
Як зберігати губки та ганчірки для миття посуду – 5 способів та хитрості організації
Розповідаємо, як зберігати губки, ганчірки та засіб для миття посуду зручно та акуратно.
Підказки
- Щоб зменшити візуальний шум в інтер’єрі кухні, знімайте наклейку з пляшечки рідини для миття посуду;
- Пам’ятайте, що ніщо так не псує вигляд кухні, як брудні ганчірки, губки та рушники. Намагайтеся змінювати їх своєчасно;
- Ганчірки-губки бажано підбирати в нейтральному кольорі (білому, сірому, бежевому, коричневому) або під колірну гамму інтер’єру. Так робоча зона не буде привертати увагу та псувати дизайн кухні;
- Не варто тримати на кухні більше одного рушника, однієї прихватки, однієї ганчірки та однієї губки, інакше інтер’єр виглядатиме захаращеним. Більше того, по можливості весь кухонний текстиль краще не тримати на увазі;
- Якщо вам тільки доведеться облаштувати кухню, радимо придивитися до мийок з вбудованим диспенсером для рідини для миття посуду;
- Лайфхак для практичних, але зайнятих господарів: щоб усувати аварії на кухні швидко і легко, наріжте запас ганчірок зі старих футболок і використовуйте їх за принципом витер-викинув.
Рішення 1. Тримаємо раковину порожній
Цей спосіб найестетичніший, але підходить швидше лише перфекціоністам або тим, хто не надто часто готує і забирається. Тим не менш, ми радимо випробувати його всім, адже пристосуватися до такого розпорядку не так вже й складно. Просто щоразу після миття посуду прибирайте все приладдя в невеликий перфорований лоток (з пластику або металу) і ховайте в тумбі під раковиною або шафі з сушаркою під мийкою. До речі, саме так радить чинити всесвітньо відомий гуру збирання. Марі Кондо.
Поради:
- Перед тим як забирати губку в шафу, її слід добре вичавити. Як свідчить практика, проблем немає;
- Зручно використовувати для зберігання губок, ганчірки та миючих засобів навісні аксесуари як на фото нижче (продаються в Ікеа, наприклад).
Рішення 2. Використовуємо симпатичний органайзер для раковини
Один із найпопулярніших способів, особливо останнім часом. Такі органайзери можна замовити на Аліекспрес або Ozon (радимо уважно читати відгуки) або пошукати у господарському магазині. Ціна на тримачі для губок може становити від 100 до 2000 рублів залежно від конфігурації та матеріалів.
Ось чотири основні типи органайзерів:
- Підвісні на кран — найдешевші та цілком зручні, але не вирішують проблему зберігання миючого засобу.
- Стаціонарні – коштують дорожче, зате красиво виглядають, передбачають «вішалку» для просушування ганчірки та підставку для рідини для миття посуду, проте й самі потребують своєчасного прибирання.
- Тримачі на присосках – хороші тим, що кріпляться до стінок миття, а тому не надто помітні. До речі, присоски тримаються міцно.
- Підставки, що кріпляться до змішувача — все залишається на увазі, зате залишки води зливаються прямо в мийку;
Рішення 3. Використовуємо гарні аксесуари: ванну та дозатор.
Можна пристосувати до кухні аксесуари для ванної: мильницю та дозатор для мила. Найкрасивіше будуть виглядати керамічні моделі. Також ви можете придбати спеціальний дозатор для рідини для миття посуду з тримачем для губки (продається на Ozon та у відділах товарів для дому).
Порада: Щоб мокра зона виглядала на 100% ідеально, підберіть приладдя з натуральних матеріалів, наприклад губку з люфи і щітку з натуральної, а не штучної щетини.
Рішення 4. Переходимо на ганчірки у рулоні
Не надто естетичні губки та ганчірки можна замінити одноразовими серветками з нетканого волокна в рулоні. Їх зручно підвішувати над раковиною або зберігати у шафі. Один рулон коштує від 200 рублів і витрачається приблизно за півроку.
Порада: Мити посуд одноразовими серветками зручніше у такому порядку: миємо спочатку чашки, тарілки та прилади, потім протираємо стіл та стільницю, далі приступаємо до каструль та сковорідок і, нарешті, викидаємо використану ганчірочку.
Рішення 5. Зберігаємо приладдя на стіні
Ще одне популярне рішення, але не позбавлене недоліків: робочі «інструменти» залишаються на увазі, що зобов’язує утримувати їх у порядку, крім того, вода може стікати на стільницю. Зате настінне зберігання губок та миючих засобів дозволяє економніше витрачати місце на стільниці.
А як ви організували зберігання предметів для миття посуду та який із перерахованих способів сподобався вам найбільше? Поділіться своїм досвідом у коментарях!
Читайте також:
- Економимо простір на кухні: 11 ідей для зберігання
- Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад
- Очистити ВСЕ: 10 варіантів застосування перекису водню в побуті
- Все схоплено: ТОП-12 корисних пристроїв для кухні, про які ви точно не знали
- 12 розумних ідей для маленької кухні
- 12 хитрощів з гачками, які вирішать усі ваші проблеми зі зберіганням на кухні та в будинку
- Як сховати дроти та подовжувачі: 6 хитрих способів
- Як зберігати кришки від каструль на кухні зручно та компактно – 5 супер-способів
- Прощавай, безлад: 10 найкорисніших організаторів ІКЕА всіх часів
- Це псує інтер’єр: 8 категорій речей, які потрібно сховати чи замінити
- Як все встигати: 6 принципів системи Fly Lady, які потрібно знати кожній жінці
- 8 хитрих місць зберігання – як вичавити максимум із маленької кухні
- Як зберігати квитанції, папери та документи: 3 кроки до порядку
- Наводимо порядок у домашній аптечці за 5 кроків
- Ось чому інтер’єр здається неохайним: 10 поширених помилок
- 7 хитрощів зберігання швабри, засобів для чищення, пилососу та іншого інвентарю для прибирання
- Оцет 9% – найкращий засіб для збирання, про який мовчать виробники побутової хімії

