Інтер'єр квартири у стилі ампір
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр квартири у стилі ампір


Інтер'єр квартири у стилі ампір

У першій третині XIX століття в мистецтві та архітектурі спостерігалося панування нового стилю епохи класицизму — ампір. Прагнення надати простоту та велич античних пам’яток будь-якому твору покладено основою цього стилю. У ті часи незабаром після закладки будинку наставала пауза, будівництво затримувалося і нерідко змінювалося призначення будівлі, а суворі класичні канони перетворювали цю споруду на беззмістовну декоративність.

Прародителем більшості європейських стилів, які слідували пізніше, був єгипетський стиль. Барвистий і багатий інтер’єр будинків у цьому стилі. У стелю впираються розкішні колони, стіни інкрустовані фресками, а завіси та килими завершують оздоблення усередині приміщень. Символічні та сильно стилізовані художні образи.

Фарби в стилі ампір не змішувалися, хоч і були яскравими, але гама кольорів була обмеженою. Стіни забарвлювалися в нейтральні тони: теплого відтінку бежевого, світло-жовтого. Стіни і стелі давньоєгипетських храмів поступово прикрашалися ієрогліфами та орнаментом. Житлові приміщення обрамлялися лаконічним бордюром із листя царственого лотоса та яскравих кольорів, папірусу, очерету, стріл, стилізованих під промені сонця. У хибних колонах з капітелю у формі папірусу або пальми, синя стеля із золотими зірками створювали ілюзію храму Бога сонця Ра. Єгипетському стилю належать арки, ніші, згладжені кути, бюст Нефертіті, тростинна циновка на підлозі та фігурка кішки… Виразна геометрія та строга симетрія, меблі відкритих простих конструкцій з натурального дерева, лавка-скринька з перламутровою або кам’яною ін.

В інтер’єрі використовувався текстиль — однотонний світлих відтінків (бажано кремовий або білий), геометрично строгий смугастий орнамент або зигзаги на поверхні. Прикраси у вигляді жука-скарабея, голови сфінкса або яструба з розкритими крилами вважалися справжньою родзинкою. Довершували вигляд стебла очерету, папірусу в глиняних підлогових вазах та розкішні світильники.

Для Європи в 1798 Єгипет був наново відкритий військами Наполеона. І забуті мотиви єгипетської культури знову потрапили до центру уваги і позначилися на стилі ампір.

Початкова чистота стилю була захаращена декоративними елементами. Декоровані площини покривалися касками, трофеями, прапорами. Похід Наполеона до Єгипту додав до орнаменту сфінксів і левів, дизайну інтер’єру стали використовувати лапи, шиї, пазурі грифів і левів як ніжки, ручки, підставки.

Інтер’єри приміщень оформлялися у стилі ампір. В оформленні залів застосовувалися довгі прямі кушетки, ліжка, що нагадують саркофаги, незручні крісла, алебастрові вази. Бронза та червоне дерево прийшли на зміну шовковим шпалерам. Інтер’єр збагатився новими корпусними меблями – вітрини, вузькі серванти, кругові столові сервіровки для посуду з фарфору входили в побут. У манері давньоримських моделей виготовлялися крісла: часто їх передні ніжки починалися відразу від підлокітників. Всі меблі, призначені для сидіння, були незручними і досить жорсткими. Перевага віддавалася пишноті, що йшло на шкоду зручності. Найпростіше крісел були стільці. Спинки стільців найчастіше робилися у формі ліри, яка була найвживанішим мотивом в прикрасі предметів.

Сучасне втілення стилю ампір – це застосування на стінах старовинних гравюр та металевих прикрас, карбування та полотен у багатих рамах. Основним елементом цього стилю стала розкіш. Важким став дизайн: хитромудре оздоблення, розкішні драпірування, розмаїття різноманітних деталей. У перевагу меблі темних відтінків чорного чи червоного дерева. Характерною рисою ампіру є присадкуватий – розкішні широкі крісла із заниженою спинкою, комоди, шкіряні меблі та підлогові масивні світильники з тканинними плафонами, інкрустовані бронзовими або іншими металевими елементами.

Сьогодні розробляються унікальні дизайнерські проекти, створюються оригінальні інтер’єри сучасних квартир. Основний пріоритет дизайнерської роботи — ставлення до кожного клієнта як індивідууму. Спектр діяльності сучасних дизайнерів включає всі послуги із дизайну приміщень. Індивідуальна концепція дизайну інтер’єру створюється на основі моделювання дизайн проекту інтер’єру. Вільне планування залишається в центрі дизайнерських ідей та задумів. При створенні вигляду будинку акцент робиться на розробку дизайну кожної кімнати. Інтер’єр кожного приміщення має стильове рішення.

Цікаві зразки інтер’єрів, виконаних у стилі ампір, можна спостерігати в оформленні ресторанів, нічних клубів, готелів, інтер’єрах посольств, оздобленнях резиденцій послів. Щоб надати особливої ​​урочистості весільних салонів, палаців одруження, театрів, дизайнери вдаються до стилю ампір. У числі колекцій у стилі ампір часто представляються роботи зарубіжних дизайнерів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.