6 принципів системи Fly Lady, які потрібно знати кожній жінці
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

6 принципів системи Fly Lady, які потрібно знати кожній жінці


Флай Леді – це система організації домашнього господарства та планування часу, розроблена американкою Марлою Сіллі. Мільйонам жінок по всьому світу ось уже 20 років система допомагає ефективно підтримувати порядок у будинку і при цьому не забувати про себе.

 • Абревіатура FLY розшифровується як finally loving yourself, що перекладається як «нарешті любляча себе». При цьому to fly перекладається як «літати», тому флай леді називають себе «реактивними господинями». Російська спільнота реактивних господинь навіть вигадала звучний слоган: «Нестерпна легкість: побут і я».

Систему Флай Леді можна любити або відкидати, але ці 6 принципів точно корисно знати всім, а особливо мамам, зайнятим та працюючим жінкам.

прапор леді

6 основних принципів системи флай леді

Принцип 1. Починаємо день із упорядкування самої себе

Флай леді вважають, що порядок у будинку починається із нас самих. Тому, прокинувшись, кожна «реактивна господиня» поспішає: вмитися, причесатися, зробити легкий макіяж і … одягти гарний та зручний домашній одяг та взуття (ключові слова «красива», «зручна» та «взуття»!). Якщо виконувати всі ці умови без винятку і навіть у вихідні дні, ви подобатиметеся самій собі, а значить будете радувати і своїх близьких.

Ще одна цікава хитрість від Флай Леді: якщо хочеш вести домашні справи максимально продуктивно, щоранку взуйтеся не в капці, а в взуття на шнурівці. У ній у вас буде менше шансів розвалитися на дивані та втратити дорогоцінний час на дурницю.

Принцип 2. Заводимо ранкові та вечірні рутини

Рутина по Флайледі — це список справ, які потрібно обов’язково виконувати щодня вранці та ввечері. Кожна жінка повинна мати свої списки, сплановані виходячи з способу життя та потреб. Наприклад, у мами ранковий список справ виглядатиме приблизно так:

 1. Прокинутися;
 2. Вмитися та зібрати волосся;
 3. Швидко одягнутися;
 4. Приготувати сніданок для сім’ї.

А у працюючої жінки він може бути таким:

 1. Прокинутися;
 2. Заряджання/біг;
 3. Душ, макіяж;
 4. Легкий сніданок;
 5. Підготовка до роботи.

Важливо не просто подумки продумати свої рутини, а записати у чіткій послідовності.

Спланувати ранкову та вечірню рутину вийде не одразу. Спочатку запишіть на листку всі справи, які вам потрібно виконувати вранці та ввечері щодня. Далі відкладіть розроблений план на день – коли ви знову повернетесь до нього, у вас, напевно, з’являться нові ідеї. Внесіть у свої списки редагування і перепишіть їх начисто. Бажано, написати ранкові та вечірні рутини на двох різних листочках. Нарешті, повісьте плани на видному місці, наприклад, на холодильнику, і починайте слідувати. Поступово ви відпрацюєте порядок дій і тим самим виключите зайву суєту і хвилини прокрастинації вранці та ввечері.

Принцип 3. Завжди тримаємо мийку та ліжко в ідеальному стані

Як ми вже сказали, кожна прапор леді має мати свої ранкові та вечірні рутини, але є пункти спільні для всіх, це:

 • Починати свій день із заправлення ліжка, а закінчувати – очищенням раковини до сяючого блиску.

Саме ці два «острівці вічної чистоти» створюватимуть відчуття порядку, надихатимуть на виконання інших побутових завдань і дадуть вам привід пишатися собою, в якому стані не знаходився будинок.

кухня

Принцип 4. Забираємось за 15 хвилин

Відповідно до теорії Флай Леді, для того щоб вдома завжди був порядок, потрібно забиратися кожен будній день лише по 15 хвилин (у вихідні реактивні господині не забираються). Суть у тому, щоб розділити квартиру на зони (наприклад, передпокій, вітальня, ванна кімната, туалет і т.д.), а потім один тиждень на місяці забиратися тільки в одній зоні, заводячи таймер на 15 хвилин. Таким чином на тиждень на прибирання однієї зони буде витрачатися цілу 1 годину 15 хвилин. Не будемо судити про ефективність такої системи, але виведемо з неї одну пораду, яка буде корисною всім:

 • Більшість домашніх справ справді можна встигнути виконати за 15 хвилин. Щоб прибирати швидко, не відволікаючись і не захоплюючись, завжди заводьте таймер, а після дзвінка доводьте роботу до логічного завершення і йдіть відпочивати. За цей час ви встигнете зробити багато корисного і при цьому не перегорите. Та й зважитися на прибирання, знаючи, що вона займе всього 15 хвилин, вам буде набагато легше.
таймер

Флай Леді вважають, що головне не зробити, а поробити. Систематично. Кожен день

 • До речі, за принципом п’ятнадцятихвилин ви зможете починати і грандіозні прибирання, просто роблячи перерви після завершення кожного циклу.
 • За умов критичного авралу ви можете заводити таймер на 5 хвилин. Одне з гасел «реактивних господинь» звучить так: «П’ять хвилин має кожен».

Принцип 5. Складаємо списки справ та покупок на кожен день

До списків справ потрібно вносити навіть найменші завдання, наприклад, «пришити ґудзик», «замінити батарейку» або «переглянути розклад». Також важливо формулювати завдання конкретно, наприклад, не просто «приготувати вечерю», а «приготувати на вечерю овочевий салат та рагу». Так ви не тільки пам’ятатимете все, але й зможете представляти в обсязі масштаб майбутніх справ та подій.

 • Просунуті Флай Леді складають меню на тиждень, списки справ на тиждень/місяць.

меню тижня

план на тиждень

Принцип 6. Хвалимо і дякуємо собі

Щоразу виконуючи свої домашні обов’язки, не забувайте хвалити себе та радіти виконаній праці. Можна навіть запровадити невеликі заохочення, наприклад, у вигляді шматочка шоколадки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:32 Середня оцінка: 4,28 із 5)
6 принципів системи Fly Lady, які потрібно знати кожній жінці Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *