Блакитна кухня - 100 фото та 5 підказок щодо поєднань кольорів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Блакитна кухня — 100 фото та 5 підказок щодо поєднань кольорів



Блакитна кухня – це найвдаліше рішення для тих, хто живе у гарячій сонячній країні. Адже головна властивість блакитного кольору — це здатність створювати атмосферу спокою, при цьому охолоджуючи і освіжаючи інтер’єр. Але чи доречний він у холодній Росії, де кухня має бути найтеплішим та затишним місцем у будинку? Наша відповідь – так, доречна, якщо використовувати її у правильних відтінках, поєднаннях та пропорціях. Для тих, хто знаходиться в пошуку дизайн-ідей для своєї майбутньої або вже наявної блакитної кухні, представляємо добірку зі 100 фото, що надихають, і 5 підказок з використання блакитного кольору в інтер’єрі.

Характеристика кольору

Щоб успішно включити блакитний колір в інтер’єр кухні необхідно знати його характеристики.

  • Вплив на психічний та фізичний стан: блакитний колір, як і зелений, є короткохвильовим кольором, тобто наші очі на ньому відпочивають. Також він надає одночасно і заспокійливу дію: знижує апетит, знижує тиск, благотворно впливає на настрій та нервову систему, і водночас сприяє концентрації уваги, розвиває креативне мислення. З цих властивостей випливає, що блакитний інтер’єр особливо підходить людям, що стежать за живленням, запальним, імпульсивним та надто емоційним людям, а також гіпертонікам.
  • Блакитний інтер’єр особливо рекомендується для: добре освітлюваних кухонь, вікна яких виходять на південь, а також для оформлення маленьких і вузьких кухонь.

Блакитна кухня у стилі середземноморського кантрі

  • Взаємодія з простором: блакитний на відміну від синього не «обтяжує» предмети і не «з’їдає» простір, а навпаки — збільшує його та розширює, тому практично всі варіації блакитного можна використовувати у великих масах, наприклад, в оформленні стін, великих меблів, наприклад, гарнітура і навіть підлоги та стелі, як показано на фото нижче (гортайте).
  • Взаємодія з іншими кольорами: блакитні відтінки зустрічаються в природі у дуже великій кількості, адже це фарби неба та води, а тому вони поєднуються майже з усіма кольорами веселки, а особливо: з сусідами за розташуванням у спектрі – зеленим та синім, з протилежностями – помаранчевим та жовтим, а також з ахроматичними квітами – білим, сірим та чорним.
  • Відповідність стилям: кухня у блакитних тонах може бути оформлена у будь-якому стилі, але особливо органічні стилі: класика, прованс, кантрі, Шеббі шик, середземноморський, морська, іспанська, скандинавський.

Блакитна кухня в стилі англійського котеджу та провансу

5 підказок щодо кольорового оформлення кухні

  1. У великих масах блакитний колір, особливо сіро- та світло-блакитний, може вводити в меланхолійний, надто розслаблений стан. Щоб уникнути цього ефекту і збалансувати, наприклад, блакитні шпалери на стінах, вам потрібно доповнити інтер’єр фарбами, що бадьорять: жовтими, червоними, яскраво-рожевими, помаранчевими.

Блакитні стіни з підбадьорливими кольоровими акцентами

  1. Головне правило застосування блакитного кольору в інтер’єрі: оскільки цей колір є холодним, його потрібно врівноважувати включенням «теплих» фарб: бежевих, кремових, коричневих, жовтих та інших тонів. На фото нижче є прекрасний приклад бежево-блакитної кухні в інтер’єрі в стилі прованс.

Також намагайтеся застосовувати більше матових, а не глянсових фактур в обробці та меблях. Ще один вірний спосіб додати тепла та затишку – використовувати багато теплих природних матеріалів, тобто столовий текстиль, килими та штори з натуральних тканин, дерев’яні меблі.

Килим в інтер'єрі блакитної кухні

  1. Залежно від насиченості та яскравості блакитний колір в інтер’єрі може грати роль фону, роль доповнення до основного кольору та акценту:
  • якщо кухня маленька, то світло-блакитний або світлий сіро-блакитний — найкращий тон фарби для стін або шпалер, так як вони візуально збільшують простір і не гасять природне освітлення. Крім того, з таким спокійним тлом ви зможете часто експериментувати та видозмінювати дизайн кухні, замінюючи лише декор, текстиль та деякі предмети меблів;
  • якщо вікна вашої кухні виходять на північ, захід або схід, то блакитний колір в інтер’єрі краще використовувати тільки як акцент, наприклад, у декорі, посуді, в обробці фартуха, в кухонному текстилі, а ось повністю блакитні штори та шпалери зроблять кухню незатишною;
  • якщо ви хочете використовувати яскраво-блакитний, блакитний, бірюзовий колір у поєднанні з іншими яскравими кольорами, то врівноважити яскраві фарби зможе велика частка білого кольору та велика кількість натуральних матеріалів.
  1. Найгармонійніші кольори-компаньйони — це, як уже було зазначено, відтінки: зеленого, синього, помаранчевого, жовтого, а також білого, сірого та чорного. Щоб більш точно визначити вдалі поєднання кольорів, шукайте натхнення в природі, а також використовуйте перевірені колірні схеми і принципи поєднання кольорів. Самостійно скласти палітру інтер’єру вам допоможе цей урок:

  1. А ось підказки щодо підбору квітів-компаньйонів у трьох основних гаммах:
  • в монохромній гамі блакитний поєднується з усіма спорідненими відтінками та квітами (синім, бірюзовим, блакитним, сизим, м’ятним та ін);

Монохромна блакитна гама в інтер'єрі кухні

  • у нейтральній гамі гармонійний союз із близькими тонами — світло-зеленим, світло-фіолетовим, світло-рожевим, сірим, бежевим;
  • у контрастній гамі буде гармонійно поєднання з додатковим кольором – жовтим, а також із помаранчевим, червоним, чорним та білим.

Чорно-блакитний інтер'єр кухні

Помаранчево-блакитний колір в інтер'єрі кухні

Фотогалерея колористичних сполучень

Поєднання з білим

Біло-блакитний інтер’єр ніколи не вийде з моди і буде доречний у будь-якому стилі, адже союз цих кольорів так само гармонійний як небо з хмарами або морська вода з піною.

  • Порада: блакитний та білий можна взяти за основу колірного оформлення кухні, а додавши до нього будь-який інший контрастний, яскравий чи нейтральний колір, ви створите безпрограшну комбінацію.

Нижче на фото представлені приклади біло-блакитної кухні.

Біла кухня з блакитною акцентною стіною

Біло-блакитна кухня

Біло-блакитна кухня

Білий особливо органічний тоді, коли дизайн кухні має етнічні мотиви в декорі та оздобленні: російську гжель, іспанські кахлі, китайська та делфтська порцеляна.

Біло-блакитні столові

Поєднання з бежевим

Не менш вдале поєднання блакитного з усіма відтінками бежевого. Це ще одна комбінація квітів, запозичена дизайнерами біля самої природи — блакитного моря з піщаними берегами та неба з пшеничними полями.

  • Порада: хоч теплий бежевий і холодний блакитний взаємно доповнюють один одного, але обидва вони мають заспокійливу дію, більш актуальну в спальні. Однак на кухні варто додати трохи імпульсивних фарб, що бадьорять. Придивіться у ці бежево-блакитні інтер’єри на фото нижче – букети яскраво-рожевих квітів з’явилися на столах не випадково, а спеціально підібрані професійними дизайнерами.

Поєднання бежевого та блакитного в інтер'єрі кухні та їдальні

Поєднання бежевого та блакитного в інтер'єрі кухні та їдальні

Поєднання із зеленим

Блакитний та зелений – близькі сусіди у спектрі, тому чудово гармонують один з одним. Так як у природі цей союз квітів представляють найчастіше рослини (це волошки та дзвіночки в траві, гіацинти зі своїми ніжними стеблами, водорості в морській воді, крони дерев на тлі того ж неба), то найбільш вдалими в парі з блакитним будуть натуральні рослинні відтінки .

Поєднання з синім

Блакитний колір виходить із синього, якого розбавили білою фарбою. У сусідстві з блакитним синій стає м’якшим, створюється гра кольорів, а ефект свіжості та прохолоди посилюється, тому краще уникати такого поєднання в дизайні «північної» кухні.

Поєднання з жовтим

Вважається, що жовтий це протилежний колір синьому і блакитному, а значить додатковий і особливо до нього підходящий. Насправді протилежність блакитного кольору – це помаранчевий відтінок, але жовтий поєднується з блакитним не гірше за нього. Бадьорість і теплота жовтого з лишком компенсує холодність і врівноваженість нашого героя, тому ця пара доречна на будь-якій кухні — хоч північній, хоч південній, але якщо ви хочете змоделювати спокійну атмосферу кухні, то жовтий використовуйте в приглушених, блідих, ніжних тонах. кількості.

Поєднання з рожевим

Рожевий колір пари з блакитним може створювати різний настрій залежно від відтінку. Якщо використовувати яскраво-рожеві фарби, то дизайн кухні стане більш динамічним та емоційним, якщо застосувати ніжно-рожевий відтінок, то стриманим та надто спокійним. Тому ви можете використовувати такі комбінації: яскраво-рожевий + ніжно-блакитний, ніжно-рожевий + бірюзовий, ніжно-рожевий + ніжно-блакитний + жовтий або помаранчевий (бадьорять кольори), яскраво-блакитний + яскраво-рожевий + бежевий (врівноважуючий колір) і т.д.

Декілька прикладів таких комбінацій у наступному фото-слайдері.

Поєднання з коричневим

Коричневий теж може доповнити і «зігріти» блакитну гаму, особливо якщо це дерев’яні меблі та підлога.

Коричневий та блакитний колір в інтер'єрі кухні

Фактура дерева та блакитний колір в інтер'єрі їдальні

Фактура дерева та блакитний колір в інтер'єрі їдальні

Поєднання з червоним

Це контрастне поєднання кольорів не так часто використовується в дизайні кухонь, але воно може бути цілком гармонійним, особливо якщо це рожево-червоний або оранжево-червоний відтінки.

Поєднання із сірим

Щоб сіро-блакитна кухня не здавалася надто холодною та похмурою, доповнюйте інтер’єр теплими відтінками, великою кількістю білого кольору та дерев’яними меблями.

Сірий та блакитний колір в інтер'єрі кухні

Поєднання з чорним

Біло-блакитна кухня з чорними акцентами — сміливе та незабутнє рішення, особливо популярне у дизайні інтер’єрів у скандинавському стилі.

Фотогалерея ідей

Блакитна кухня в стилі прованс

Якщо ви знаходитеся в пошуку стилю інтер’єру майбутньої кухні у блакитному кольорі, то придивіться до стилю прованс, для якого саме цей відтінок є характерним.

Гарнітур блакитного кольору в інтер’єрі

Блакитний колір для кухонного гарнітура – ​​це оригінальна альтернатива популярним білим та бежевим тонам, адже він теж візуально збільшує простір. У наступній добірці фото представлені сизі, волошкові, сіро- та світло-блакитні гарнітури в інтер’єрах різних стилів – від провансу до скандинавського.

Гарнітур блакитного кольору

Гарнітур блакитного кольору в інтер'єрі

Гарнітур блакитного кольору у скандинавському стилі

Гарнітур блакитного кольору в стилі прованс

Гарнітур блакитного кольору

Блакитна шпалера в інтер’єрі кухні

Шпалери у вертикальну смужку – чудовий вибір для кухні з низькими стелями, шпалери в клітинку «Віші» або в квіточку доповнять кухню в стилі кантрі та прованс, шпалери в стилі іспанського азулехос оживлять кухню в скандинавському, середземноморському і, звичайно ж, іспанському.

Сині стіни на кухні

Світло-блакитні та світлі сіро-блакитні стіни – найуніверсальніші та безпрограшніші варіанти, стіни бірюзового та сизого відтінку – більше підходять для виділення акцентної стіни як показано на фото нижче.

Акцентна стіна блакитного кольору в інтер'єрі кухні

Сині стіни в інтер'єрі кухні

Блакитний фартух гарнітура

Фартух гарнітура в блакитному кольорі — це відмінне рішення, адже цей колір досить практичний і асоціюється з чистотою, але майте на увазі, що якщо тон блакитного більше йде в синю, то продукти будуть виглядати не надто апетитно, тому краще вибирати відтінки близькі до бірюзи.

Сині штори в інтер’єрі кухні

І нарешті, остання добірка фото на тему штор для кухні і остання порада: однотонні блакитні штори краще повісити в їдальні, спальні або вітальні, а для вікон кухні віддавайте перевагу легким шторам в клітку, смужку, з квітами і візерунками, тоді вони будуть менш маркімі і більш підходящими для такого утилітарного приміщення як кухня.

Сині римські штори

Сині штори в інтер'єрі кухні

Сині штори в інтер'єрі кухні

Сині штори в інтер'єрі кухні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:57 Середня оцінка: 4,63 із 5)
Блакитна кухня - 100 фото та 5 підказок щодо поєднань кольорів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *