Як «впхнути невпихуемое»: 5 секретів організації шафи-гардеробу
Як організувати зберігання, якщо шафа невелика і незручна, а речей багато? Та ще так, щоб у ньому ніколи нічого не губилося, і вміст полиць завжди виглядав охайно. Виявляється це досить просто. Розповідаємо 5 секретів «перезавантаження» шафи-гардероба, завдяки яким ви зможете досягти приблизно таких результатів як на фото нижче (було-стало).
Секрет 1. Вертикальне зберігання
Якщо ви пробували метод вертикального зберігання, спробуйте обов’язково. Найпростіше почати з футболок. Потім можна розібратися із білизною. Ну а потім – із чим захочете.
- Суть принципу проста: речі потрібно складати не в стос один на одного, а в ряд у вертикальному положенні, тобто стіймя. При цьому, щоб одяг міг стояти, його потрібно спочатку скласти у прямокутник. Також для вертикального зберігання можуть знадобитися коробки.
В результаті зберігання вийде більш компактним та зручним. По-перше, у вас буде чудовий огляд, а по-друге, діставати та повертати речі на місце ви зможете так, щоб сусідні речі не звалювалися до купи.
Ось кілька практичних підказок:
- Щоб швидко реорганізувати гардероб, використовуйте такий трюк: просто візьміть стопку речей, перекиньте її та складіть у ящик. Вуаль! Мабуть, це все, що потрібно знати про вертикальне зберігання.
- Коли ви освоїте вертикальне зберігання та складання речей у прямокутники, ви зможете пограти з висотою та шириною рядів та налаштувати систему саме під вашу шафу.
- В інтернеті можна знайти безліч відео про способи складання речей. Здебільшого всі вони не надто корисні. Як показує практика, у цій справі потрібно просто слідувати інтуїції і згодом майстерність акуратного та компактного складання прийде сама.
- Складати в прямокутники об’ємні речі або одяг складного крою потрібно за принципом: спочатку формуємо великий прямокутник з одягу, потім складаємо його в маленький.
Секрет 2. Додаткові полиці
Якщо комірки у вашій шафі мають висоту понад 30 см, то ви можете вбудувати в них додаткові полиці. Є кілька варіантів, як це можна зробити:
- Вставки в полиці – їх можна придбати на Аліекспрес (див. фото нижче). Спосіб хороший тим, що вставки встановлюються в розпір і без необхідності свердління стін і тримаються досить надійно. За потреби ви завжди зможете їх прибрати або переставити.
- Полиці з МДФ можна замовити розкрій МДФ в потрібному розмірі, потім встановити їх на 4 полкодержателя (продаються в будмаркетах). На жаль, без свердління внутрішніх стін шафи в цьому випадку не обійтися.
Секрет 3. Довгі коробки для глибоких шаф
Для глибоких полиць глибиною більше 50 см можна використовувати симпатичні довгі коробки на кшталт коробок СТУК від Ікеа. Вони особливо зручно зберігати задні стоси одягу.
Секрет 4. Ставка на складання речей
Багатьом з нас здається, що зберігання одягу на вішалках, це зручно та правильно – одяг не меніться, нічого не потрібно складати, є непоганий огляд. Що ж, справді плюси є. Однак є й один вагомий мінус – одяг на вішалках займає багато місця. А ось одяг на полицях, навпаки, витрачає простір економно, причому на практиці виявляється, що складені речі майже не мнуться. Виняток становлять лише піджаки, штани, одяг із легких тканин, дизайнерський одяг.
- Якщо ваша шафа не велика, зробіть ставку саме на складання одягу. А якщо вам тільки доведеться придбати гардероб, то радимо не захоплюватися з відділеннями для вішалок.
- Щоб вмістити у своїй шафі більше речей, можна використовувати модуль з підвісними полицями як на фото нижче.
Секрет 5. Звільнення від зайвого
І, нарешті, останній секрет і найголовніший. У 99% випадків гардероби не містять потрібну кількість речей тільки тому, що їх занадто багато. Подумайте, навіщо наводити лад у тому, чого потрібно просто позбутися? Якщо якісно провести ревізію шафи, то її реорганізація пройде легко і швидко, всі речі розмістяться і більше не губляться.
- Яких речей слід позбавлятися? Звичайно ж, від старих і заношених, які морально застаріли і вийшли з моди. Також рекомендуємо рішуче попрощатися з речами, які вам не йдуть або в яких ви почуваєтеся невпевнено. Про те, як правильно проводити ревізію, докладніше можна почитати тут.
Читайте також: