100 фото модних ідей дизайну та поєднань
Зміст:
- Особливості бузкового кольору в інтер’єрі вітальні
- Вітальня у різних стилях
- Бузкові шпалери у вітальні
- Меблі в інтер’єрі вітальні
- Правила вибору аксесуарів
Колірна гама в оформленні вітальні відіграє чи не основну роль. Адже від неї залежить візуальне сприйняття, відчуття комфорту під час перебування в цій кімнаті. Тому вибору відповідного відтінку приділяється чимало уваги. Бузковий колір у дизайні вітальні використовується не часто. Але при цьому він здатний створити надзвичайну, неповторну атмосферу. Тим більше, що його можна використовувати в інтер’єрі по-різному.
Особливості бузкового кольору в інтер’єрі вітальні
Перш ніж оформляти вітальню, варто вивчити особливості обраного відтінку. Наприклад, бузковий колір уособлює консерватизм і врівноваженість. Його переважно обирають люди з філософським складом розуму, а також ті, хто перебуває у пошуку своєї внутрішньої гармонії.
Що стосується його застосування в інтер’єрі, то багато залежить від відтінку. Досить насичені тони додають дизайну вітальні помпезності, а часом створюють похмуру атмосферу. Особливо такий ефект може вийти у невеликих кімнатах. У свою чергу, світло-бузковий колір надає інтер’єру легкості та романтизму. Незважаючи на це, дизайнери відзначають, що бузковий колір сам по собі сильно впливає на настрій і самопочуття людини. Тому його рідко використовують для оформлення вітальні. Тут варто експериментувати та поєднувати його з іншими відтінками. Завдяки такому підходу інтер’єр виглядатиме більш оригінально та гармонійно.
Бузкова вітальня у різних стилях
Як говорилося вище, на візуальне сприйняття вітальні впливає безліч деталей. У тому числі стиль оформлення, обраний власниками житла. Тому перш ніж приступати до оформлення, ретельно продумайте всі деталі та нюанси.
При класичному стилі інтер’єру найчастіше використовують ніжний бузковий відтінок. Він дозволяє передати всю вишуканість оформлення. У свою чергу, мінімалізм передбачає більш холодні тони в поєднанні з білою основою. Таке рішення виглядає дуже свіжо, нейтрально. Вітальню в стилі модерн найчастіше доповнюють чорним кольором, за рахунок чого приміщення виглядає стримано.
У випадку розробки дизайну в стилі прованс, варто придивитися до ніжної лілової гами, яка відображає ніжність оформлення. Звичайно цей варіант сподобається не всім, але він вартий вашої уваги. Стиль кантрі нерідко передбачає поєднання бузкового та коричневого кольору. Наприклад, такими натуральними матеріалами, як дерево, камінь чи кераміка.
Бузкові шпалери у вітальні
Найпопулярнішим рішенням для оформлення стін є шпалери. Існує безліч варіантів у бузковому кольорі на будь-який смак. Але якщо необхідно виділити певну зону, варто покрити її глибшими або контрастними тонами.
Важливо: бузкову вітальню важливо розбавляти іншими квітами. Відмінним рішенням будуть бежеві та кремові тони. Це поєднання вважається одним з найбільш гармонійних.
Якщо ж стіни оформлені в ніжно-бузковому кольорі, то решту деталей і меблів можна придбати в білому або бежевому відтінку. Завдяки такому рішенню вітальня буде особливо затишною і при цьому збереже святковий, розкішний вигляд. Що стосується стелі, то в цьому випадку більш раціональним рішенням буде біле глянсове полотно. З його допомогою кімната виглядатиме трохи більшою, просторішою.
Бузкові меблі в інтер’єрі вітальні
Оскільки бузковий колір в інтер’єрі вважається досить складним, вибір відповідних меблів часто завдає чимало клопоту. В основному дизайнери керуються принципом розмаїття. Це означає, що якщо в кімнаті використовуються шпалери в темних відтінках, то оптимальним рішенням будуть світлі корпусні меблі. Це дозволить візуально зробити простір ширшим. У свою чергу, якщо стіни будуть світлими, меблі варто придбати в темних тонах. Гра контрастів надає цей ефект оригінальності і різноманітності приміщенню.
Стильна бузкова вітальня: правила вибору аксесуарів
На загальне враження про оформлення вітальні впливають багато факторів. Це не тільки покриття стін, стиль та дизайн меблів, але й багато іншого. Насамперед зазначимо, що важливу роль відіграє якість освітлення. Тобто зверніть увагу на розташування вікна і відштовхуючись від цього вибирайте відповідне освітлення. Пам’ятайте, що яскраве світло зробить вітальню більш ошатною, тоді як приглушений створить легку романтичну атмосферу. Для додаткової легкості варто придбати легкий тюль, навіть якщо досить щільні штори. Все це значно посилить сприйняття бузкового кольору в інтер’єрі.
Незалежно від обраного стилю інтер’єру, невеликі акценти завжди додають особливого затишку та тепла. Йдеться про різні картини, фотографії, плакати на стінах. Розкішні або лаконічні вази з живими квітами не лише прикрашають приміщення, а й наповнюють її чудовим ароматом. Щодо статуеток, то ставлення до них досі неоднозначне. Хтось вважає такі деталі застарілими та безглуздими. Але все ж таки, існують і сучасні варіації, які виглядають зовсім інакше.
Заслуговує на увагу і текстильне оформлення. Насамперед йдеться про портьєри, які здатні підкреслити загальний стиль інтер’єру. Диван часто прикрашають оригінальними подушками. Вони відбивають загальну картину і лише підкреслюють добрий смак господарів. Примітно, що подушки зовсім не обов’язково мають бути бузковими. У цьому випадку добре будуть виглядати і світліші, нейтральні відтінки. Однак дуже важливо, щоб текстильні предмети були якісними та приємними. Найбільш підходящі варіанти — льон або бавовна. Вони органічно впишуться у загальний стиль вітальні.
Продумуючи інтер’єр вітальні у бузковому кольорі, дуже важливо прислухатися до власних уподобань. І лише потім звертати увагу на модні віяння. У такому випадку оформлення вас радуватиме протягом тривалого часу.