вітальню, оскільки саме тут будуть гості, діти та інші домочадці.

Важливо враховувати низку правил та дизайнерських рекомендацій, щоб не створювати нагромаджень:

  • Біля кухонних поверхонь потрібно створити вільний простір, відстань має бути понад метр.
  • Миття, плита і холодильник найкраще розташовувати максимально близько, щоб вони були у кроковому доступі.
  • Система освітлення має бути ретельно продуманою, обидві зони кімнати повинні мати індивідуальне освітлення.
  • Обідній стіл найкраще використовувати як розмежувальну межу між двома зонами.
  • Використовуючи глянцеві поверхні та дзеркала, можна візуально збільшити габарити кімнати, що актуально для площі в 20 квадратних метрів.

кухня-вітальня з помаранчевим диваномkuhnya_gostinaya_20_kv_m_024 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_028 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_029 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_030

Способи зонування

Розділити кімнату на дві функціональні зони можна за допомогою:

  • Фальшива гіпсокартонова перегородка. Для цікавішого виду її можна зробити химерної геометричної форми.
  • Барні стійки. Це стильний та функціональний варіант, дизайн стійки може бути абсолютно будь-яким, матеріали найкраще підбирати відповідно до стилю.
  • Розсувні перегородки. Даний варіант є найцікавішим і практичнішим, адже у потрібний момент простір можна розділити, а потім знову об’єднати.
  • Різнорівневої підлоги, розміщуючи кухню або вітальню трохи вище, немов на подіумі.
  • Квітів та матеріалів.
  • Освітлення.
  • Арок, дерев’яні елементи.
  • Диванів чи м’якого куточка.

kuhnya_gostinaya_20_kv_m_042%d0%b7%d0%be%d0%bd-%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%bd-%d1%81%d1%82%d0%be%d0%b9 %d0%b7%d0%be%d0%bd2 %d0%b7%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%80кухня-вітальня з яскравим диваномневелика кухня-вітальня із зеленими тонамипомаранчева кухня та світла вітальнясвітла кухня-вітальня з темним диваном

Особливості оздоблення

Двадцять квадратних метрів це дуже невелика площа, тому слід приділити особливу увагу оздобленню кімнати. Найкраще використовувати світлі тони, здатні візуально збільшити габарити кімнати. Підлогу можна зробити трохи темнішою, стеля і стіни найкраще зробити бежевими або білими. Контрастні колірні рішення можна застосовувати лише як вставки, акцентуючи увагу на деталях. Темні тони, навпаки, можуть візуально «красти» кілька метрів, тому від них краще відмовитися.

Якщо підлога вибирається однотонною, то краще використовувати ламінат, а біля дивана покласти стильний килим. Якщо покриття підлоги відрізняється в різних зонах, то у вітальні найкраще стелити ковролін, а ось кухню облицьовувати плиткою.
скандинавський дизайнсучасна чорно-біла кухня-вітальнясучасний інтер'єр затишна кухня, поєднана з вітальнеюkuhnya_gostinaya_20_kv_m_032 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_034-650x823 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_036 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_041

Правильний підбір меблів

Кухонні меблі найкраще встановлювати в лінію або буквою «Г». Таким чином, простір використовується максимально ефективно. Великий гарнітур краще не ставити, оскільки він захаращує простір. Найкраще віддати перевагу підвісним ящикам і шафам, висота яких досягатиме стелі.

Кухонну стіну можна підбирати в одному кольорі з диваном або іншими меблями, що є основною в кімнаті. Використовуючи жовті або зелені меблі, можна розподілити акценти, зробити яскравий контраст між інтер’єром та меблями. Посудомийну машину краще купувати вбудовану, а стіл та стільці підбирати в залежності від інтер’єру кімнати.kuhnya_gostinaya_20_kv_m_060 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_069 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_070

Зону відпочинку також не потрібно захаращувати достатком меблів, тут досить дивана, пари крісел та журнального столика. Для функціональності простору можна використовувати настінні полиці, телевізор також краще повісити на стіну. Якщо ж у вітальні доводиться спати, то найкраще використовувати розкладні моделі диванів. Диван найкраще розташовувати навпроти телевізора таким чином, щоб він був повернутий до кухні спинкою. Як фіранки тут краще використовувати прозорі штори, тюль або рулонні моделі, якими можна регулювати природне освітлення.

kuhnya_gostinaya_20_kv_m_059функціональна кухня-вітальнячорно-біла кухня з вітальнеюшикарний дизайн кухні-вітальнішоколадна кухня-вітальня

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *