Велика кухня 19, 20 та 21 кв.  м – 45 фото та 8 дизайн-порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Велика кухня 19, 20 та 21 кв. м – 45 фото та 8 дизайн-порад



Велика кухня — це велика удача. І в той же час, чим більше місця на кухні, тим більше питань викликає її облаштування та ремонт. Адже на площі 19–21 кв. можна втілити стільки декораторських ідей, вигадати будь-яке планування, наповнити простір кольором і оснастити його безліччю предметів меблів та техніки. З цього матеріалу ви дізнаєтеся принципи створення красивої та практичної великої кухні, а також почерпнете ідеї з 45 реальних фото інтер’єрів кухонь площею 19, 20 та 21 кв. м.

8 порад з облаштування великої кухні

Порада 1. Плануючи розміщення меблів, дотримуйтесь правила робочого трикутника

Маючи у розпорядженні 19, 20 або 21 квадратних метрів, так і хочеться розмахнутися та збудувати велику робочу зону. Однак, якщо ви хочете, щоб кухня була максимально зручною для життя, не забудьте дотриматись при цьому правило робочого трикутника.

  • Вершинами цього трикутника є: миття, зона зберігання продуктів (холодильник) та зона приготування їжі (плита). Вони повинні розташовуватися поруч один з одним, а між ними не повинно бути перешкод, наприклад у вигляді обіднього столу.

Максимально допустима відстань від миття до плити – 60-180 см. Від миття до холодильника – 45-210 см (чим менше, тим краще). Місце для підготовки продуктів краще розмістити між миттям та плитою.

Якщо не дотриматися цих рекомендацій, кухня вийде незручною і вам доведеться витрачати зайві сили та час на пересування з продуктами чи посудом на руках.

  • З погляду ергономіки, найневдалішим плануванням для кухні 19, 20 та 21 кв. м є лінійне (однорядне) планування. Коли плита, холодильник і раковина збудовані в одну лінію, доводиться витрачати багато часу та сил на зайві перебіжки назад і вперед.

Порада 2. Найраціональніші типи планувань для кухні 19, 20 та 21 кв. м: П-подібна, півострівна та Г-подібна

Існує 6 основних типів планувань кухні: однорядне та дворядне, Г- та П-подібна, острівна та півострівна. Як ми вже зазначили раніше, для великої кухні найменше підходить лінійне планування. Найбільш вдалими плануваннями для кухні площею 19, 20 і 21 кв. м можна назвати П-подібну, півостровну та Г-подібну схему.

  • П-подібна. Готувати та забиратися на кухні такої форми максимально зручно, адже все знаходиться в межах одного-двох кроків та повороту корпусу. Однак майте на увазі, що довжина задньої частини літери П повинна становити від 2,4 до 4 м, відповідно відстань між її боковинами — від 1.2 до 2. 8 м. При менших або більших розмірах П-подібна стає незручною.

У наступному фото-слайдері ви можете побачити приклад дизайну кухні-вітальні 20,5 кв. м дачного будинку.

Дивіться також матеріал: Як облаштувати П-подібну кухню.

  • Г-подібна. Г-подібне планування трохи менш зручне для великої кухні, оскільки між двома вершинами робочого трикутника відстань виходить дещо збільшеною. Зате вона більш універсальна і компактна, тому відмінно підходить для багатофункціональних кухонь, наприклад, для кухні-вітальні. Майте на увазі, що мийну зону зручніше розміщувати між холодильником та плитою.

Нижче наведено фото дизайну кухні 19 кв. м з кутовим плануванням, а також з диванчиком та міні-кабінетом.

  • Острівна. Півострівне планування передбачає наявність на кухні півострова — багатофункціонального столу, один торець якого впирається в стіну або з’єднується з гарнітуром. Острів дуже спрощує кухонні роботи, але при цьому він досить компактний. На кухні метражем 19, 20 чи 21 кв. м він дозволить розмістити повноцінну їдальню чи диванну зону (на відміну острова). Особливо гарне таке планування для суміщеної кухні-вітальні, кухні у квартирі студії або кухні-їдальні, оскільки півострів може зонувати собою простір. Нижче наведено дизайн-проект кухні 21 кв. м з П-подібним гарнітуром та вбудованим півостровом-барною стійкою. Часто таку схему називають С-подібною.

Типи планувань, що залишилися, острівна і дворядна, застосовуються рідше, так як вони менш універсальні.

  • Дворядне планування може бути зручним лише для вузького та витягнутого приміщення завширшки від 2,4 до 4 м.
  • Острівне планування підійде для кухні 19-21 кв. м за умови міні-розміру острівця (приблизно 100×120 см) та компактності столової зони. Пам’ятайте, що ширина проходів навколо острівця повинна становити не менше 1 м, інакше пересуватися та відкривати ящики кухонних меблів буде незручно. Нижче представлені фото кухні 20 кв. м з островом та маленьким столиком.

А ось фото інтер’єру 20-метрової кухні дачного будинку із островом 100×2230 м.

План кухні

Порада 3. Залишіть хоча б одну стіну без навісних шаф, щоб не захаращувати простір

Якщо у вас є достатня кількість базових шаф, відмовтеся від навісних шафок хоч би частково. При такій комплектації кухня виглядатиме набагато просторіше та акуратніше.

На цих фото можна уважніше розглянути їдальню та зону відпочинку.

Порада 4. Створіть рівномірне освітлення

Щоб зберегти відчуття простору на великій кухні, створіть достатнє та рівномірне її освітлення. Одної центральної люстри, хай і великої, буде недостатньо, щоб висвітлити 19, 20 чи 21 квадратів.

На кухні-вітальні або кухні-їдальні освітлення має зонувати простір. Так, наприклад, у вітальні або їдальні ви можете повісити світильники порядніше, а в зоні кухні — практичніше і простіше. Крім того, ви можете виділити кухонну або вітальню/їдальню зону точковими світильниками по периметру.

Порада 5. Якщо велика кухня заставлена ​​меблями, то інтер’єр краще оформити у світлій гамі

І навпаки, якщо простора кухня обставлена ​​мінімалістично, то для створення затишку та відчуття камерності інтер’єр можна і потрібно наповнити кольором.

Порада 6. Зануруйте простір

Щоб інтер’єр виглядав упорядковано, їдальню чи вітальню зону потрібно візуально та/або фізично розділяти. Для цього ви можете використати:

  • Меблі (барну стійку, острів, острів, диван, консоль);
  • Ширми, фіранки, перегородки;
  • Подіум;
  • Різне оздоблення стін, підлоги та/або стелі. Так, наприклад, підлогу в робочій зоні часто обробляють практичною плиткою, а в зоні вітальні/їдальні – паркетною дошкою, ламінатом тощо;
  • Різне висвітлення;
  • Килим. Приклад виділення обідньої зони кухні 20 кв. м представлено на фото нижче.

Порада 7. Потужна витяжка – обов’язкова вимога для кухні-вітальні

Проникнення запахів із робочої зони до зони відпочинку – неминуча проблема кухні-вітальні.

  • Щоб оббивка дивана, подушки, килими і штори менше вбирали запахи, встановіть велику купольну (!) витяжку з продуктивністю до 1300 м3/годину.

Також для ефективної роботи витяжки бажано, щоб повітропровід не мав кутів і був прямим, а не гофрованим.

Порада 8. Оснастіть кухню великим холодильником та подвійним миттям

Однією з переваг великої кухні є можливість її оснащення збільшеною технікою та миттям.

  • Миття з двома чи навіть трьома чашами – це дуже зручно. З нею ви можете, наприклад, замочувати посуд в одній половинці мийки і в той же час мити овочі в іншій.
  • Холодильник Side by Side – незамінний для великої родини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:24 Середня оцінка: 4,63 із 5)
Велика кухня 19, 20 та 21 кв.  м – 45 фото та 8 дизайн-порад Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *