Камін у вас у квартирі – це цілком здійсненна мрія
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Камін у вас у квартирі – це цілком здійсненна мрія


На сьогоднішній день багато хто прагне відродити традиції камінного будівництва у своєму житлі.

Камін у міській квартирі – мрія чи реальність?

На сьогоднішній день багато хто прагне відродити традиції камінного будівництва у своєму житлі. Люди тягнуться до комфорту та благодатного тепла вогню, який здатний подарувати камін. Але чи можна встановити його у міській квартирі і що для цього потрібно?
Спочатку потрібно отримати дозвіл на облаштування каміна. Видавати такі дозволи у компетенції житлової інспекції, завдання якої здійснювати контроль перебудови та перепланування житлових приміщень. Знадобиться дозвіл на внутрішню перебудову, а також реконструкційні роботи. Адже облаштування каміна – це внесення змін до плану житлового приміщення, тобто його перебудова. Крім того, обов’язково знадобиться облаштування димоходу, який проходитиме через плити перекриття, приміщення горища, покрівлю і вийде назовні, що у свою чергу вже розглядається як зміна виду фасаду будівлі.
Справжній твердопаливний камін можна встановити не в кожній міській квартирі. У квартирах розташованих на останніх поверхах житлових будинків, а також на будь-якому поверсі в багаторівневих квартирах, розміщених останніми за висотою в будинку, облаштування каміна допускається. Але при цьому буде потрібно погодження перепланування, так як димохід каміна проходитиме через приміщення квартири.
Зверніть особливу увагу на ймовірну вагу вашого майбутнього каміна. Величина навантаження на міжповерхове перекриття має перевищувати 150 кг/м2. Але в більшості випадків, камін, включаючи топку, димову трубу та все декоративне оформлення, перевищує допустиму вагу, через що створює додаткове навантаження. В цьому випадку проблема вирішується за рахунок проектування подіуму під камін, який сприяє рівномірному розподілу навантаження від каміна та передає її на велику площу. Крім того, обов’язково наявність сертифіката про пожежну безпеку на використання камінної топки та димової труби у житлових та багатоквартирних будинках.
Останнім часом все більше зустрічається новобудов, де ще на етапі проектування передбачено можливість облаштування каміна в квартирах на останніх поверхах. Міжповерхове перекриття в них розраховане на більш сильне навантаження, ніж перекриття на інших поверхах. А також, заздалегідь передбачені отвори під трубу димоходу в покрівлі та горищному перекритті. Але навіть у таких квартирах необхідно спочатку отримати відповідний дозвіл на встановлення каміна, перш ніж приступити безпосередньо до роботи. За власником квартири завжди залишається вибір облаштовувати чи ні у своїй оселі камін.
Для отримання дозволу на облаштування каміна, ви можете звернутися на нашу ліцензовану проектну організацію. Тут ви зможете замовити процедуру технічної оцінки вашої квартири, за результатами якої вам видадуть висновок про стан несучих конструкцій та можливість облаштування тут твердопаливного каміна. А також, вам розроблять і сам проект пристрою каміна. Далі необхідно буде узгодити всю проектну документацію у відповідних службах та інстанціях, здати пакет документів на розгляд у житлоінспекцію де вам і видадуть дозвіл на влаштування каміна. Після цього, можете приступати безпосередньо до робіт.
У жодному разі не приступайте до робіт до отримання відповідного дозволу. Є ризик того, що вам доведеться все переробляти. Адже на будь-якому етапі узгодження ваш проект можуть повернути для доопрацювання або внесення змін, якщо виявиться, що камін неможливо встановити в обраному вами місці або димохід заважатиме іншим комунікаціям на горищі.
Після отримання дозволу та виконання всіх робіт з облаштування каміна, вам знадобиться здати квартиру за Актом приймальної комісії та викликати техніка БТІ для внесення змін до поверхового плану вашої квартири. Площа під каміном відтепер не входить до загальної площі квартири. Тобто площа вашої квартири трохи зменшиться. На цій підставі вам необхідно буде замінити свідоцтво про реєстрацію права власності.
Рекомендуємо вам довірити таку не просто справу досвідченим професіоналам. Звертайтеся в нашу студію, наші висококласні фахівці мають величезний досвід і розробили велику кількість успішних проектів з облаштування камінів у квартирах Санкт-Петербурга та області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *