Дизайн-проект однієї квартири – модні тенденції 2015
У цій публікації нам хотілося б не тільки познайомити вас з цікавим інтер’єром однієї квартири, але й звернути увагу на останні тенденції в облаштуванні житла. Безумовно, хоч би яким був дизайн апартаментів, основні критерії, які до нього пред’являються – це зручність, комфорт та привабливий зовнішній вигляд. Але домогтися виконання цих умов можна тисячами різних способів. У невеликій екскурсії по кімнатах сучасної квартири ми зможемо побачити лише деякі з них, але сподіваємося, що і в цій добірці фото, ви знайдете приклади, що надихають, для реалізації власного ремонту або невеликої переробки.
Почнемо нашу екскурсію, як і належить з входу в апартаменти – з передпокою. З першого ж погляду на прилегле до вхідних дверей приміщення стає зрозуміло, що для дизайнерських ідей в тому житлі достатньо і простору, і сміливості домовласників, і бюджету. Наприклад, стіна-ширма з отворами різного розміру може бути не тільки оригінальним декоративним елементом зонування простору, але й незвичайною системою зберігання для живих рослин, пам’ятних сувенірів або предметів колекціонування.
Усі міжкімнатні приміщення оформлені із застосуванням світлої палітри, що дозволяє візуально розширювати невеликі простори. Зоровому збільшенню площі сприяє і фанероване по діагоналі підлогове покриття.
Тепер ми в самій просторій кімнаті житла, що поєднує кілька функціональних зон. Велика площа приміщення дозволила розмістити м’яку зону вітальні, відео-сегмент, їдальню та місце для читання та розмов одночасно окремо один від одного, але при цьому в гармонії з усім простором. Зонування функціональних сегментів є досить умовним і відбувається завдяки індивідуальній системі освітлення та килимовому покриттю в кожній зоні загальної кімнати.
Світла палітра обробки стелі та стін, ламінат, викладений по діагоналі, велика кількість природного та штучного освітлення, лише необхідне меблювання без зайвого декору – все це допомагає візуально створити відчуття простору та свободи, приміщення здається більше, ніж є насправді.
Їдальня зона сформована обіднім столом зі стільницею зі світлої деревини та темно-сірими ніжками в тон зручних та практичних стільців. Суворість та лаконічність меблювання допомагає передати чітку геометрію цього функціонального сегменту великою вітальнею.
Завершують образ стильної, але при цьому витриманої обідньої групи такі ж прості та лаконічні підвісні світильники зі світлими абажурами. Килимове покриття пастельного тону дозволяє не тільки окреслити умовні межі столової зони, додати комфорту приміщенню, але й закінчити формування зовнішнього вигляду сегмента для сімейних трапез та прийняття гостей.
Невелика зона відпочинку та одночасно місце для читання розташувалася біля великого вікна, тут досить природного освітлення для проведення часу у світлий час доби, для вечірніх посиденьок завбачливо встановлений оригінальний торшер. Центром зони, сформованої за принципом кіл, виступає невеликий журнальний столик-підставка, зручні білі крісла, в основі яких також простежується коло стали успішним варіантом забезпечення сегменту м’якими меблями. Завершує образ невеликої, але дуже затишної зони відпочинку, килимове покриття, виконане у формі кола.
І нарешті, найбільша зона вітальні – м’який відпочинковий сегмент з телевізором. Кутовий диван у темних тонах і підібрані в контрасті до нього світлі крісла склали гармонійну групу м’яких меблів. Місткий двоярусний столик зі світлої деревини та білі підлогові світильники завершують образ м’якої зони.
Розташована навпроти м’якого сегмента TV-зона оформлена в білому тоні. На такому світлому фоні темні плями відео та аудіо техніки виглядають особливо виразно, контрастно, надаючи всій композиції сучасного вигляду.
Гладкі білі фасади шафок, що є модульними елементами, сформовані в практичну і зовні привабливу систему зберігання. Темне оформлення внутрішньої частини відкритих полиць дозволило надати відеозоні велику гармонію і розбавити монолітний образ білої системи шафок.
Міжкімнатні двері у всій квартирі виконані із застосуванням великих скляних вставок. З одного боку перешкоду між приміщеннями існують, але з іншого – вони настільки повітряні та невагомі, що створюють неймовірно легкий образ усього простору. Через ці міжкімнатні двері ми проникаємо у приміщення кухні.
У довгому та вузькому просторі кухні системи зберігання, робочі поверхні та побутова техніка розташовані у паралельному плануванні – у два ряди. Білі фасади кухонного гарнітура та світле оздоблення всіх поверхонь дозволяють візуально розширити невеликий, а точніше неширокий простір кухні. Лише блиск нержавіючої сталі та темні плями побутових приладів урізноманітнюють палітру сучасного інтер’єру кухні.
Завдяки достатній довжині приміщення, у його частині, розташованій біля великого панорамного вікна з виходом на лоджію. Розташувалася невелика зона для коротких трапез.
Круглий столик та зручні, легкі стільці виконані із застосуванням білого пластику та дерева світлої породи. Разом вони виглядають надзвичайно свіжо, легко і навіть повітряно. Снідати за таким столом, насолоджуючись видом із вікна – суцільне задоволення.
Але не менше задоволення може принести чашечка ароматної кави, випитої на самоті заскленої лоджії. Білі атрибути цієї зони для відпочинку та читання створюють неймовірно розслаблюючу атмосферу, що сприяє відпочинку та заспокоєнню.
В обробці лоджії було продовжено застосування матеріалів, які ми бачили у приміщенні кухні – рельєфний керамограніт у нейтральному кольорі. Це неймовірно довговічне і надійне оздоблення проста у догляді і виступає прекрасним фоном для білого крісла-гойдалки, невеликої підставки та світильника для підлоги в тій же палітрі.
Далі ми переходимо до особистих кімнат і утилітарних приміщень, що їх супроводжують. Розглянемо першу спальню з нейтральною обробкою та яскравими декоративними елементами. Вибір біло-сірої палітри для оформлення спальні невипадковий — він дозволяє створити обстановку, сприятливу для сну та відпочинку.
Для того, щоб палітра спальні не була нудною, стерильно білою, у хід йдуть різноманітні дизайнерські методи – і оформлення акцентної стіни за допомогою шпалер з неяскравим принтом, і колоритні предмети декору, і насичений відтінок м’якого ліжка.
Така проста і легко замінна деталь інтер’єру спальні, як декоративні подушки, в залежності від забарвлення та обраного сюжету малюнка можуть створити абсолютно різний настрій всього приміщення. Яскравий, насичений морський пейзаж на текстилі надає спальні святкового зовнішнього вигляду, створює відчуття наближення відпустки, запального відпочинку та позитивного настрою.
Поруч із спальнею знаходиться ванна кімната, виконана з не меншою турботою про облаштування практичного, комфортного та простого з погляду догляду інтер’єру. На тлі темної керамогранітної плитки біла сантехніка виглядає особливо виграшно – чистою та глянсовою. Біле виконання стелі та міжплиткових швів допомагає формуванню більш гармонійного образу кімнати для водних процедур.
У ванних кімнатах без вікон системі освітлення відводиться особлива роль — не тільки організація необхідного рівня освітленості, але і локальне підсвічування тих чи інших предметів інтер’єру. Як об’єкт, що підсвічується, найчастіше виступають дзеркала. В цьому випадку світлодіодні стрічки, заховані за тильною стороною дзеркала, виступають як світлова рама.
Невелика раковина у вигляді круглої чаші, блиск хромованих кранів та аксесуарів для ванної кімнати, строгі та лаконічні відкриті полиці замість стандартних тумб для простору під раковиною – все в інтер’єрі сприяє формуванню сучасного, практичного, але зовні привабливого образу утилітарного приміщення.
Ще одна спальня виконана в подібній манері з першим приміщенням для сну та відпочинку. Та ж нейтральна обробка кімнати та виконання стіни за узголів’ям ліжка як акцент, обклеєний шпалерами з неяскравим принтом, наявність робочого куточка з контрастним меблюванням, відкритими полицями та яскравими аксесуарами.
У сучасному інтер’єрі особливо примітно виглядають ретро-моделі предметів меблів, освітлювальних приладів або елементів декору. Використання яскравих кольорів для цього дозволяє не лише урізноманітнити колірну гаму приміщення, але й привнести позитивний настрій у характер інтер’єру, створити акцентні фокуси.
Безперечно, центральним елементом будь-якої спальні є ліжко. Біле виконання головного предмета меблів потребує відповідного оформлення – пастельна білизна темніших відтінків, яскраві декоративні подушки або принтоване покривало.
Біля цієї спальні також розташована ванна кімната, обробка якої виконана в схожій манері з першим утилітарним приміщенням, яке ми вже відвідали. Природні відтінки в оформленні поверхонь кімнати, велика кількість скляних і дзеркальних поверхонь, застосування білого глянцю для гладких фасадів меблів — все сприяє створенню затишного та сучасного інтер’єру ванної кімнати.
Як відомо, великий образ всього приміщення складається з дрібних деталей і від того, як виглядає, наприклад, ваш змішувач залежатиме враження, яке справляє простір для водних процедур.
І насамкінець, ще одна спальня з особистою ванною кімнатою. Світле і досить просторе приміщення спальні здається ще більше завдяки великій кількості білого кольору в обробці та меблюванні, великим панорамним вікнам та системі підсвічування, організованої на кількох рівнях.
Простір над узголів’ям ліжка оформлено за допомогою білосніжних стінових панелей, які вміло приховують конструкції, зведені для створення ніші з підсвічуванням, яка служить і полицею для ліжка для зберігання необхідних предметів.
Поруч із вбудованою системою шаф розташоване робоче місце, яке поєднує і функції відеозони. Біла консоль, зручне крісло, що обертається, і телевізор – для сучасної техніки багато простору не потрібно.
Ванна кімната для цієї спальні знаходиться в самій кімнаті, вона знаходиться за дверима-купе, що дозволяє заощаджувати корисний простір приміщення.
У ванній кімнаті невеликих розмірів ми бачимо вже знайоме нам поєднання темного оздоблення, виконаного за допомогою керамічної плитки великого розміру, з білою сантехнікою.
І знову для візуального розширення меж простору та розмірів предметів інтер’єру, ми бачимо застосування різноманітних дизайнерських хитрощів – скляні та дзеркальні поверхні, глянсові фасади меблів та яскраве освітлення кімнати.