Арка на кухні своїми руками за 7 кроків та 40 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Арка на кухні своїми руками за 7 кроків та 40 фото



Відкриті отвори замість дверей — це відмінний спосіб візуально збільшити маленьку кухню, об’єднавши її з передпокою/Гостиною/балконом, але зберігши при цьому поділ зон. Щоб ушляхетнити вид П-подібного отвору можна зробити його арочним.

Увага: більшість варіантів перепланувань зі зміною розміру чи конфігурації отворів слід узгоджувати в органах житлового нагляду.

Варіації та дизайн арки

Арка між кухнею та вітальнею/передпокою може бути дуже різною за формою – від простої круглої до складної гіперболічної у східному стилі. Але найуніверсальнішими і найпоширенішими видами арок є такі:

Класична романська, коли дуга арки плавно переходить у стінки отвору

Така форма добре вписується у вузькі та невеликі проходи, тому її частіше використовують для перепланування кухні у хрущовках та інших типових будинках і в тих випадках, коли арку роблять на основі наявного дверного отвору.

Романська арка в інтер'єрі кухні в сучасному стилі

Як бачите, арочні прорізи будуть доречні не тільки в класичних інтер’єрах, а й у сучасних. А ось приклади широких романських арок замість дверей в інтер’єрі кухні:

Широка кругла арка в інтер'єрі їдальні

Кругла арка в інтер'єрі кухні

Англійська (лучкова), коли арка має кути біля основи дуги

Цей варіант найбільше підходить для широких прорізів і часто доповнюється додатковим декором стін. Для вузьких ніш лучкова форма арки замість дверей теж хороша, тому що візуально робитиме її ширше. Приклади дизайну кухонь з лучковим склепінням дивіться у наступній добірці фото (гортайте).

Арковий отвір у вигляді напівеліпса, коли дуга ніби трохи приплюснута зверху

Така форма підходить для оформлення як маленьких, так і широких прорізів. Візуально робить отвір ширшим.

Арка у вигляді напівеліпсу

Арка у вигляді напівеліпсу

Арка у вигляді напівеліпсу

Трапецієподібне склепіння

Проріз у формі трапеції набагато легше зробити своїми руками, ніж круглу арку, а ще він більше підходить для дизайну кухні в стилі кантрі.

Трапецієподібна арка

Дизайн арки залежить не тільки від форми, але і від її оздоблення та обрамлення.

  • Для маленьких кухонь (наприклад, у тих же хрущовках) склепіння краще залишити без обрамлення і обмежитися чистовою обробкою шпалерами або штукатуркою. На фото нижче представлений приклад лаконічного дизайну арочного отвору в інтер’єрі маленьких кухонь.

Арка в інтер'єрі маленької кухні

  • Якщо ж ви все-таки зважилися зробити арку цікавіше, то намагайтеся уникати контрастного обрамлення, щоб не перевантажити обстановку кухні і вітальні/передпокою/їдальні. Набагато краще буде виглядати обробка в тон стін, як показано на наступному фото.

Оздоблення арки на кухні цеглою

  • Якщо отвір широкий, то у виборі дизайну арки ви обмежені лише загальним стилем інтер’єру. Оформити арку можна не тільки готовими або замовними арочними молдингами, але й штучною/природною цеглою, каменем, мозаїкою, пілястрами, колонами.

Арка на кухні в стилі ар-нуво

Обрамлення арки

А ось фото-приклади дизайну арок зі склінням, які виготовляють на замовлення.

Арка зі склінням

Арка зі склінням

Як зробити арочний отвір своїми руками за 7 кроків із ГКЛ

Щоб своїми руками зробити арку з гіпсокартону вам знадобиться 1-2 вільні дні та наступні матеріали.

Інструменти:

  • Шуруповерт або викрутка;
  • перфоратор;
  • Ножиці/ножівка по металу або болгарка – знадобляться для надання профілям округлої форми;
  • Електролобзик або ножівка – потрібні для різання гіпсокартону;
  • Голковий валик;
  • Капроновий шнур/дерев’яна лінійка та олівець або інженерний циркуль – для малювання шаблону зведення правильної форми за принципом циркуля.

Матеріали:

  • ГКЛ 12,5 мм – для двох сторін каркасу арки;
  • Смуга арочного ГКЛ (6,5 мм) або звичайного (12,5 мм або 9 мм) – для торця арки;
  • Металеві стартові профілі UD27 та при необхідності зміцнити корпус арки профіль CD 60;
  • Саморізи з дюбелями;
  • Все, що потрібно для шпаклювання: серп’янка, фінішна гіпсова шпаклівка, ґрунтовка і т.д.

Щоб виготовлення арки не здалося вам складним, ми розбили весь процес на 7 кроків.

  1. Акуратно демонтуємо старі двері та її короб. При необхідності збільшуємо висоту/ширину отвору за допомогою ручної алмазної пилки або стенорізної машини, якщо товщина перегородки товща 20 см.
  2. До дверного отвору кріпимо каркас із профілів за допомогою саморізів та анкерних дюбелів (йдуть у комплекті). Для цього спочатку профіль (UD 27) ножем по металі розрізаємо на три частини наступних розмірів: 1 частина = ширина отвору, 2 частини = висота арки. Довгий профіль кріпимо до «стелі» ніші, а короткі – до стін як показано на фото. Потім ці ж дії повторюємо для іншої сторони.
  • Профілі потрібно монтувати з відступом від краю стіни/стелі, що дорівнює товщині ГКЛ;
  • Крок кріплення – 10 см.

Арка на кухні своїми руками

  1. Приступаємо до виготовлення корпусу арки із гіпсокартону. Для цього потрібно намалювати шаблон у натуральну величину на ватмані та потім по ньому вирізати корпус арки. Другий спосіб – спочатку вирізати з ГКЛ прямокутник потрібної ширини та висоти, а потім окреслити дугу прямо за ним за принципом циркуля – за допомогою олівця та шнура/планки, як показано на фото нижче. Надлишок відрізаємо і деталь, що вийшла, обводимо як лекало на другому листі гіпсокартону. Дві половинки склепіння готові.
Малювання дуги за принципом циркулю

Малювання дуги за принципом циркулю

  • Найлегше вирізати ГКЛ електролобзиком, але якщо його немає — допоможе ножівка або пила по гіпсокартону.
Заготівля для арки із ГКЛ

Заготівля для арки із ГКЛ

  1. Тепер пора монтувати дві частини арки до каркаса за допомогою саморізів, утоплюючи їх урівень з гіпсокартоном з кроком 10 см.
  • Після монтажу слід переконатися, що обидві деталі встановлені рівно та відповідають одна одній за рівнем. При необхідності їх рівні можна зрівняти за допомогою рубанка для гіпсокартону.
  1. Далі нам потрібно зробити та закріпити торцеву смугу. Торець виріжемо пізніше, а поки що зробимо основу для його монтажу з тих же профілів. Для цього їх потрібно зробити гнучкими, щоб вони могли набути форми дуги. Відміряємо потрібну довжину напрямних, а потім надрізаємо їх борти з кроком 2-5 см залежно від крутості вигину.
Підготовка профілю для кріплення до арки

Підготовка профілю для кріплення до арки

Тепер прикручуємо аркові профілі, що вийшли, зсередини до корпусу арки.

Кріплення профілю до арки

  • Якщо арка глибока (більше 60 см), то на цьому етапі потрібно додатково встановити перемички всередині неї, щоб арка вийшла міцною та жорсткою. Перемички можна зробити із стійкового профілю CD-60 і навіть «брусків» пінопласту;
  • Якщо простінки отвору занадто вузькі, то торцеву смужку кріплять клеєм.
  1. І нарешті, вирізаємо торцеву смугу потрібної довжини та ширини.
  • Якщо ви купили гнучкий арочний гіпсокартон, тоді вам потрібно буде просто закріпити його до профілів, акуратно прямо в процесі монтажу надаючи йому потрібний вигин;
Арка з гіпсокартону своїми руками
  • Звичайний гіпсокартон потрібно обробити: спочатку легко пройтися голчастим валиком з маркованої сторони (!) по всій довжині смуги, рівномірно промочити водою за допомогою кисті або губки, а потім поставити смужку так, щоб вона могла прогнути під власною вагою і прийняти округлу форму. Цей процес може тривати 2-12 годин, вам потрібно дочекатися того моменту, коли гіпсокартон стане сухим на вигляд, але більш гнучким. Очевидно тестувати смугу на гнучкість необхідно обережно.

Кріпити торцеву смугу до арки потрібно так само як ви кріпили деталі раніше, тобто утоплюючи шурупи в рівень з гіпсокартоном і дотримуючись крок 10 см.

  1. Ну, ось і все, залишилося тільки обробити арку — прошпаклювати, а потім пофарбувати, оштукатурити декоративною штукатуркою, обклеїти шпалерами, обрамити готовою аркою з МДФ/дерева або облицювати природним/штучним каменем, цеглою, мозаїкою.

Докладніше про те, як своїми руками правильно зашпаклювати арку з гіпсокартону можна переглянути в цій відео-інструкції:

Як зробити арку за допомогою «вкладної» міжкімнатної арки з прямокутним склепінням

Найпростіший і найвигідніший спосіб своїми руками зробити прямокутний проріз арочним і одночасно обрамити його – просто купити та встановити вкладну міжкімнатну арку з прямокутним склепінням як на картинках нижче.

Міжкімнатна арка з прямокутним склепінням

  • Іноді вкладка арочної каркасної конструкції потребує збільшення висоти та розширення прямокутного отвору. Ще один мінус – каркас конструкції буде видно;
  • Не завжди можна знайти готову арку у потрібному розмірі та формі.

Приклад того, як виглядає міжкімнатна арка між кухнею та вітальнею у класичному інтер’єрі представлений на наступному фото.

Міжкімнатна арка з прямокутним склепінням у класичному стилі

Про те, як своїми руками зібрати та встановити готову аркову конструкцію, можна подивитися у наступній відео-інструкції:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:10 Середня оцінка: 4,30 із 5)
Арка на кухні своїми руками за 7 кроків та 40 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *