Дизайн меблів у дитячій кімнаті
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн меблів у дитячій кімнаті


Не секрет, що обстановка в дитячій кімнаті неабияк впливає на розвиток дитини, а також визначає її особистий простір. У зв’язку з цим особливо уважно слід вибирати меблі для свого малюка. А якщо він ще ясельного віку, то зовсім необхідно вкрай уникати меблів з погано обробленими гострими кутами, фурнітурою, склом і металом, які можуть призвести до травм, т.к. зазвичай діти дуже непосидючі і схильні до постійних стрибків і рухів.

Набір меблів для немовлятиМеблі для дитини ясельного вікуНабір безпечних меблів для кімнати дитини ясельного віку

Найголовніший критерій, на який потрібно спиратися при виборі меблів – це надійність та безпека. Для цього необхідно враховувати такі речі, як стійкість до забруднення та пошкоджень, функціональність та й взагалі бажано звертати увагу на якість кожної деталі.

Оригінальний дизайн меблів у дитячій кімнатіПрості меблі, але водночас барвисте оформлення дитячої кімнатиСвітлий інтер'єр дитячої кімнати зі світлими меблямиНадзвичайно красивий інтер'єр дитячої кімнати з елементами екзотики.Яскравий акцент інтер'єру дитячої кімнати – рожевий комод.Меблі у дитячій кімнаті з ніжними пастельними тонамиПоєднання двох ніжних відтінків - рожевого та зеленого в інтер'єрі дитячої кімнати Зелені меблі як акцент інтер'єру дитячої кімнати

Що визначає вибір

Найперше, від чого слід відштовхуватися при виборі меблів у дитячу кімнату – це безпосередньо площа самої кімнати. Бажано, щоб вона була більшою, незалежно від віку дитини. У будь-якому випадку вільного місця в приміщенні має залишатися рівно половина. Відповідно, якщо площа кімнати невелика, значить меблі потрібно підбирати багатофункціональні компактні — складаються і розкладаються, щоб не захаращувати простір. Також дуже зручні і практичні меблі, що трансформуються, не потребують постійної заміни. Наприклад, зручно ж, коли ліжечко для малюка легко перетворюється на підліткове, а диван без зусиль трансформується у двоярусне ліжко. Таким чином, подібні меблі завжди будуть відповідати віку вашої дитини, йдучи з нею в ногу. До речі, про вік – це другий важливий критерій, за яким підбираються меблі до дитячих, причому один з найголовніших. Якщо вашим вибором стануть меблі, що не трансформуються, в такому випадку вони повинні вибиратися, виходячи з вікових категорій, адже для кожної групи вони різні. Кімната дітей віком до шести років схожа на казку, тоді як для дітей після шести інтер’єр значно змінюється.

Набір меблів для дитини до 6 роківМеблі в інтер'єрі дитячої кімнати дитини до 6 роківІнтер'єр дитячої кімнати дошкільного віку

Ігрова зона стає набагато меншою, поступаючись місцем зоні для навчання, яка передбачає полиці з підручниками та книгами і, звичайно ж, робочий стіл зі зручним кріслом.

Меблі в інтер'єрі дитячої кімнати дитини після 6 роківІнтер'єр кімнати дитини після 6 років

Таким чином, кімната вже ділиться на дві частини: робоча та ігрова зони. Рекомендується стіл розташувати в робочій зоні біля стінки так, щоб дитині було видно вхідні двері. За цим столом він буде проводити багато часу, тому слід ретельно продумати всі деталі при покупці. Наприклад, висота столу повинна бути на рівні грудей дитини, а ноги повинні знаходитися в положенні під прямим кутом у момент, коли він сидітиме за ним. Тому краще придбати стіл-трансформер, який змінює висоту в залежності від зростання. До речі, і стілець в ідеалі теж придбати з висотою, що регулюється, і з підлокітниками, т.к. все це сприяє правильній поставі та збереженню гарного зору.

Вибір меблів також залежить від статі дитини

Вибір меблів, а також її колір також визначає стать дитини. Однак, зовсім не обов’язково, що для дівчинки підійде лише рожевий колір, а для хлопчика – блакитний. Підійти може абсолютно будь-який відтінок, який влаштовуватиме саму дитину. Єдине, що можна порадити — не використовувати надто яскравих і кричучих тонів, що хвилюють психіку. Також простежується тенденція, за якої дівчатка найчастіше схиляються до інтер’єрів з нейтральними відтінками, наближеними до класичного стилю, а хлопчики тяжіють до незвичайних кімнат, оформлених у сучасному стилі.

Меблі в інтер'єрі кімнати для хлопчикаДівчата схильні до класичного стилю інтер'єруМеблі в класичному стилі в інтер'єрі кімнати для дівчинкиКласика в інтер'єрі кімнати для дівчаток, до якої вони тяжіють
Для дівчинки з меблів обов’язково повинні бути присутніми такі предмети: досить містка шафа для одягу, комод, непогано б придбати стелажі, на яких можна буде розмістити свої улюблені ляльки та іграшки.

Набір меблів для маленької принцессиНабір меблів для кімнати дівчинки
Для хлопчика найбільше підходить функціональні меблі, до складу яких обов’язково повинні входити шафи з безліччю містких скриньок, оббивка у меблів повинна бути немаркою, а сама меблі — міцною і зносостійкою. Непогано було б виконати інтер’єр кімнати в певній тематиці, наприклад, обладнати приміщення в піратському або морському стилі — така оригінальна обстановка сподобається будь-якому хлопчику.

Кімната для хлопчика у морському стилі з ліжком у вигляді човнаВаріант оформлення кімнати для хлопчика

Краще відійти від традиційного набору меблів

Якщо площа кімнати дитини досить велика, то найкраще не обмежуватися традиційним набором меблів, що включають ліжко, стіл, шафу і комод, а виявити хоч трохи фантазії. Благо, сьогодні існує просто величезний вибір ігрових меблів, причому не обов’язково дорогий: гірки, острови, ліжка-горища, скалодроми та ін. Є диванчики у вигляді іграшок і багато чого цікавого.

Кромати-горище в інтер'єрі дитячої кімнати
Крім того, є кілька способів виразити оригінальність в інтер’єрі дитячої кімнати. Наприклад, через форму, колір чи основну тему дизайну. І пам’ятайте, що найкреативніші моделі часом виявляються надзвичайно простими.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *