Як досягти різних ефектів в інтер’єрі за допомогою кольору
Важко переоцінити важливість кольору у дизайні інтер’єру. Саме колірна палітра створює настрій, ту чи іншу атмосферу та допомагає нам висловити найнесподіваніші ідеї. При цьому мало хто сприймає колір ширше, ніж категорія «красиво-некрасиво».
Дизайнери знають, що саме за допомогою палітри можна досягти приголомшливого ефекту, навіть якщо інші прийоми не дають результату. Розглянемо докладніше, як працювати з кольором, коли ви маєте конкретні завдання при створенні інтер’єру.
Отже, одне з найчастіших завдань – зробити інтер’єр яскравим, надати йому свіжості та барвистості. Тоді, звісно, ми обираємо відповідну палітру. Але відразу виникає складність: як вписати яскраві тони в дизайн житлового простору таким чином, щоб знаходитися в ньому було комфортно? Саме через це питання багато хто відмовляється від використання насичених відтінків, особливо в інтер’єрі спальні.
Секрет успіху в балансі: ви можете вибрати будь-який яскравий колір, але він завжди має бути врівноваженим. Найпростіше зробити це, поєднуючи такий відтінок із нейтральною палітрою, тобто з бежевими, сірими, кремовими, світло-коричневими тонами. Втім, подібними кольорами можливості не обмежуються, адже можна створювати й оригінальніші комбінації.
На що ще здатний колір? Він може стати ідеальним доповненням стильового рішення інтер’єру, а також висловити настрій. Вибираючи стиль, ми хочемо якомога яскравіше і точно передати той посил, який за ним стоїть. Так, наприклад, призначення цієї кімнати полягає в тому, щоб почуватися тут як на морському відпочинку, і світлий блакитний відтінок якнайкраще підходить для такого задуму. Він також ідеально доповнив стильовий задум дизайнера і відмінно поєднується з плануванням кімнати.
Втім, далеко не завжди колір – це щось яскраве та яскраве. У більшості випадків робота з кольором передбачає, що ми шукаємо баланс між спокійною, умиротворюючою атмосферою та виразністю. І ось тут часто виникає складність: як зробити інтер’єр м’яким та гармонійним, але водночас не нудним? І знову на допомогу приходить колір.
Використовуйте нейтральну палітру, навіть якщо вам здається, що вона занадто одноманітна. Під нейтральними розуміються відтінки, що належать до спокійної, приглушеної гами: сірі, бежеві, світло-коричневі, пісочні, кремові, чорний і білий. Словом, всі кольори, які легко поєднуються між собою та з будь-якими іншими відтінками палітри. Не бійтеся створювати інтер’єр повністю з цих тонів, він не буде нудним, якщо створити багатошарову композицію та активно працювати з фактурами.
Робота з кольором не обмежується одним тільки кольором, адже він завжди укладений у ту чи іншу форму, а крім цього може мати принт або малюнок. Тканини, шпалери, пледи, подушки і багато інших об’єктів виглядають особливо помітно і цікаво, якщо крім яскравого відтінку вони мають активний малюнок, що запам’ятовується.
Щоб різні принти не виглядали розрізнено в рамках одного інтер’єру, потрібно звернути увагу на деякі деталі. По-перше, розмір принтів повинен бути приблизно однаковим, тобто, наприклад, добре, коли малюнок на шпалерах можна порівняти за масштабом із малюнком на пледі. По-друге, за наявності двох і більше активних відтінків, слід стежити, щоб вони мали щось спільне. Тоді, навіть змішуючи соковиті кольори, можна бути впевненим, що результат вийде гармонійним і цілісним.
Зрештою, колір здатний вдихнути нове життя у звичний інтер’єр! Це, по суті, один із найпростіших і найшвидших способів перетворити будь-який простір. Так, наприклад, стара кухня може виглядати абсолютно по-новому, якщо просто перефарбувати фасади кухонних шаф у новий колір. Така переробка не займе багато часу і не коштуватиме надто дорого, але в результаті можна отримати практично нову кухню.