Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад


Часто нам ліньки готувати тільки тому, що кухня облаштована незручно:

  • Потрібні інгредієнти та кухонні пристрої знаходяться важко, у процесі пошуку все звалюється в купу;
  • Під час готування робоча зона сильно брудниться, виникає гора посуду, який потрібно помити. Знаючи наслідки, ми навіть не хочемо братися до кулінарних подвигів;
  • Щоб почати готувати, потрібно зробити занадто багато дій: щось прибрати, щось відмити, щось знайти, дістати, переставити, підключити…

Розповідаємо, як оптимізувати робочу зону та кухню загалом, щоб вам завжди хотілося готувати, продукти та потрібні прилади знаходилися швидко, а поверхня для підготовки продуктів завжди була гаразд. Відразу розкриємо головний секрет зручності:

Головне на кухні — не легкість користування, планування, велика площа або технологічність техніки, а простота прибирання.

кухня

Порада 1. Звільніть стільницю

Знаєте, в чому секрет зручності професійних кухонь в ресторанах? У порожніх стільницях, які зручно протирати багато разів на день прямо в процесі приготування страв. У домашніх умовах цей принцип також працює на всі 100%.

  • Порожня стільниця, по-перше, зручна для приготування їжі, а головне для прибирання. Ну і, по-третє, вона як чистий лист одним своїм виглядом надихає на кулінарну творчість.
Захаращена стільниця

Поганий приклад робочої зони на кухні

Не бійтеся переселити речі зі стільниці до шаф та ящиків. Адже на практиці виявляється, що це не ускладнює кулінарний процес, а, навпаки, спрощує.

  • Що можна залишити на стільниці? Мабуть, лише пару електричних приладів, якими ви користуєтеся кілька разів на день, наприклад, чайник і кавоварку.
  • Особливо важливо звільнити простір навколо плити, прибравши органайзер із лопатками та приладами, тримач паперового рушника та будь-які інші речі, які ми часто ставимо саме тут. Немає предметів, забризканих жиром – немає проблем.
  • Якщо ви все одно хочете тримати речі першої необхідності під рукою, то хоч би організуйте їх зберігання на стіні, наприклад, за допомогою підвісної полиці на рейлінгу. Так протирати стільницю стане значно простіше.
  • Щоб у шафах вистачило місця для всього, задійте їх висоту за допомогою спеціальних вставних полиць та гачків (див. фото).

вставки в полицю

насадки

Порада 2. Розвантажте фартух і не захоплюйтесь рейлінгами

Фартух – це ще одна поверхня, яку потрібно часто протирати від жиру, пилу та плям, тому по можливості його слід тримати вільним. Якщо від рейлінгів і поличок відмовитися не можна, їх слід повісити з відривом щонайменше 60 див від плити.

  • Пам’ятайте, що всі прилади, що висять на стіні, покриваються пилом і вимагають споліскування перед застосуванням. А це зайвий клопіт і час.
кухня з рейлінгом та вітриною

На цій кухні стільниця майже порожня – це добре, але багато кулінарних пристроїв та посуду зберігається відкрито – це не дуже зручно

Порада 3. Організуйте зберігання продуктів та кухонних речей за категоріями

Цей принцип, здавалося б, очевидний, але далеко не всі і не завжди дотримуються його. В результаті під час приготування їжі інгредієнти, посуд та кулінарні пристрої шукаються довше, ніж могли б, і сам процес пошуку стомлює.

  • Просто наведіть порядок на кухні один раз: спочатку позбавтеся всіх пошкоджених речей (наприклад, посуду зі сколами), дублікатів і предметів, якими ви рідко користуєтеся, як би шкода вам не було, а потім реорганізуйте систему зберігання за категоріями та підкатегоріями. Наприклад, «все для випічки», «крупи та макарони», «поварішки та лопатки» та ін.

комора

Порада 4. Зберігайте продукти та речі вертикально

Більшість речей на кухні краще зберігати вертикально, а не стосами та у лежачому положенні. По-перше, так їх зручніше діставати, тому що виключається ефект падаючого доміно, коли ви намагаєтеся дістати щось знизу. А по-друге, так набагато компактніше. Уявіть кришку від каструлі: якщо її покласти горизонтально, вона займатиме купу місця, а якщо вертикально, то зовсім небагато. Єдиний виняток складає посуд: його можна зберігати і горизонтально в стопках, і стіймя в ряд, адже зазвичай нам потрібно діставати відразу кілька тарілок і чашок.

  • Часто для вертикального зберігання потрібні коробки, кошики, контейнери чи роздільники (або органайзери з роздільниками).

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Порада 5. Напишіть потрібну кулінарну інформацію на внутрішній стороні шафки

Підказки з приготування страв (час варіння, пропорції, таблицю мір і терезів тощо), а також деякі базові рецепти можна розмістити на зворотному боці однієї з дверей шафи.

Рецепти

Порада 6. Почніть користуватися паперовими рушниками або …

… одноразовими ганчірками, нарізаними зі старих футболок. Погодьтеся, готувати і швидко усувати аварії не витрачаючи час на промивання багаторазової ганчірки набагато приємніше.

Порада 7. Реорганізуйте систему зберігання так, щоб часто використовувані речі були в легкому доступі

Ця порада логічна і для багатьох очевидна, але все ж таки, повторимо:

  • Речі, які потрібні кілька разів на місяць і рідше, потрібно зберігати на верхніх полицях або в глибині шафи. Те, що часто використовується, потрібно зберігати в легкому доступі. Тяжкі та громіздкі предмети, наприклад, великі каструлі, потрібно зберігати нижче, легкі та невеликі – вище.

Пам’ятайте, що головне, щоб у кожної речі було своє містечко і щоразу після використання вони поверталися туди, звідки були взяті.

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Порада 8. Попрацюйте над освітленням

Правило тут одне: джерело освітлення не повинно бути за спиною кулінара. В іншому випадку він закриватиме собою світло, і стільниця буде перебувати в тіні. В ідеалі підсвічування повинне знаходитися під навісними шафками. І ще одна порада: з теплим і теплим білим світлом готувати приємніше, тому що продукти здаються апетитнішими на вигляд.

Порада 9. Додайте трохи декору

Кажуть, що їжа приносить більше задоволення та користь, якщо була приготована кухарем у гарному настрої. Щоб сприймати щоденну рутину було веселіше, прикрасьте робочу зону одним плакатом з мотиваційною фразою або симпатичною картинкою.

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад

Порада 10. Облаштуйте станцію для планшета або телефону

Якщо ви любите готувати за переглядом улюблених серіалів або відео з Ютуба, нарешті організуйте для свого планшета або телефону спеціальну станцію. Наприклад, ви можете придбати спеціальний тримач або зробити його самостійно із трьох гачків (див. фото).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:18 Середня оцінка: 4,94 із 5)
Як оптимізувати кухню, щоб вам завжди хотілося готувати – 10 порад Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *