Інтер'єр та дизайн у стилі стимпанк
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр та дизайн у стилі стимпанк


Час пересичення – швидше, сьогодні можна охарактеризувати тенденції дизайнів інтер’єру. Сучасних мешканців досить складно здивувати, а тим більше – вразити. Аскетизм та розкіш, фанатичне ретро та ультрамодерн – все це у різноманітних варіаціях зустрічається у кожному будинку, офісі, установі. Але на щастя, оригінальні ідеї все ж таки існують, і однією з них є стімпанк.

Стімпанк для епатажу

Концепція стиль

Мабуть, стимпанк або як його часто називають паропанк – це не просто візуальний образ, це життєвий стиль та альтернатива нашій реальності нано- та мікротехнологій. Суть стимпанку полягає в естетичному об’єднанні минулого та майбутнього, а також створенні надзвичайної романтики. Таке життя виглядає старомодно, але так чи інакше говорить про майбутнє. У стилі активно використовуються забуті предмети, які майстерно перетворюються на корисні вироби.

Стімпанк

Основний сюжет стимпанку

Уявіть собі, що науково-технічний прогрес протікав інакше. Замість пластмас, мобільних телефонів та комп’ютерів були зовсім інші машини та апарати, які працюють, наприклад, за допомогою парових двигунів. Скоріше дозвіл на використання доводилося оформляти практично на кожен пристрій. А може, подібні дозволи і зовсім не були потрібні? Навряд чи хтось міг би передбачити розвиток законодавчої бази в альтернативній історії, хіба що лише письменник-фантаст. Адже саме він у своїй науково-фантастичній літературі описував стимпанкові стилі інтер’єрів та пристрої багатьох приладів. Прихильникам нестандартних дизайнерських ідей зовсім не обов’язково вникати в романи Г. Уеллса або Ж. Верна – картина вже давно втілена кінорежисером.

Характерність стилю

Матеріал

Стімпанківський інтер’єр категорично не приймає застосування синтетичних матеріалів — тільки камінь, дерево, метал (бажано бронза) та скло. Звичайно ж, ніхто не змушує монтувати вдома громіздку парову машину або іншу установку, яка потребує спеціального дозволу на застосування. Сьогодні виробники пропонують велику кількість матеріалів, що імітують зовнішній вигляд та фактуру металів, різної деревини. А для обробки стель та стін відмінно підійдуть ламінати, акрил, шпон та інші спеціальні покриття.

Таємничість стилю

Стімпанк у ванній кімнаті

Організація простору

Стимпанк не терпить порожнеч в інтер’єрі, але й зайві нагромадження тут теж ні до чого. Відстань між меблями повинна дозволяти домочадцям вільно спілкуватися між собою та переміщатися з однієї кімнати до іншої. Просторий інтер’єр повинен приваблювати, надихати та створювати справді творчу атмосферу.

Стімпанк у всьому своєму прояві

Освітлення

Не надто яскраве, м’яке розсіяне світло чудово підкреслить стилістику інтер’єру. Звичайно, питання освітлення вимагає особливої ​​уваги, адже підібрати відповідні освітлювальні прилади не так просто. Як варіант, чудово підійдуть настінні бра у вікторіанському стилі – концепція стимпанку гармонійно поєднується з цією епохою.

Світильники в стилі стимпанк

Тематична люстра

Елементи інтер’єру

Вже вхідні двері можуть втілювати в собі цей стиль. Так, класичний дзвінок можна перетворити на якийсь важіль або цікавий предмет із трубками. У порівнянні з неприємним деренчанням та іншими електронними сигналами, він повинен звучати максимально натурально, імітуючи, наприклад, звуки ріжка або клавікорду.

Неймовірним втіленням бурхливої ​​фантазії Стімпанка може стати кухня. Побутову техніку тут можна прикрасити всілякими архаїчними деталями, афектованими механізмами, грубуватими болтами та гайками. Більш ніж ефектно виглядатимуть у подібному образі столові прилади – ножі, ложки, виделки та ін. Як правило, металеві елементи вбудовують на ручках, при цьому трохи подовжуючи їх.

Втілення стилю на кухні

Стімпанк у кухонному інтер'єрі

Оригінальність стилю

Старовинний барометр, настінний або підлоговий механічний годинник, ртутний дерев’яний термометр – все це вітається в дизайні стимпанк. Старий телефон з важелем, друкарка чудово впишуться в інтер’єр, створюючи неповторний загадковий антураж.

Насичений Стімпанківський дизайн для творчих натур

Стриманий стімпанк

Врахуйте, до стімпанку потрібно звикнути. Не кожен одразу може зрозуміти і гідно оцінити його специфічну оригінальність. Але поступове вивчення та грамотне оформлення окремих предметів можуть зробити з вас фаната стилю стімпанк. Адже в ньому стільки тепла, якийсь ріжучий погляд незвичайності і сили конструкцій, що наповнюють побут, які потрібно використовувати і підкорювати. Величезний інтерес та нескінченні питання викличуть у гостей вдома ці дивні предмети, тим самим тішивши господарів. «Що ж це?», — Запитають цікаві відвідувачі. «Це стімпанк!», — самолюбно і гордо дадуть відповідь домочадці, адже це оригінально, стильно, красиво і шалено цікаво!

Стилістичні конструкції

Специфічна оригінальність

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *