Дизайн інтер’єру вітальні з двома вікнами: 100 фото
Зміст:
- Вітальня з двома вікнами: переваги та недоліки
- Вітальня з двома вікнами на різних стінах
- Вітальня з двома вікнами на одній стіні
- Нюанси оформлення вітальні з двома вікнами
Вітальня завжди вважалася багатофункціональним місцем, оскільки саме тут зустрічають гостей, проводять сімейні свята та затишні вечори. Тому її оформлення завжди приділяється чимало уваги. Для створення максимально теплої та затишної атмосфери необхідно правильно підібрати колір оздоблення стін, розташування меблів, обов’язково враховуючи джерела природного освітлення. Незвичайний і сучасний стиль оформлення можна створити у вітальні з двома вікнами.
Вітальня з двома вікнами: переваги та недоліки
Безперечно, однією з головних переваг наявності двох вікон у вітальні є велика кількість природного освітлення. Навіть у похмурі дні тут буде досить ясно. Тому в оформленні інтер’єру можна сміливо використати навіть темні відтінки. Власники невеликої кімнати завжди відзначають, що за рахунок розташування вікон вона здається більш просторою. А посилити ефект можна лише встановивши додатково кілька дзеркал.
Кімната, в якій є два джерела світла, візуально ділиться на зони. Тому оформити її буде набагато простіше. Вагомою перевагою для багатьох є панорамні вікна. Біля них часто встановлюють невеликий столик і влаштовують зону для чаювання з шикарним видом на місто. Ну і звичайно ж, таке розташування вікон дозволяє проявити свою фантазію та створити дійсно стильний та ефектний дизайн інтер’єру на свій смак.
Не можна не відзначити недоліки, які властиві вітальні з двома вікнами. Якщо ж вона не велика, то встановлення меблів може стати справжньою проблемою. У такому разі найкраще набувати функціональних речей, які можна трансформувати. Безперечно, широкі вікна для багатьох здаються перевагою, але завжди варто дбати про темні щільні штори. Це дозволить створити усамітнену обстановку, особливо в тому випадку, якщо вид із них на сусідній будинок. Фахівці зазначають, що наявність великих вікон часто призводить до втрати тепла холодного сезону. У такому разі необхідно подбати про гарне утеплення.
Вітальня з двома вікнами на різних стінах
Розташування вікон на різних стінах здебільшого викликає суперечливі почуття. З одного боку – кімната завжди буде добре освітлена, а з іншого – можуть виникнути проблеми з правильним розташуванням великих меблів. У будь-якому випадку кожен варіант слід розглядати індивідуально.
Якщо у вітальні з двома вікнами на різних стінах отвори розташовані близько, кут можна залишити без оформлення. За бажанням туди можна поставити етажерку з декором або маленьку шафу для найулюбленіших книг. Альтернативою в цьому випадку може бути рослина в гарному горщику. Залежно від ступеня висвітлення вибирайте натуральний або штучний варіант. Що стосується вікон, які розташовані в різних частинах кімнати, то вони забезпечують найкращий ступінь освітленості вітальні.
Вітальня з двома вікнами на одній стіні
Саме таке розташування вікон зустрічається найчастіше. Дизайнери інтер’єру відзначають, що в цьому випадку потрібно дотримуватися симетричності, розставляючи меблі. Завдяки такому підходу кімната виглядатиме впорядковано, що вкотре підтвердить гармонію та спокій у цьому будинку.
Як осьова лінія рекомендуємо використовувати смугу, яка розділяє міжвіконний простір. До речі, саме на ній найчастіше розміщують телевізор. Але робити це варто лише в тому випадку, якщо відстань між вікнами більша за метр. Замість нього за бажання можна встановити камін. Справжня електрична конструкція додасть тепла та відчуття затишку в будинку. Але до його вибору потрібно підійти особливо ретельно, щоб врахувати всі деталі та покупка була виправданою. У свою чергу, декоративний камін найчастіше вибирають для квартир у житловому будинку. Виглядає він не менш стильно і до того ж зробити його можна своїми руками. Альтернативним рішенням для оформлення простору між вікнами також можуть бути квіти в горщиках для підлоги, кілька свічок різних розмірів, сімейне фото в красивій рамці або навіть годинник.
Якщо вікна не до підлоги, то під ними можна встановити гарні крісла, як доповнення до загального інтер’єру вітальні. Головне дотримуватись симетричності. У вітальні з двома вікнами на одній стіні чудово виглядають два дивани вздовж довгих стін. Для зручності між ними може бути столик. Ну і звичайно ж, торшери по обидва боки кімнати – ще одне джерело світла.
Нюанси оформлення вітальні з двома вікнами
Напевно, ви помічали, що у вітальні вікна оформлені переважно в одному стилі. Бо інакше вийде ілюзія асиметрії у всьому інтер’єрі. Не означає, що допускати різноманітність не можна. Переважно це властиво лише сучасним інтер’єрам. Однак більшість стилів, які вибирають для такої вітальні, все ж таки краще оформити симетрично, навіть якщо віконні прорізи різні за розмірами.
Дизайнери інтер’єру зазначають, що текстиль у вітальні – чи не головний акцент. Особливо в тому випадку, якщо кімната не надто великого розміру. Тому зверніть увагу, що колір декору повинен доповнювати загальний інтер’єр. Краще придбати покривала, пледи та подушки в схожій колірній гамі. Це забезпечить максимальний затишок та тепло для всіх членів сім’ї.
Власникам невеликої вітальні з вікнами не варто використовувати помпезні портьєри. Гарною альтернативою будуть римські штори. Вони практично не займають місця та виглядають лаконічно. За бажання можна розширити зону вікна за допомогою карниза. Тільки обов’язково треба його трохи підняти над верхнім кордоном вікна. Підвіконня багато хто використовують як місце для сидіння або для кольорів різного розміру.
Вітальня із двома вікнами – це ідеальний варіант для тих, хто любить стильні, незвичайні рішення в інтер’єрі. Головне – продумати всі деталі, що кімната була теплою та затишною для кожного члена сім’ї.