Колір шпалер для кухні (90 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Колір шпалер для кухні (90 фото)

Колір шпалер для кухні: 90 фото-ідей

Протягом довгих десятиліть люди прикрашали стіни своїх будинків шпалерами, що створюють затишну домашню атмосферу. Актуальні полотна і на сьогоднішній день, але, на відміну від колишніх часів, вони вже мають величезний асортимент матеріалів, забарвлень і текстур. Для оформлення кухонного простору необхідний особливий підхід до вибору кольору покриття, який може в тій чи іншій мірі скоригувати простір, надати легкості, свіжості, наділити життєрадісністю, відмінним апетитом і надихнути на створення справжніх кулінарних шедеврів.

Що потрібно врахувати при виборі шпалер

Сьогодні асортимент шпалер настільки великий, що часом досить складно підібрати найкращий варіант для своєї кухні. Враховувати потрібно багато факторів, які здатні як прикрасити, облагородити приміщення, надати йому додаткового візуального простору, так і, навпаки, посилити існуючі дефекти приміщення. Продумуючи дизайн для своєї кухні, врахуйте такі важливі моменти:

— Холодні та світлі відтінки шпалер візуально розширюватимуть простір кімнати, а теплі та яскраві – зменшуватимуть;

— Великі візерунки наближають стіну, а дрібний витончений принт — віддаляє;

— Шпалери з горизонтальною смужкою або малюнком роблять стінові панелі ширшими, але при цьому знижують стелю, в той час як вертикальні зображення мають зворотний ефект. Особливо виглядають стіни з діагональними лініями і малюнками, що надають приміщенню певну динаміку. Перед покупкою варто оцінити геометрію своєї кухні і, виходячи з цього, зробити вибір.

Використовуючи шпалери різних відтінків, можна ненав’язливо позначити окремі зони кухні та зробити обстановку різноманітнішою. Іноді вибирають один домінуючий колір і підбирають вкраплення із темніших або світліших його тонів. По-своєму оригінально виглядає оформлення шпалерами різних стін кухні, що абсолютно відрізняються за кольором і малюнком.

Колір шпалер для кухні - Що потрібно врахувати під час вибору
Колір шпалер для кухні - Що потрібно врахувати під час вибору

Види шпалер для кухні

Існує ціла низка матеріалів, з яких виробляють сучасні шпалери. Однак потрібно врахувати особливості мікроклімату кухні, з її підвищеною вологістю, забрудненістю та перепадами температур. З цього робимо висновок, що знадобляться шпалери, що миються, вологостійкі, що володіють високою світлостійкістю. Всі ці параметри зазначаються виробником на упаковці.

Паперові шпалери для кухні категорично не підходять, тому що не відповідають жодному з перерахованих вище параметрів, хіба що Ви збираєтеся їх поклеїти тимчасово, на невеликий термін. Зате можна сміливо довіряти довговічний ремонт вініловим, флізеліновим, акриловим та склошпалерам. Оригінальним варіантом, який зробить дизайн цікавішим, стануть бамбукові або пробкові шпалери, здатні створити унікальний домашній затишок. Вони відносяться до найбільш екологічних матеріалів, здатних переносити всі тяготи кухонних процесів.

Колір шпалер для кухні - Види шпалер
Колір шпалер для кухні - Види шпалер

Колірні рішення

Безперечно, колір шпалер для кухні потрібно вибирати на свій розсуд, адже кожна людина сприймає той чи інший відтінок по-своєму. Але також варто прислухатися і до рекомендацій досвідчених дизайнерів, які говорять про те, що при покупці потрібно враховувати розташування кухонної кімнати щодо сторін світла. Наприклад, кухню з вікнами на південь, де надходить багато сонячного світла, потрібно «остудити», застосовуючи холодні відтінки. Якщо ж Ви є власником кухні, вікна якої виходять на північ, її необхідно «розігріти» теплими тонами обробки, зокрема шпалер. Далі спираємося на особисті переваги та характеристики кольорів з погляду психології.

Білі шпалери для кухні

Біла гама робить приміщення максимально світлим і просторим. Колір символізує чистоту та порядок, тому ідеально підходить для кухні. Величезний його плюс у тому, що він поєднується з будь-якими кольорами та відтінками, фактурами та малюнками, тому найчастіше складає компанію представникам райдужної палітри. Однотонний варіант білих шпалер можна зустріти в мінімалістичному інтер’єрі, в більшості випадків його доповнюють малюнки, що «оживляють» стіни і допомагають розставити потрібні акценти. Сучасно виглядає оформлення стін шпалерами, що імітують білу цегляну кладку або штучний камінь із домішкою сірих вкраплень.

Білі шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Білі шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні

Сині шпалери для кухні

Синій колір на кухні – неординарне оформлення, на яке вирішиться не кожен. Хоча, якщо правильно підійти до вибору відтінку, використовуючи теплі тони, можна створити розслаблюючу обстановку, що дає відчуття впорядкованості, захищеності. Варто також врахувати, що ця палітра здатна знижувати апетит, тому вона може стати ідеальним варіантом для тих, хто стежить за своєю фігурою, але сім’ям з дітьми потрібно бути уважнішими до її вибору.

Можна обклеїти стіни небесно-блакитними шпалерами або бежевими, білими з ненав’язливим синім малюнком, а ось одягати повністю коробку кухні насичений синій колір дизайнери не рекомендують, хіба що оформити їм акцентну стіну. Підбирати відтінок-супутник потрібно з урахуванням освітленості приміщення – якщо кімната виходить на південь, краще вибрати у сусіди холодний тон, а для північної сторони підійде теплий. Чудовим рішенням для невеликого приміщення стануть блакитні шпалери в темну смужку, які сприятимуть зоровому збільшенню простору.

Сині шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Сині шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Сині шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні

Зелені шпалери для кухні

Застосування зелених шпалер на кухні – це вдале рішення, яке підходить до будь-якого розміру приміщення. Цей колір універсальний — він чудово вписується в будь-який стиль, має близько ста відтінків, за допомогою яких можна скоригувати простір.

Крім цього, доведено, що зелені тони позитивно впливають на психологічний стан людини, що покращує апетит. При погляді на трав’яну палітру очі відпочивають, а голові виникає маса асоціацій з чудовими природними пейзажами. Звичайно виглядають шпалери з рослинним принтом, дрібними квіточками. На такому тлі добре виглядають меблі кремових, білих тонів, а також дерев’яні поверхні як світлі (береза, клен), так і темні (горіх, венге).

Зелені шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Зелені шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні

Червоні шпалери для кухні

Досить екстремальний червоний колір у сучасному дизайні завойовує все більшу популярність, гармонійно вливаючись у модні стильові напрямки. Він здатний підбадьорювати, наділяти людину життєвою енергією, підвищувати працездатність.

Кухня з червоними шпалерами рано додасть заряд бадьорості на весь наступний день. При цьому не обов’язково застосовувати насичений червоний відтінок, краще навіть від нього відмовитися або використовувати в невеликих кількостях у вигляді витонченого принта, тонких смуг. Перевагу можна віддати бордовим або рожевим тонам.

Гарно виглядає оформлення, де шпалери повторюють малюнок гарнітура, а також однотонна темно-червона стіна, здатна віддалити площину, розширивши простір. Потрібно врахувати той факт, що червоний тон погано поєднується з деревом, тому у виборі гарнітура краще схилятися до білих, сірих, чорних глянцевих фасадів.

Червоні шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Червоні шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні

Жовті шпалери для кухні

Чудова сонячна палітра завжди радує око, приносячи нотки життєрадісного настрою. Колір має безліч відтінків — від холодного лимонного до яскравого тону кульбаби. Для невеликого приміщення слід вибирати світлішу гаму, яка з часом не почне викликати дратівливості. Будь-який відтінок жовтого може пом’якшити біла палітра, а наявність витончених візерунків зробить оформлення легшим, повітрянішим.

Жовті шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Жовті шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні

Сірі шпалери для кухні

Сірі тони обробки можуть по-різному впливати на психічний стан людини. Наприклад, світлі та середні заспокоюють, а темний може викликати апатію, тому він не повинен бути присутнім у великій кількості – його можна впровадити як акцентні плями. Попелястий тон інтер’єру ідеально підходить для кухонь, що виходять на південь, оскільки здатний «охолодити» обстановку. Він стане вдалим рішенням як класичного інтер’єру, так ультрасучасного. Крім того, це один із найпрактичніших варіантів, який поєднується з будь-якими іншими кольоровими гамами та текстурами.

Сірий шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні
Сірий шпалери для кухні - Колір шпалер для кухні

Стилі інтер’єрів

Сучасні тенденції прагнуть до оформлення приміщень у певному стилі, який найбільше симпатизує особистим уподобанням, темпераменту та життєвому устою власників. У такому разі кухня також має відповідати загальному дизайну житлового простору. Вибір кольору та малюнка шпалер може кардинально відрізнятись у тому чи іншому стильовому рішенні.

Шпалери для кухні в класичному стилі

Тут доречні світлі спокійні тони обробки, такі як бежевий, сірий, кремовий. Неповторну атмосферу створять перламутрові візерунки, що поєднуються із блиском срібних та золотих вкраплень, декором із гіпсової ліпнини.

Колір шпалер для кухні в класичному стилі

Шпалери для кухні в стилі прованс

Для провансу характерні пастельні відтінки оформлення – лавандові, блакитні, зелені, висвітлені рожеві. Особливу атмосферу французького села створять рослинні принти, невеликі зображення птахів та тварин.

Колір шпалер для кухні в стилі прованс

Шпалери для кухні в стилі лофт

Оздоблення кухні в стилі лофт характеризується навмисною недбалістю обробки, грубістю матеріалів. Тут чудово виглядатимуть шпалери з імітацією цегляної кладки, чорні плівкові полотна для малювання та з графіті.

Колір шпалер для кухні в стилі лофт

Шпалери для кухні в стилі мінімалізм

Лаконічному мінімалізму властива однотонна обробка, переважно в білих (сірих) тонах. Також допустимі монохромні малюнки, імітація дерева чи полірованого каменю.

Колір шпалер для кухні в стилі мінімалізм

Шпалери для кухні в стилі хай-тек

Цей ультрасучасний стиль призначений для просторих приміщень, він здатний вражати своєю оригінальністю та масою несподіваних рішень. Підтримати напрямок допоможуть шпалери з геометричним малюнком, 3D-полотна.

Колір шпалер для кухні в стилі хай-тек

Колір шпалер для кухні – фото та ідеї

Більше фото гарних кольорових шпалер Ви побачите в нашій галереї. Тут представлено безліч прикладів, що демонструють стильне оформлення. Ви ознайомитеся з найкращими поєднаннями фарб, варіантами підбору меблів під той чи інший тон стін, що допоможе надалі створити свій неповторний дизайн. Приємного перегляду!

Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї
Колір шпалер для кухні - фото та ідеї

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.