Інтер’єрна фотографія як останній штрих дизайну
Окраса стін житла фотографіями — традиція досить давня. Така сама давня, як і сама фотографія. Як тільки фотографічний процес досяг рівня, коли фотографії можна було виготовляти на замовлення, одразу їм знайшлося місце на стінах будинків. Але довгий час інтер’єрна фотографія залишалася сімейною.
Прикладом може бути середина двадцятого століття, 50-60 роки, коли у кожній радянській квартирі на стінах висіли фотографії всіх членів сім’ї до третього коліна. Була така мода. У західних країнах і зараз практично в кожному будинку або офісі є хоча б одна фотографія домочадців.
В даний час, застосування постера або художньої фотографії може бути завершальним штрихом, після якого дизайн квартири розкриється у всій красі. Особливо актуальна інтер’єрна фотографія і тому, що останнім часом фотографія починає цінуватися як витвір мистецтва, і багато відомих музеїв почали збирати експозиції з особливо цінних або відомих фотографій. У цій справі їм не поступаються колекціонери. Ціни на деякі авторські роботи досягли рівня дорогих мальовничих полотен та графічних робіт. Але не варто гнатися за світовими шедеврами, адже можна використати будь-яку роботу.
Особлива увага при складанні дизайн проекту необхідно звернути на те, щоб зображення залишало приємне враження, не дратувало, не вводило депресію. Найбільше цим умовам відповідає макрозйомка, пейзажна зйомка, зображення тварин. І головне не забути про відповідність зображення та інтер’єру. Наприклад, в інтер’єр, виконаний із застосуванням коричневих відтінків, відмінно підійдуть фотографії у кавових або тепло-червоних тонах. А в Hi-Tech інтер’єр ідеально впишуться роботи у жовтих або яскраво-червоних тонах. Вони стануть центрами уваги, які посилять ідеї цього стилю.
Для більшості стилів дизайну інтер’єру підійдуть чорно-білі фотографії. Не варто забувати і про цифрові технології. Застосовуючи сучасні програми для обробки графіки, можна створити будь-яке зображення, яке намалює вашу уяву.
Знімки в інтер’єрі можуть розміщуватися різними способами: як у межах, так і без них, на стінах, тумбочках, на полицях шаф. Фотографії можна об’єднати композиційно або поодинці, при досить великих розмірах – просто притулити до стіни, що дасть змогу змінювати їхнє розташування.