Дизайн проект літньої кухні з каміном
Що може бути кращим від відпочинку в заміському будинку? Тільки можливість з комфортом розташуватися на свіжому повітрі в просторі літньої кухні, спостерігаючи за полум’ям у каміні, чекаючи на приготування піци або барбекю, погойдуватися в зручному гамаку або читати книгу, влаштовуючись у комфортному м’якому кріслі. Варіантів відпочинку на відкритому повітрі у приватному домоволодінні маса і всі вони враховані в універсальному дизайн-проекті однієї літньої кухні, яка є цілим комплексом різноманітних пристосувань для активного та розслабленого проведення часу. Можливо, деякі з ідей, реалізовані в рамках цього заміського комплексу, стануть натхненням і для ваших планів з благоустрою дачної або присадибної ділянки.
На задньому дворі двоповерхового особняка було влаштовано місткий ансамбль із різних пристосувань для приготування та поглинання їжі, відпочинку на свіжому повітрі, зустрічей із друзями та розслаблення у вузькому колі родини. Під критим дерев’яним навісом розмістилася зона вітальні на свіжому повітрі з каміном, барбекю та барна стійка. Під відкритим настилом розташувалася обідня зона та піч, у якій можна готувати різноманітні кулінарні шедеври на відкритому вогні.
Майданчик для літньої кухні вимощений спеціальною вуличною плиткою з яскраво вираженою фактурою для уникнення ковзання. Впритул до майданчика підходить ідеально рівний газон, багаторічні дерева схиляють свої гілки, утворюючи тінь, таку необхідну в спекотні дні.
Всі зони літньої кухні яскраво освітлені, крім підвісних світильників під дахами навісів, є і наземні лампи для безпечного переміщення заднім двориком.
Не дивно, що як основні матеріали для обробки конструкції було обрано дерево та камінь – близькість до природи підштовхує на використання натуральної сировини. Велика кількість рослинності можна спостерігати не тільки на ділянці, рослини в горщиках і діжках розміщені по всій площі літнього майданчика.
Почнемо нашу екскурсію літньою кухнею з зони під критим навісом. Тут гармонійно є база для приготування барбекю, обладнана барною стійкою зі зворотного боку, м’яка зона вітальні та камін, який є двостороннім.
Щоб підтримати велику кількість деталей з нержавіючої сталі в області приготування барбекю, над цією зоною підвісили лампи з аналогічного матеріалу.
За кам’яною барною стійкою з комфортом можуть розміститися 2-3 особи для невеликої трапези.
Яскраво-червоні барні табурети і такого ж відтінку подушки в м’якій зоні стали акцентними плямами в цьому сегменті літньої кухні, розбавивши кам’яно-деревну палітру насиченим колоритом.
Оригінальна конструкція каміна дозволяє спостерігати за вогнем як з боку м’якої зони вітальні під навісом, так і з місця, де розміщено два плетені крісла зі столиком.
Плетені меблі як основне меблювання для відкритого повітря – ідеальний варіант з точки зору догляду та довговічності матеріалу. Такі крісла можна мити зі шланга, їхнє забарвлення не вигоряє на сонці, а за допомогою м’яких подушок вони перетворюються на затишне та комфортне місце для відпочинку. Якщо пройти доріжкою з кам’яних плит через газон, то ми потрапляємо в ще одне патіо, але вже під парасолькою. Цю обідню групу можна використовувати як для вузького кола сім’ї, так і під час званих вечерь або галасливих вечірок.
Спостерігати за вогнем каміна, сидячи у зручних плетених кріслах у вечірній час – неймовірне задоволення, особливо коли навколо все дихає природою і наповнене ароматами рослин і квітів.
Повернемося до обідньої зони, що знаходиться під навісом. Вона представлена столом на шість персон із зручними кріслами з бамбукового матеріалу, який «дихає» влітку, створюючи сприятливі умови для тих, хто сидить.
Біля столової зони знаходиться кам’яна піч, якою міг би позаздрити будь-який шеф-кухар. На відкритому вогні можна приготувати неймовірну кількість смачних страв, які можна скуштувати тут же, в обідній зоні.
Неподалік центрального елемента літньої кухні – каміна, розташований гамак для відпочинку. Він вдало розміщений під густими гілками хвойного дерева, що створює необхідну тінь та прохолоду у спекотні дні.