Французький стиль оформлення інтер'єру квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Французький стиль оформлення інтер’єру квартири


Дизайн інтер'єру у французькому стилі

Дизайн інтер’єру, створений у французькому стилі, ніколи не застаріє морально. Але щоб таке «офранцужене» житло ще й мало справжній гальський шарм, доведеться трохи попрацювати. Адже французький будинок – це будинок, де атмосфера означає більше ніж речі.

Біло-золотий колорит

Основні стилістичні акценти французького інтер’єру – розкіш та шик. Ще XVII-XVIII століттях у Франції перебував «культ багатства», так добре знайомий сучасникам за класичними романами. Саме цей історичний факт став відправною точкою для чарівного французького етностиля в дизайні інтер’єру. Вибирати можна на будь-який смак: пастельна палітра рококо, бароко з його біло-золотим колоритом та царственною атмосферою або ампір із декором з елементів давньоримського військового спорядження.
Але головна ідея французького стилю – не сліпе дотримання встановлених канонів минулого, а художня, натхненна імпровізація, можна сказати, випадковість. Дивно, але навіть в інтер’єрах з натяком на мінімалізм лише кілька предметів французьких меблів обов’язково виглядатимуть дуже ефектно. Адже французький стиль – не прерогатива виключно просторих жител. Будь-які «малогабаритні» рішення цілком можливі. Так, елементи французького стилю без проблем впишуться у ландшафт сучасної міської квартири, важливо лише виявляти почуття міри та ще заздалегідь поставити мету уникати еклектичності.

Урожай та французький інтер’єр

Важливо при оформленні обмеженого простору ретельно дотримуватись єдиної колірної гами. Також добре зупинити вибір на меблів тільки однієї фабрики. А ось повністю вінтажними французькими меблями або стилізованими під таку обставляти інтер’єр не варто, інакше це, швидше за все, виллється в кітч або перетворить житло на зразок музею.
Адже вінтажні речі – вже індивідуалісти лише за своєю натурою, а тому не терплять конкуренції. Словом, вся глибина їхньої чарівності якраз і проявляється у взаємодії із сучасними предметами сучасної обстановки, на тлі яких оригінали гордовито хизуються поважним віком.
Головні атрибути французького стилю — предмети інтер’єру, колись винайдені самими французами: знамените глибоке крісло «бержер», в яке занурюватися дуже комфортно, немов у перину, стіл «геридон» та шафа для посуду «дресуар», розташована найчастіше в їдальні і одночасно є її прикрасою.

Французькі меблі

Для французів у всі часи було важливо як те, які меблі стоять вдома, так і те, з чого це зроблено. Наприклад, «родзинкою» стилю галльського є особлива технологія виробничої обробки натурального дуба: його покривають білилами і потім затирають і зачищають, щоб надати текстурі дерева зістарений вигляд. Ще для ефекту «старіння» всі забарвлені поверхні французьких меблів патинуються і майстерно прикрашаються імітацією «роботи» звичайних дерев’яних жучків. Що цікаво, таких меблів зовсім не страшні дитячі витівки та пазурі домашніх вихованців – фамільні реліквії французів не бувають глянсовими.
Меблі французького інтер’єру можуть бути як з дерева, так і з металу, скла, порцеляни, текстилю і навіть плетіння водного гіацинту. А для кухні бездоганно підійдуть меблі з використанням гарного натурального каменю: пісковика світлих тонів, травертину, полірованого мармуру та граніту, і навіть цеглини під старовину. Причому в кухні французького стилю оформити каменем цілком можливо не лише барні стійки та стільниці, а й вертикальні поверхні тумб, шаф та ящиків.

Теплота та яскравість французького інтер’єру

Різноманітність натурального дерева (частіше з масиву вишні) візуально «зігріває» приміщення, а також яскраві теплі фарби заряджають французький інтер’єр позитивною енергією. Але ще важливіші для створення особливого французького шарму у міській квартирі аксесуари. В обробці стін французького інтер’єру відмінно підійдуть матові або напівматові фарби. В результаті повинні вийти настінні покриття з перламутровою поверхнею, делікатною фактурою або малюнком. Важливо, щоб у такому стилізованому інтер’єрі були розкішні тканини: оксамит, тафта, органза і шовк, але купувати їх рулонами в магазині тканин не потрібно — фактурні клаптики повинні бути акуратно вплетені в загальне рішення інтер’єру.
Але доповнити тканини сріблом, дзеркалами чи бісером – можна, це створить інтригуючий ефект «ігри світла», що теж давно було обов’язковим атрибутом французького інтер’єру. Правда, саме світло має ніби злегка мерехтіти в тканинах, тому наявність у них малюнка краще уникати або зводити до мінімуму.
Ширми та подушки-валики І, нарешті, створити невимушену богемну атмосферу французького інтер’єру допоможуть кована з плетінням або матерчата ширма та шовкові подушки-валики. Незвичайний шарм інтер’єру нададуть легкі прозорі фіранки та сезонні квіти, обов’язково розставлені, де тільки можна. Але важливо не забути і про величезні підлогові вази з кольорового кришталю і крихітних скляних ємностях найвигадливіших форм.
Сучасні дизайнери добре знають, що формування інтер’єру у французькому стилі закінчується підбором столових приладів. Етикет дуже важливий, і сенс у всіляких ножах, вилках та багатоскладових сервізах справді є. Але французькі білі тарілки, численні келихи, різнокольорові серветки та столове срібло потрібні не тільки для демонстрації бездоганного смаку. Цим усім потрібно любити та вміти користуватися, адже здавна гостинність – неодмінний атрибут французького будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *