Кухня 18 кв. м – 6 реальних прикладів дизайну та 33 фото
На кухні площею 18 кв. метрів можливо практично все – нестандартне планування, використання темних або яскравих кольорів, організація місткої їдальні та робочої зони, розміщення барної стійки, острова чи дивана. Як не прогаяти всі можливості великого простору, але при цьому і не перевантажити його? Пропонуємо вивчити питання дизайну кухні 18 кв. м на 6 реальних прикладах інтер’єрів із різними плануваннями.
Кутова кухня з буфетом та великим столом
Г-подібне планування універсальне, компактне і зручне. Якщо ви хочете створити простір, який вмістить і функціональну робочу зону, і містку їдальню (або додаткові зручності на кшталт дивана або барної стійки), то, швидше за все, кутовий гарнітур стане найкращим вибором. Так, наприклад, у цій Г-подібній кухні площею 18,2 кв. м (на фото нижче) господарі розмістили стіл на 4-6 персон та буфет.
Поради:
- Кутовий гарнітур буде зручний у тому випадку, якщо плита, холодильник та мийка розміщені за принципом «робочого трикутника», а не в одній лінії. При цьому важливо, щоб вони знаходилися в розумній близькості один від одного (на відстані не більше 1 м). Зауважте, що у представленому прикладі кухні, холодильник стоїть далеко від плити та мийки (у кутку біля дверного отвору), що не дуже зручно.
- Щоб задіяти кут з користю, можна вбудувати плиту або мийку. Правда, кутовий модуль для підлоги, в цьому випадку, повинен мати трапецієподібну форму.
Лінійна кухня з півостровом
Сама по собі пряма кухонна лінія дуже не зручна в експлуатації, адже під час готування доводиться часто переміщатися вздовж неї, а отже, марнувати час і сили. Однак лінійне планування можна зробити зручним і дуже функціональним, якщо доповнити його півостровом чи островом. Особливо гарний буде острів/півострів, оснащений мийкою або плитою, як у прикладі дизайну кухні 18 кв. метрів.
На наступних фото можна розглянути столову зону з коморою-купе.
Поради:
- Півострів у порівнянні з островом займає менше місця, оскільки одним торцем упирається у стіну.
- Щоб не ускладнювати ремонт кухні, острів можна залишити без техніки та сантехніки. Таким чином, він виконуватиме функцію робочого столу та барної стійки.
- Пам’ятайте, що між гарнітуром та півостровом/островом повинен залишатися прохід шириною 1-1,5 м. Якщо прохід буде ширшим за 1,2 м, готувати стане незручно, а якщо менше 1 м – складно відкривати нижні ящики меблів. Оптимальна ширина проходу становить 1,2 м-коду.
Прямокутна кухня з паралельним плануванням
Якщо ваша кухня вузька або має прямокутну витягнуту форму, то ви можете побудувати гарнітур у два паралельні ряди. Обідня зона в цьому випадку виноситься в глибину приміщення (для вузької кухні) або розміщується між рядами (для прямокутної та квадратної кухні). Далі на фото представлений приклад дизайну прямокутної 18-метрової кухні, де столова зона на 6 осіб розміщена в центрі кімнати.
Поради:
- При розміщенні гарнітура біля дверного отвору, для економії простору двері слід замінити на розсувну або зовсім відмовитися від неї. Є й інший варіант — поставити двері, що відкриваються у бік передпокою, а не кухні.
- Як на кухні з паралельним плануванням краще розмістити «робочі точки»? Плиту, мийку, посудомийну/пральну машину та місце для підготовки продуктів найкраще розставити в одному ряду, а все інше (холодильник, духовку, НВЧ-піч тощо) – в іншому. До речі, є й інший варіант, що підходить для суміщеної кухні-вітальні, коли два ряди виконують різні функції. Наприклад, один ряд може бути виключно «робочим», а другий використовуватися лише як буфет або вітальня «стінка».
П-подібна кухня з півостровом
П-подібна кухня дуже зручна для приготування, адже дозволяє виконувати всі роботи, стоячи практично на одному місці. Правда, вона досить громіздка і займає багато місця, так що на 18 квадратах залишиться простір тільки для невеликої столової зони. Втім, якщо однією з боковин літери «П» буде півострів, то вам вдасться організувати за його стільницею і барну стійку. Нижче представлений дизайн-проект кухні з саме таким плануванням.
Поради:
- Щоб П-подібний гарнітур не захаращував простір, одну-дві його частини, наприклад, боковини, можна залишити без навісних шафок.
- Пам’ятайте, що відстань між боковинами гарнітура повинна становити щонайменше 1 метр.
- П-подібна кухня з півостровом відмінно підходить для суміщених кухонь-віталень і кухонь у студіях, оскільки півострів зонує єдиний простір.
Дивіться також матеріал: Як облаштувати П-подібну кухню.
Поєднана кухня-вітальня з перегородкою
Як поєднати на 18 квадратних метрах кухню, вітальню та їдальню? Тут головне – ретельне планування розміщення меблів та чітке зонування. У дизайні цієї 18-метрової кухні-вітальні передбачено все: вбудована техніка (від замаскованого котла до пральної машини), «робочий трикутник», мийка під вікном, рівномірне освітлення, стіл на 4 чоловік і зона відпочинку з телевізором. Зонує суміщений простір дерев’яні перегородки та килим. У цьому фото-слайдері можна побачити кухонну частину приміщення.
Нижче у фото-слайдері можна розглянути деталі оформлення зони залу-їдальні.
Поради:
- Якщо вітальня виконує функцію і їдальні як у цьому проекті, то обідній стіл варто підібрати компактний та функціональний. розкладний або трансформується і краще прямокутної чи квадратної форми, а чи не круглої.
- В об’єднаній кухні-вітальні витяжка має бути потужною, а весь текстиль повинен бути знімним та легким у догляді. У цьому інтер’єрі оббивка м’яких меблів та чохли подушок легко знімаються та чистяться.
Острівна кухня
Острів – це функціональний кухонний модуль, який ставиться у центрі робочої зони і його можна обійти з усіх боків. Завдання острівного столу полягає в тому, щоб спростити роботу кулінара та скоротити час переміщень по кухні. Єдиний мінус – він «з’їдає» багато місця. На кухні площею 18 кв. м розмістити острів без відмови від повноцінної їдальні можна, але в цьому випадку і обідній, і острівний стіл повинні бути невеликих габаритів. Так, наприклад, у наступній збірці фото представлений приклад кухні 18 кв. м з острівцем у розмірі 130×70 см та квадратним столом на 4 особи.
- Якщо ваша кухня утилітарна, і в будинку є окрема їдальня, то острів може бути більшим і відігравати роль барної стійки для швидкого перекушування. Таке рішення підійде і для суміщеної кухні-вітальні-їдальні, адже острівці чудово зонують простір.
- Форма острова має повторювати форму приміщення.
- Проходи навколо острівного столу повинні становити щонайменше 1 м завширшки.
- Бажано, щоб острівець не переривав «робочий трикутник».
- Якщо ви не хочете проводити складний ремонт з перенесенням та подовженням комунікацій, підйомом рівня підлоги та ін., то в острівці слід розмістити лише електричну варильну поверхню або зовсім не оснащувати його технікою/мийкою. Острівці чудово «працюють» просто як станція для підготовки продуктів та барна стійка.
- Плита, вбудована в острів, вимагає установки циркуляційної витяжки на вугільному фільтрі або подовження повітроводу (а значить і зниження рівня стелі) для встановлення звичайної витяжки.
Читайте також: