особливості китайського інтер’єру у дизайні житлового приміщення
Однією з найдавніших культур у світі вважається китайська культура. Китайці зараз рідко будують будинки у традиційному стилі. Справжні мазанки та бамбукові хатини можна зустріти лише десь у глухій провінції. Китайські інтер’єри найчастіше виконані в європейському стилі, але з додаванням китайського колориту. Китайський інтер’єр не вимагає значного простору, тому що звичайні китайські будинки досить компактні, тому навіть у невеликій квартирі можна влаштувати куточок Китаю.
Загальне оформлення
Інтер’єр, в принципі, може бути оформлений по-європейському. Це звичні для нас шпалери, дерев’яні або підлоги, що ламінують, білі стелі і так далі. Створюється китайський стиль за допомогою дрібниць. Але в загальній обробці можна використовувати деякі культурні риси Китаю. Наприклад, пофарбовані стіни можна, хоча б частково, обробити бамбуком або обклеїти шпалерами із природних матеріалів. Паперові фіранки, на яких вгорі та внизу дерев’яні планки, можна використовувати з метою зонування приміщення, а фон приміщення, загалом, зробити світло-зеленим. Традиційно вишитими килимами часто прикрашаються підлоги та стіни. Для китайців всі кольори символічні, тому в обробці особлива увага приділяються кольору. Найчастіше зустрічаються в китайському будинку такі відтінки, як білий, чорний, сірий, жовтий, червоний. У китайців червоний колір приносить у будинок здоров’я, символізує теплу пору року та вогонь.
Деталі
Для китайського житла основною прикрасою завжди були паперові вироби: гірлянди, ліхтарики і великі листи білого кольору з побажаннями. Обов’язково поцікавтеся, що означають ієрогліфи, які нанесені на придбані вами предмети, тому що недобросовісні китайські виробники часто люблять пожартувати з європейців. М’яке освітлення, свічки, китайські оперні маски, прикраси з бамбука та кераміка – доповнять китайську атмосферу. Китайська традиційна лежанка «канна» дійшла до наших днів, вона використовується для сну, роботи та, звичайно ж, чаювання. Справжня «канна» – це ліжко, що опалюється, але найчастіше в сучасних квартирах зустрічаються конструкції, які піччю не обладнані. Справжні китайські меблі, в принципі, дуже невисокі: повна відсутність стільців, лежанки, циновки, низькі столики. У будинках заможних китайців навіть звичайні столи для приготування їжі використовувати стали нещодавно, більшість їх життя, як і раніше, проходить буквально на підлозі. Тому, знадобиться, відповідно, низькі дерев’яні меблі, ковролін, східний плоский посуд, і, зрозуміло, для їжі дерев’яні палички.