Як оформити житло у грецькому стилі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як оформити житло у грецькому стилі


Там, під оливами, біля шумного каскаду, Де соковита трава унизана росою, Де радісно кричить весела цикада І південна троянда пишається красою, Де храм залишений підняв свій білий купол І по колонах вгору кучерявий плющ біжить, – Мені сумно: світ богів, тепер осиротілий, Рука невігластва забуттям таврує.

У більшості людей Греція асоціює з Елладою, олімпійськими іграми та подвигами Геракла. І ще це море, сонце, виноград та троянди. Історія розвитку Греції має кілька етапів і всі вони по-своєму відображені в інтер’єрі.

Етапи розвитку та декор

Ранній період позначений демонстрацією сили розвиненої держави. У будівництві та оформленні використовувався пісковик та камінь. Прикраси підкреслювали міць – це статуї переможців Олімпіад, гладіаторів та героїв міфів. У класичний період стали застосовувати мармур і оточувати себе тоншими різьбленими візерунками. На вазах з’явилася ліплення та розпис.

Період Еллінізму, це відома всім Еллада та турбота про пишність. Але в грецькому виконанні пишність виражалася в більш просторих приміщеннях, майстерних прикрас та тонкому смаку. Це простота та елегантність без дорогих прикрас. Тільки в період Римського панування в грецьких будинках стало з’являтися золото та дорогі предмети меблів та декору. Але це вже була культура іншої країни, яка завоювала Грецію.

Кольори інтер’єру

У Грецькому стилі у кімнаті все виконується у світлих природних тонах. Це в основному білий або світлий лимонний і бежевий тони з додаванням другого кольору в якості обробки, наприклад, блакитного або оливкового. Для стилю стародавньої Еллади характерне застосування лише двох кольорів.

Головне в інтер’єрі простір, його раціональне використання. Світлі стіни і стеля роблять кімнату просторішою та вищою.

Як оформити житло у грецькому стилі

При оформленні інтер’єру в грецькому стилі саме стіни можуть стати предметом застосування рук для бажаючих робити щось самостійно. Найкращий варіант обробки стін, це обшити їх звичайними дошками, і, не шліфуючи, пофарбувати білою фарбою. Поверхня має бути натуральною, нерівною. Обштукатурені стіни також не потрібно вирівнювати. Вони повинні мати шорстку матову поверхню. Ви можете це зробити самостійно. Тільки не треба застосовувати фінішну шпаклівку, яка робить поверхню гладкою. Має бути найпростіший. Якщо ви прагнете створити інтер’єр саме раннього періоду, то можна декорувати його дерев’яними балками, нефарбованими та круглими формою, як стовбур без кори. Просочіть їх для захисту воском та олією, але залиште матовими та шорсткими. Головне правило — природність та натуральність. Високі стелі можна розмалювати за принципом коло в квадраті. Орнамент повинен бути рослинним або геометричним із переплетення рівних ліній. Його можна зробити не лише фарбами, та й виліпити з гіпсу. В оформленні тематичного інтер’єру має особливе значення. Його можна зробити з невеликих плит, виклавши мозаїкою, або використовувати для візерунка керамічну плитку невеликого розміру. Якщо ви хочете зробити підлогу без орнаменту, з простим малюнком, підійде плитка із зображенням черепашок або гальки.

Килими використовуйте мінімально. Краще обійтись без них. Підлога має бути красивою і цю красу ніщо не повинно закривати. Але якщо ви вирішили покласти, що на підлогу, то фарби і візерунок повинні бути витримані в стилі Греції. Колір натуральний, білий, блакитний, смарагдовий, коричневий, оливковий. Малюнок природний, найбільш популярний виноград та троянди. Можна, геометричний малюнок, зі складного переплетення ламаних ліній.

Меблі

Головне у грецькому стилі, це простір. Тому не слід перевантажувати кімнату зайвою обстановкою. Меблі повинні бути дерев’яними і пофарбовані в один з кольорів інтер’єру. Стільці та дивани, зручні з оббивкою із простих натуральних тканин. Для зручності розкладіть подушки з геометричним малюнком. Шкіру, велюр і шовк виключіть одразу. Столики краще низькі, на вигнутих назовні ніжках у вигляді лап. Стільниці та лавки можуть бути з мармуру світлих сортів, білий, сірий або блакитний.

Предмети декору

Найхарактерніші прикраси для грецького стилю, це колони. Потім йдуть статуї богів та героїв міфології. Але якщо у вас немає можливості поставити такий декор, то не турбуйтеся. Є багато предметів, характерних для Греції. Вази можуть бути як великі підлогові, так і малі типу амфор. Бажано, щоб вони не були покриті глазур’ю, а мали матову, шорстку поверхню. Окрасою може бути рельєфний візерунок або розпис. У приміщенні бажано мати портьєри та інші тканинні драпірування. Вони повинні бути з легкої білої або дуже світлої натуральної тканини і мати по краях візерунок. Найбільш характерними є широкі вертикальні смуги з геометричними малюнками з обох боків.

Оскільки непросто підібрати для драпірування тканину з потрібним малюнком, його нескладно виготовити самостійно. Можна намалювати канву по краях полотна. Але простіше на смужці трохи іншого відтінку нанести візерунок і потім пришити. Зробити це можна за допомогою спеціальних фарб для розпису тканини. Вони бувають різного типу та вільно продаються в магазинах. Шаблон геометричного візерунка виріжте зі смужки тонкого пластику. На вазах можна самостійно зробити розпис або нескладний рельєф виліпити з гіпсу. Якщо ви добре володієте пензликом, то нанесіть візерунок на стіни та стелю. Тільки не захоплюйтеся, декору такого типу має бути небагато. При оформленні інтер’єру в грецькому стилі треба пам’ятати одне, краще менше ніж більше. Простір та світло головні у будь-якому оформленні. Тому не навантажуйте приміщення меблями. Гостинність по-грецьки, це щоб зручно розмістилися всі, хто прийшов, а не рясна їжа на столі та дорогі прикраси.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *