100 найкращих фото ідей: склоблоки в інтер'єрі квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих фото ідей: склоблоки в інтер’єрі квартири


Багато хто з нас при слові «склоблоки» згадує радянські споруди із синювато-зеленими скляними квадратами зі скла, що служили вікнами або перегородками в різних громадських будівлях – від їдалень до лазень. У ті часи нікому і не спадало на думку використовувати цей будівельний матеріал як декор. Застосування склоблоків було обумовлено міцністю, доступністю та очевидною функціональністю виробів. У наші дні цей будівельний та оздоблювальний матеріал зазнав зовнішніх змін і використовується не тільки за основним призначенням, але й для прикраси інтер’єру та фасадів будівель. За останні десять років використання склоблоків у дизайні житлових приміщень набирає популярності – сучасні дизайнери пропонують варіанти спорудження практичних та естетичних конструкцій, застосування скляних блоків локально, як функціональний декор.

Оригінальне оформлення ванної кімнати

Арочне вікно зі склоблоків

Склоблоки є чудовим звукоізолюючим матеріалом, стійким до впливу вологи і володіють хорошими теплозберігаючими властивостями. Саме тому його часто використовували в утилітарних приміщеннях для прийняття водних процедур. І в наші дні склоблоки можна найчастіше зустріти в дизайн-проектах ванних кімнат, де з напівпрозорих кубиків створюються перегородки, викладаються віконні отвори та встановлюються стійки.

Застосування склоблоків у ванній

Напівкругла перегородка зі скляних блоків

Конструкція склоблока нескладна — це порожня всередині «цегла», стінки якої мають товщину 6-8 мм. Розряджене повітря, що знаходиться всередині блоку, забезпечує виробу високі звукоізоляційні властивості і низьку теплопровідність, що допомагає зберігати тепло приміщень. У результаті промислові склоблоки застосовують як для зведення несучих стін усередині будівлі, так і для облицювання зовнішніх поверхонь будівель.

Склоблоки в оформленні фасаду

Традиційне використання матеріалу

Як правило, склоблоки випускають квадратної форми, але зустрічаються і вироби у вигляді «цеглинок», торцеві (кутові) блок і навіть округлої форми. Що стосується забарвлення, то перевага тут у прозорих, безбарвних склоблоків, але останнім часом популярність набирають тоновані вироби, з різним декором усередині (камушки, черепашки і навіть гербарії), світлодіодні вироби виглядають особливо розкішно та сучасно. Склоблоки можуть бути різного розміру, але все ж таки найпопулярнішим варіантом є стандартні форми: 19х19х8 см і 24х24х8 см.

Оригінальна міжкімнатна перегородка

Невелика стійка зі скла

Склоблоки у дизайні інтер’єру

Перегородки, стійки і не тільки

Одним із найпопулярніших варіантів використання склоблоків в інтер’єрі є створення перегородок у ванній кімнаті. І для такої популярності є кілька причин:

  • склоблоки пропускають до 85% сонячного світла, але при цьому створюють перешкоду, за якою можна усамітнитися;
  • відмінні вологостійкі властивості;
  • міцність конструкції;
  • відносна дешевизна матеріалу;
  • простота у догляді;
  • прекрасні звукоізоляційні властивості дозволяють заглушувати звук води, що ллється;
  • склоблочні перегородки здатні затримувати тепло, створюючи комфортну атмосферу для прийняття водних процедур.

Перегородка у ванній

Склоблок в утилітарному приміщенні

Для того щоб створити безпечну та зручну в експлуатації перегородку зі склоблоків, в останньому ряду будівлі використовуються вироби із закругленою формою. В результаті ваш отвір, прохід або ніша в перегородці буде ергономічною, безпечною і зовні привабливою.

Перегородка для душової

Прозора конструкція

Створення напівкруглих перегородок зі склоблоків, що відокремлюють простір душовий від загального приміщення, набуло найбільшого поширення у сучасних дизайн-проектах. Ви отримуєте ізольований від підвищеної вологості простір ванної кімнати, але при цьому зберігаєте присутність сонячного світла в зоні прийняття душу.

Безпечні краї

Напівкругла душова зона

Ванна в сірому кольорі

Оригінальна конструкція

Комбінування прозорого та тонованого скла при зведенні перегородок у ванних кімнатах дозволяє створити не лише функціональний захист приміщення від вологи, але й прикрасити інтер’єр, привнести елемент оригінальності.

Комбінована споруда

Перегородка з декоративною вставкою

Привнести оригінальність у спорудження перегородки зі склоблоків допоможуть вироби різних розмірів та кольорів. Перед вами оригінальне поєднання прозорих прямокутних елементів зі скла із квадратними смарагдовими блоками з рифленою поверхнею.

Декоративне виконання

У створенні склоблочних перегородок із кольорового скла головне – не переборщити з яскравістю та зберегти гармонію у застосуванні колірних рішень.

З яскравими елементами

Яскраві вкраплення

Часткове викладання однієї зі стін санвузла за допомогою склоблоків, дозволить зберегти приватність приміщення, але при цьому створити можливість застосування світла, що йде із суміжного простору. У результаті вдень ви можете не користуватися штучним освітленням, відвідуючи санвузол.

Перегородка санвузла

Вікна в кімнатах різного призначення

Найчастіше склоблоки використовують для спорудження віконних отворів в утилітарних приміщеннях – ванних кімнатах та санвузлах. Такий вибір є цілком логічним тому, що в результаті ви маєте вікно, яке пропускає майже стільки ж світла, як і звичайні склопакети, але при цьому створює приватну атмосферу, звільняючи вас від необхідності використання шторок або жалюзі. Найчастіше вікна зі склоблоків можна зустріти у приватних будинках міського типу або заміських домоволодіннях.

Вікна зі склоблоків у ванній

Ванна в бежевих тонах

Склоблочне вікно

Використання склоблоків для оформлення вікон дозволяє створювати як панорамні монолітні віконні отвори, так і композиції з невеликих секцій з напівпрозорим складом.

Вікна з кількох секцій

Оригінальне рішення із вікнами

Незвичайне рішення для вікон

Використання склоблоків різного розміру та форми дозволяє споруджувати не просто віконні отвори, а справжні декоративні елементи інтер’єру, здатні підняти рівень унікальності дизайну на небувалу висоту.

Оригінальна композиція

Створення вікна зі склоблоків у ванній кімнаті дозволяє використовувати отриману поверхню як базу. Наприклад, при розміщенні однієї або двох раковин біля такого вікна можна повісити прямо на конструкцію зі скляних виробів дзеркала і навіть невеликі полички.

Раковини біля вікна

Дзеркала на вікнах

Панорамні вікна зі склоблоків можна використовувати для кріплення різних допоміжних елементів. У душовому просторі це можуть бути поручні або невеликі полички, дзеркала.

Вікно-стіна зі склоблоків

Світле утилітарне приміщення

Але не тільки у ванних кімнатах можна зустріти вікна зі склоблоків. Оригінальність та практичність привносить цей недорогий матеріал у простір вітальні. У цьому випадку скляні вироби використовуються не лише за свої функціональні якості, але й як декоративний елемент.

Оригінальні вікна для вітальні

Світлий інтер'єр вітальні

При переобладнанні колишніх промислових приміщень у житлові простори часто можна зустріти використання склоблоків, як данина тим часом, коли ці вироби зі скла використовувалися виключно через функціональні якості. Перед вами дизайн-проект просторого кухонного приміщення з високими стелями та вікнами, викладеними зі склоблоків.

Склоблоки у кухонному просторі

Ще один приклад облаштування вікна зі склоблоків у сучасному приміщенні кухні-їдальні.

Склоблоки для кухні-їдальні

Навіть в інтер’єрі передпокою використання вікна зі склоблоків виглядає органічно. Сучасно та унікально.

Склоблоки в передпокої

Оригінальні рішення у сучасному інтер’єрі

Вікнами та перегородками зі склоблоків навряд чи когось можна здивувати. А ось використання цього міцного, але при цьому напівпрозорого будівельного матеріалу як основа для покриття для підлоги здатне привнести оригінальність в будь-який дизайн інтер’єру. Перед вами саме такий спосіб оформлення кабінету із зоною відпочинку. Скляний дах у комплекті зі підлогою зі склоблоків зробив приміщення абсолютно повітряним, світлим, легким.

Незвичайна підлога зі скла

Напівкругла барна стійка із напівпрозорих склоблоків? Легко! Конструкція буде виглядати особливо ефектно, якщо додати до спорудження підсвічування – кольорове або монохромне.

Напівкругла барна стійка

Стійка зі склоблоків

Невеликі вставки зі склоблоків у стінах – унікальна можливість привнесення оригінальності до інтер’єру приміщення. Кімната наповнюється світлом, відблиски грають на поверхнях, але при цьому стіни не втрачають своїх міцних і зносостійких якостей.

Оригінальне рішення

Склоблоки для декору

Блоки зі скла у стінах

Створення міжкімнатної перегородки з прозорих склоблоків у просторі сходів допоможе створити легкий, практично невагомий образ цієї споруди. Міцна конструкція забезпечить ваші сходи проникненням сонячного світла із суміжних просторів.

Незвичайне оформлення сходів

Світлий простір біля сходів

Незвичайне використання склоблоків можна зустріти навіть у спальному приміщенні. Вікна цього матеріалу зможуть захистити ваш простір від сторонніх очей, але при цьому наповнять кімнату приглушеним сонячним світлом.

Склоблоки у спальні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *