особливості китайського інтер'єру у дизайні житлового приміщення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

особливості китайського інтер’єру у дизайні житлового приміщення


Китай: стародавні традиції у вашому домі

Однією з найдавніших культур у світі вважається китайська культура. Китайці зараз рідко будують будинки у традиційному стилі. Справжні мазанки та бамбукові хатини можна зустріти лише десь у глухій провінції. Китайські інтер’єри найчастіше виконані в європейському стилі, але з додаванням китайського колориту. Китайський інтер’єр не вимагає значного простору, тому що звичайні китайські будинки досить компактні, тому навіть у невеликій квартирі можна влаштувати куточок Китаю.

Загальне оформлення

Інтер’єр, в принципі, може бути оформлений по-європейському. Це звичні для нас шпалери, дерев’яні або підлоги, що ламінують, білі стелі і так далі. Створюється китайський стиль за допомогою дрібниць. Але в загальній обробці можна використовувати деякі культурні риси Китаю. Наприклад, пофарбовані стіни можна, хоча б частково, обробити бамбуком або обклеїти шпалерами із природних матеріалів. Паперові фіранки, на яких вгорі та внизу дерев’яні планки, можна використовувати з метою зонування приміщення, а фон приміщення, загалом, зробити світло-зеленим. Традиційно вишитими килимами часто прикрашаються підлоги та стіни. Для китайців всі кольори символічні, тому в обробці особлива увага приділяються кольору. Найчастіше зустрічаються в китайському будинку такі відтінки, як білий, чорний, сірий, жовтий, червоний. У китайців червоний колір приносить у будинок здоров’я, символізує теплу пору року та вогонь.

Деталі

Для китайського житла основною прикрасою завжди були паперові вироби: гірлянди, ліхтарики і великі листи білого кольору з побажаннями. Обов’язково поцікавтеся, що означають ієрогліфи, які нанесені на придбані вами предмети, тому що недобросовісні китайські виробники часто люблять пожартувати з європейців. М’яке освітлення, свічки, китайські оперні маски, прикраси з бамбука та кераміка – доповнять китайську атмосферу. Китайська традиційна лежанка «канна» дійшла до наших днів, вона використовується для сну, роботи та, звичайно ж, чаювання. Справжня «канна» – це ліжко, що опалюється, але найчастіше в сучасних квартирах зустрічаються конструкції, які піччю не обладнані. Справжні китайські меблі, в принципі, дуже невисокі: повна відсутність стільців, лежанки, циновки, низькі столики. У будинках заможних китайців навіть звичайні столи для приготування їжі використовувати стали нещодавно, більшість їх життя, як і раніше, проходить буквально на підлозі. Тому, знадобиться, відповідно, низькі дерев’яні меблі, ковролін, східний плоский посуд, і, зрозуміло, для їжі дерев’яні палички.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *