13 секретів техніки прибирання покоївок
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

13 секретів техніки прибирання покоївок


Поточне прибирання вільного номера в готелі триває всього 20-30 хвилин, а заселеного номера ще менше — 15-20 хвилин. Як покоївкам вдається досягти ідеального порядку за цей час? Розповідаємо секрети їхньої майстерності, які можна і потрібно застосовувати вдома.

13 секретів техніки прибирання покоївок

Секрет 1. Як тільки покоївка зайшла в номер, насамперед вона відчиняє вікна

Провітрювання необхідно насамперед у тому, щоб вивести всі сторонні запахи.

 • Не менш важливим є і вчасно закрити вікна. Робити це потрібно перед протиранням пилу. Якщо залишити вікно відкритим і піти забиратися у ванну, то після повернення на щойно очищених поверхнях можна побачити новий шар пилу з вулиці.

вікна в готелі

Секрет 2. Прибирання завжди починається зі збору сміття та білизни

Перше, що роблять покоївки після того, як відкрили вікна – перетворюють номер на «чистий лист», збираючи все сміття з усіх урн (у тому числі із санвузла), брудна постільна білизна та рушники. Також на цьому етапі миється брудний посуд.

білизна

Секрет 3. Покоївки завжди спочатку замочують і тільки потім миють

Фішка в тому, щоб засіб зробив всю складну роботу за вас. На замочування йде мінімум 7-10 хвилин. У цей час ви можете зайнятися збиранням інших кімнат.

 • До речі, після вологого прибирання всі поверхні у ванній покоївки витирають насухо, щоб не залишилося жодної краплі та розлучень. Використовуйте цей трюк, коли хочете досягти ефекту досконалої чистоти, наприклад перед прийомом гостей.

Порада 4. Обробивши унітаз засобом для чищення покоївки залишають у ньому і йоржик

Так вони вбивають двох зайців – обробляють унітаз та дезінфікують йоржик.

унітаз

Секрет 5. Велика частина засобів для чищення повинна бути у форматі спрею

Ця порада стосується засобів для чищення скла, сантехніки та кухонних поверхонь. Кошти в спреях дозволяють обробити поверхні швидко та рівномірно.

Секрет 6. Чіткий порядок дій — запорука швидкого прибирання

Техніка прибирання номерів готелю суворо регламентована. Найчастіше поточне прибирання номера включає наступні дії (у хронологічному порядку):

 1. Збір сміття, знімання та витрушування постільної білизни, винесення їх за межі номера;
 2. «Замочування» сантехніки та поверхонь у санвузлі;
 3. Зміна постільної білизни, упорядкування ліжка;
 4. Прибирання кухні;
 5. Прибирання пилу з меблів, протирання дзеркал та скла;
 6. Прибирання підлоги пилососом починаючи зі спальні, друге на черзі — вітальня та в останню чергу — санвузол;
 7. Вологе прибирання;
 8. Прибирання речей, що лежать не на своїх місцях;
 9. Завершення прибирання санвузла в такому порядку: ванна -> душове скло -> раковина -> унітаз.

Ви можете діяти приблизно за такою самою схемою, адаптувавши алгоритм під себе. Головне, щоб послідовність була продумана та відпрацьована.

спальня в готелі

Секрет 7. Відсутність розлучень на дзеркалах та скляних поверхнях покоївки перевіряють за допомогою ліхтарика

Для перевірки потрібно приглушити основне світло, а яскраве проміння від ліхтарика направити вздовж поверхні. Розлучення і дрібні краплі будуть добре видно.

Секрет 8. Старі зубні щітки потрібні для чищення важкодоступних місць

Кожна покоївка навіть найдорожчого п’ятизіркового готелю завжди озброєна старими зубними щітками. Найчастіше їх використовують для видалення волосся у зливному отворі душу, ванної та/або раковини.

Секрет 9. Забирайтеся за годинниковою стрілкою, а підлога пилососьте і мийте, починаючи від далеких кутів і рухаючись у бік виходу

Або проти вартовий. Так ви нічого не пропустите і не забудете.

Секрет 10. Тримайте всі засоби для чищення та аксесуари в одному місці

Згрупуйте свої гумові рукавички, щітки, губки, ганчірки та засоби для чищення в одному місці, наприклад, для цієї мети підійде пластиковий контейнер, кошик або візок. Так вам не доведеться витрачати зайві хвилини на пошук потрібного засобу або інструменту на кухні, то у ванній, то в госпблоку.

візок

Секрет 11. Заправляйте постіль ідеально

Прибране ліжко завжди радує око та посилює враження ідеального порядку у готельному номері. І вдома цей принцип також працює! Якщо ліжко заправлено дуже акуратно, то простір загалом здаватиметься більш охайним.

Простирадло готельного ліжка застилається дуже туго (бажано використовувати натяжне простирадло), далі заправляється ковдру в підковдру (важливо, щоб проріз був спрямований у підніжжя), покривало складається в ногах. Подушки залишаються над ковдрою, ставляться ідеально рівно і притуляються до узголів’я.

ліжко

Секрет 12. Перевертайте матрац раз на квартал

Це дозволить уникнути провалів у матраці під час тривалої експлуатації.

Секрет 13. Забирайтеся регулярно

Номери в готелях забираються щодня, також раз на місяць миються плінтуси та стіни, протираються плафони та вікна зсередини. Генеральне прибирання із застосуванням засобів для чищення проводиться щорічно. Миття вікон зовні проводиться двічі на рік за допомогою альпіністів. Графік прибирання міської квартири можна адаптувати під себе, головне слідувати йому і забиратися регулярно, навіть якщо здається, що з цим можна почекати. Так ваш будинок ніколи не буде виглядати занедбаним, будь-який вид прибирання не займе багато часу, а штори, меблі, світильники та інші елементи інтер’єру менше зношуватимуться.

готель

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:310 Середня оцінка: 4,70 із 5)
13 секретів техніки прибирання покоївок Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *