Дизайн проект квартири в Лондоні у стилі Лофт
Вашій квартирі необов’язково бути в минулому промисловим приміщенням, складом або майстернею, щоб мати індустріальні мотиви в оформленні. Створити дизайн у стилі лофт можна і в новобудові з просторими кімнатами, високими стелями та гарним природним освітленням. Саме так і вчинили дизайнери в одній лондонській квартирі, перетворивши звичайне житло на сучасний дизайн-проект з неймовірним міксом ноток індустріальності та комфортного затишку. Тільки на перший погляд може здатися, що цегляні стіни не поєднуються з квітчастим малюнком текстилю, а стельові балки та металеві колони не гармоніюють з велюровою оббивкою м’яких меблів. В умілих руках дизайнерів зовсім протилежні за стилістикою грані засяяли в одному діаманті – унікальному інтер’єрі англійських апартаментів.
Вітальня, їдальня та кухня в одному приміщенні
Стиль лофт ратує за великі простори, відкритіші і світліші приміщення з високими стелями та великими вікнами. Для того, щоб досягти ефекту простору, у звичайних квартирах доводиться зносити перегородки, і міняти вікна на набагато більші за розмірами. З індустріальними приміщеннями в цьому плані було простіше — їх масштаби доводилося швидше знижувати, створюючи конструкції з перекриттів під стелею та іноді відгороджуючи особистий простір — спальні. У лондонській квартирі головне та найширше приміщення стало основою для розміщення вітальні, їдальні та кухні. Відкрите планування допомогло створити розташування меблів таким чином, щоб візуально виділити кожну зону, не створюючи при цьому перешкод трафіку і не втрачаючи відчуття свободи.
Всі зони просторого приміщення мають єдину обробку — білі підвісні стелі, світлі, пастельні стінки, паркет і акцентна поверхня з цегляною кладкою довжиною на всю кімнату. Імітація цегляної стіни відіграє настільки важливу роль в оформленні квартири, що навіть у кухонному секторі її не стали переривати фартухом мул плитки, скла або пластику і відмовилися від верхнього ярусу шаф на користь відкритих полиць, що не приховують фактурність поверхні.
Індустріальні мотиви виявилися при оформленні квартири не тільки у використанні цегляної кладки як оздоблювальний акцент, а й застосуванні металевих опор, що підтримують великі дерев’яні балки. Оригінальне протистояння теплоти та прохолоди, дерева та металу, гладкості та фактурності у цих простих конструкціях привнесло оригінальність у сучасний інтер’єр. Не меншою індустріальністю віє і від підвісних світильників із простими металевими плафонами, якими цілком могли бути облаштовані промислові приміщення, склади чи майстерні. А в лондонській квартирі такі світильники є джерелом штучного освітлення стільниці кухонного острова.
Завдяки наявності великої площі кухонної зони, всі необхідні системи зберігання, робочі поверхні та побутову техніку вдалося розмістити у нижньому ярусі шаф та великому острові. Сірі фасади зі сталевою фурнітурою органічно поєднуються з білими стільницями. Ці кольори з домішкою блакитного тону присутні в орнаменті керамічної плитки, якою фанерований кухонний сектор.
Поруч із кухонним сегментом знаходиться їдальня, зонована досить умовно – лише меблевою обідньою групою. Багато домовласників не наважуються на суміщення приміщення кухні з іншими функціональними зонами житла, воліючи виділяти для приготування їжі окремий простір і бажано за дверима. Але поєднання зон в одному великому просторі дає не тільки економію квадратних метрів, а й створює зручність експлуатації. До того ж, сучасні потужні витяжки справляються з усуненням запахів приготування їжі.
Великий обідній стіл з красивим природним малюнком деревини та зручні білі стільці відомих дизайнерів склали гармонійну та практичну обідню групу, яка б змогла успішно інтегруватися практично в будь-який дизайн приміщення. Не менш оригінально вирішено питання із системами зберігання в зоні їдальні та вітальні. Шафа зі світлим фасадом, розташована по центру, вирішена досить традиційно, а ось системи зберігання з темними дверцятами по обидва боки від нього, виконані у вигляді підвісних конструкцій, що, безумовно, облягає процес прибирання приміщення.
Оригінальна спальня та зона відпочинку
З просторого приміщення вітальні безперешкодно проникаємо в зону відпочинку або будуар, що передує спальні. Затишне місце відпочинку оформлене на кшталт «комфортного індустріалізму», як і вся квартири – біла обробка, цегляна кладка як акцент, яскраві меблі та мінімум декору. На тлі цегляної стіни темний, глибокий колір диванної оббивки виглядає особливо ефектно.
У приміщеннях квартири, оформленої з елементами стилю лофт, вікна навмисно не декоровані текстилем. Максимальна кількість сонячного світла припадає в простір через великі вікна, відбивається від білих стін, скляної поверхні журнального столика і навіть світлого покриття для підлоги. Для випадків, коли сонячне світло необхідно виключити, передбачені темні та щільні рулонні жалюзі.
За білими розсувними дверима знаходиться спальня, в якій цегляна кладка стала центральною темою в концепції оформлення. Спальне місце розташоване в невеликій ніші, оформленій за принципом віконного або дверного отвору з цегли. Оригінального ефекту при оформленні спальні вдалося досягти, поєднуючи індустріальну естетику цегляної кладки з домашнім затишком квітчастого текстилю, яким обтягнутий каркас ліжка. Сміливе рішення – шлях до унікальності.
Немале значення у формуванні образу спального приміщення відіграють допоміжні предмети інтер’єру, такі як столики-підставки і оригінальні освітлювальні прилади. Оригінальний підлоговий торшер, що дизайном нагадує настільну офісну лампу, став не тільки функціональною ланкою кімнати, але й ефектним декоративним доповненням дизайну приміщення для сну та відпочинку.
Індустріальність у ванній кімнаті
Навіть у ванній кімнаті відчувається промисловий масштаб та дух індустріалізму. Просторе приміщення зі світлою обробкою органічно набуло акценту у вигляді цегляної кладки на одній зі стін та дерев’яної балки на стелі. Оригінальності інтер’єру ванної кімнати надає використання контрастних поєднань – світле оздоблення, сантехніка та темна окантовка вікон, душова кабіна, системи зберігання та основа ванни. Подібні контрасти привносять в дизайн практичного приміщення динамізм і навіть драматичність.
У просторій ванній кімнаті достатньо місця, щоб не обмежуватися однією раковиною та встановити пару для економії часу ранкових зборів та вечірньої підготовки до сну. Гладкі темні фасади системи зберігання з кількома секціями ефектно доповнили образ раковин сучасним дизайном, не кажучи вже про практичний бік питання.
Арочні ніші в оформленні цегляної кладки виглядають шикарно. Складається враження, що сучасну сантехніку помістили до будівлі початку минулого століття. Подібні дизайнерські прийоми привносять чимало унікальності в інтер’єр приміщення, навіть якщо йдеться про ванну кімнату.