Темна ванна кімната в інтер’єрі
Навколишня природа рясніє різними кольорами і відтінками, і ми переймаємо їх у своє життя. Адже кожен колір має свій настрій, створює особливу атмосферу. Це стосується нашого одягу, взуття, аксесуарів та інтер’єру. У навколишній обстановці ми часом використовуємо різні тони і відтінки, будь-то спокійна гамма або яскрава і соковита. Комусь подобається навіть екстравагантні та кричущі мотиви. Але який колір в інтер’єрі використовується рідше за всіх, який багато людей навіть побоюються? Це — чорний. Безперечно, є підстави остерігатися чорного і навіть просто темного інтер’єру, але чому? Справа в тому, що цей колір у багатьох асоціюється з ніччю, чимось таємничим, а може навіть зловісним. Але в усьому є «дві сторони медалі», якщо захотіти. А захотіти можна з багатьох причин: по-перше, чорний – колір землі, а отже, надійності, стабільності та врівноваженості, по-друге, темний інтер’єр виглядає витончено, вишукано та благородно. Звичайно, якщо використовувати чорний у міру, розбавляючи його іншими кольорами та відтінками. До речі, мудрий вислів японців говорить: «світло не існує без тіні». Яка глибока ця думка, адже тільки на тлі тіні ми бачимо світло, одне без іншого не можливо.
Отже, якщо ви маєте сміливість і рухливі духом експериментів, то почніть свій шлях, облаштувавши для початку інтер’єр ванної кімнати в темних тонах.
Чому варто почати із ванною? Все дуже просто, тут ми не проводимо багато часу, як в інших кімнатах. І тому, якщо темний колір все ж таки пригнічуватиме вас, це не принесе великого дискомфорту. Але, не варто наперед налаштовуватися песимістично, адже в наш час є багато досвідчених дизайнерів, чиї поради та надійний досвід допоможуть створити необхідну та грамотну атмосферу темної ванної кімнати.
То що таке темна ванна? Взагалі, ванна — це місце, з якого робочий день як починається, так і закінчується. Тут ми розслабляємось після важкого трудового дня і «змиваємо» весь стрес і негатив. Тому так важливо підібрати правильний дизайн інтер’єру, щоб почуватися в цій кімнаті було легко та комфортно. Незважаючи на багато протиріч, чорний колір якраз сприяє глибокому та повному очищенню нашої свідомості. У такій атмосфері вам легко вдасться зазирнути в себе, і насолодитися тихим і мирним спокоєм.
Як правильно облаштувати інтер’єр темною ванною кімнатою?
- Для початку необхідно враховувати розмір приміщення. Якщо ванна велика і простора, то сміливо використовуйте чорні та інші темні кольори. Але все ж таки не варто зловживати, все-таки занадто багато темного в інтер’єрі тисне на психіку людини. Використовуйте точковий розподіл кольору, тобто чорним може бути шафа, ящики, екран для ванної, стільниця і навіть деякі аксесуари, наприклад ваза та візерунок на килимі. А решта нехай буде іншого кольору. Найкращим сусідом чорного, до речі, вважається білий колір, вони чудово контрастують один з одним. Як говорилося вище, немає світла без тіні, але й для того, щоб побачити тінь, нам потрібне світло.
Але нерідко можна зустріти простору ванну кімнату із застосуванням великої кількості темного кольору. Якщо вона правильно оформлена, вона не стане нудною або пригнічує. Тут досвідчені дизайнери радять використовувати дзеркальні покриття для відображення світла, якого має бути достатньо при використанні безлічі світильників. Також можна зробити колірний перехід: темний них, світліший верх і кілька світлих аксесуарів.
Але якщо ваша ванна кімната має скромні розміри, то тут слід бути ще більш обережними, тому що чорний колір візуально зменшує простір. Отже, щоб не зменшити вже невелике приміщення, слід використовувати темні кольори в невеликій кількості, рясно розбавляючи інтер’єр світлими і навіть білими поверхнями.
Можливе використання чорного кольору як візерунок на стінах та деяких невеликих акцентів.
- Дуже важливим моментом при облаштуванні темних приміщень, чи маленька кімната, чи велика, є освітлення. Виходячи з того, що темні кольори зменшують розміри приміщення, слід оснастити ванну великою кількістю світильників. В ідеалі в такій ванні має бути вікно, бажано велике, тому що природне освітлення впорається з поставленим завданням куди краще. А також помістіть у темну ванну дзеркало, світло, відбите в ньому, максимально збільшить та освітлює кімнату.
- Гра контрастів та тіней, фактури та малюнка. Для того щоб створити неповторну та затишну обстановку у темній ванній кімнаті, використовуйте контрасти, різні поєднання та варіації фактури та малюнків. Зробивши одну стіну чорною, прикрасьте її цікавим візерунком. Це згладить похмурість і внесе в атмосферу тонкі неповторності та оригінальності.
Шаховий малюнок на підлозі зробить вашу ванну цікавою та освіжить обстановку.
Дуже часто у темних ванних кімнатах використовують дерево, його м’якість та легкість чудово розбавляють чорний інтер’єр.
А також важлива наявність контрасту, цього можна досягти за допомогою використання інших кольорів, яскравіших і насиченіших або навіть м’яких і ніжних.
Чудовим та неповторним виглядає дует чорного та білого, у чітко обмежених зонах.
У такому інтер’єрі можна відчути себе пухнастим пір’їнкою на м’якій землі.
Отже, чорний колір – це частина природи, яка дарує всю свою магію тіней і світла. Не бійтеся експериментувати зі своїм життям, воно в нас одне, іншого шансу не буде.