Як заощадити час
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як заощадити час


Як заощадити час

Сьогодні на ринку будівельних послуг немає дефіциту пропозиції: будівельних компаній, бригад та майстрів-приватників розлучилося «як грибів після дощу». Розцінки, терміни та якість ремонту або обробки однієї і тієї ж квартири можуть змінюватись з величезною амплітудою. Тут виникає питання: чи можна отримати якісний ремонт та обробку квартири, не залазячи в боргову яму, або ж надійні будівельники працюватимуть лише за великі гроші? Сьогодні ми поговоримо про те, на чому можна, а на чому не варто економити під час будівельних та оздоблювальних робіт.

Для початку наведемо основні складові ремонтних робіт, де передбачається економія:

  • Будівельні та оздоблювальні матеріали;
  • Робоча сила;
  • Обладнання;
  • Організація всього процесу роботи.

Отже, побачимо, чи можлива економія на будівельних матеріалах? Відповідь однозначна – економія можлива, але не до фанатизму. Наприклад, ви вирішили придбати керамограніт. Звичайно, вам будуть рекомендуватися найдорожчий, неодмінно якісний і надійний італійський матеріал, ціна якого сягає 80 — 100 у.о. за кв. м. Так, це чудовий керамограніт. Але вітчизняний виробник випускає також надійний і практичний матеріал за більш прийнятною ціною – від 15 до 25 у.о. за кв. Такий керамограніт прослужить вірою та правдою довгі роки. Але тут ми хочемо вас застерегти. Не варто піддаватися спокусі придбати дешевий матеріал. На ринку є пропозиції та по 8 у.о. за кв.м – китайський керамограніт. Дуже низька ціна завжди має насторожити. Як правило, у партії такого матеріалу 50% шлюбу, він не відповідає стандартам якості, відрізняється за товщиною, буває нерівним та кривим. Такий матеріал складно укладати, він погано піддається різанні. У будь-якого будівельного матеріалу є базова (закупівельна) ціна, нижче за яку він коштувати не може.

Якщо у вас суворо обмежена сума, не женіться за розкрученими брендами. Купуйте матеріал від вітчизняних виробників, нехай не настільки відомих, але також надійних та сумлінних. Якщо важко з вибором, проконсультуйтеся зі спеціалістами вашої будівельної компанії. Майстри завжди дадуть рекомендації щодо вибору будівельного матеріалу, що відповідає вашому бюджету.

А якщо зекономити на робочій силі? Тут наслідки може бути досить сумними. Відомий факт, що найдешевша робоча сила – це вихідці із країн колишнього Союзу. Багато людей кидаються на приманку із низької ціни, зовсім не турбуючись про кінцевий результат. Уявіть, якщо за кілька місяців ремонт почне «тріскатися по швах». Це ж потрібно виправляти помилки горе-майстрів та знову платити гроші.

То в чому, скажіть, економія? Наша порада – при обмеженому бюджеті не варто звертатися до найдорожчих та розкручених будівельних компаній, виберіть середню та надійну фірму, яка надає базовий пакет послуг, не завищує ціни на ремонт квартир, надає гарантії та якісно виконує свою роботу. Або зупиніться на бригаді працівників, з якими можна підписати договір підряду.

Чи можлива економія на устаткуванні? Електрика, кондиціонери, сантехніка, опалювальні прилади та вентиляція – заощаджувати тут потрібно дуже обережно. Дешеві прилади можуть дати збій у роботі через кілька днів. Проконсультуйтеся у майстрів вашої будівельної компанії. Фахівцям доводилося працювати з обладнанням кількох виробників. Напевно, вони назвуть вам можливі плюси та мінуси тієї чи іншої продукції.

Економія на організації процесу ремонту та оздоблення квартир, чи варто це? Серед багатьох клієнтів існує думка, що будівельники навмисне завищують ціни на будівельні матеріали. Деякі замовники вважають за краще самостійно закуповувати матеріал та завозити на об’єкт. Але тут ви зіткнетеся з різними труднощами (раптом не виявиться потрібного матеріалу, чим його можна замінити, на чому доставити покупки до місця, доведеться викроїти чимало часу для походу по магазинах). Словом, якщо ви готові на такі жертви – вперед. Якщо ні, постарайтеся знайти компанію, де прайс на будівельні матеріали вас повністю влаштує (адже можна заздалегідь навідатися в магазин і дізнатися про вартість всіх найменувань). Звичайно, оптимальний варіант – «ремонт та оздоблення квартир під ключ». У цьому випадку, будівельники будуть відповідати за той матеріал, який вони придбали. А також за порушення термінів робіт у разі зволікання з доставкою матеріалу на об’єкт. Економія — природне бажання кожної людини. Але пам’ятайте, у гонитві за «викроюванням» по шматочку можна залишитися без смачного пирога. Вдалого ремонту!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *